Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Postoji baš dosta razloga zašto kouč Vlada teško da je rešenje za prvog trenera evroligaša koji će očito imati i igrača/e sa milionskim ugovorom:

- do sada trenirao isključivo ABA ligaše iz donjeg doma

- nikad nije igrao nijedno evropsko takmičenje, kamoli Evroligu koja je svetlosnim godinama udaljena od bilo kog sledećeg takmičenja u Evropi

- nikad nije vodio ekipu koja može da ima i 3 utakmice nedeljno

- nikad nije vodio skupe igrače

- nije bio vrhunski košarkaš pa da u tom reonu makar ima neki autoritet

- ima vrlo skroman stručni štab, sa jednim početnikom koji ne deluje baš kao intelektualna gromada

- iznad sebe ima predsednika koji dokazano voli da se meša u rad stručnog štaba

- ima vrlo nestrpljive i neprijatne navijače a očekivanja su ogromna jer je dobio skupu igračku na upravljanje

 

Dakle, sve i da je kouč Vlada vrhunski košarkaški štreber koji stalno uči o košarci i ima izuzetan playbook, on će imati ogroman problem da se nametne kao autoritet i kod igrača i kod sudija i kod navijača i kod uprave kluba i kod svojih saradnika.

 

Što bi se reklo: what could possibly go wrong?

 

Momak se sam uvalio u ovo. Neku avansnu podršku će imati u startu ali ne mogu se oteti utisku da miriše ovo na Milivoja Lazića debelo. Alimpije je makar izdržao celu sezonu.

 

Jedina nada da stvari ne krenu baš tako po zlu su neki iskusniji igrači poput Mitrovića, Markovića, Lazića, koji će morati više nego ikad pre da budu kohezioni faktor u svlačionici. Ako i oni ne prihvate kouča Vladu interno, on ga je ugasio u roku od par nedelja.

 

 

Ovako nesto sam i ja imao na umu... Rizik. Sramota me je sto mi se cesto javi ona scena "majmun je ustao u tenak, bice katastrofa" (naravno, ne nazivam Vladu majmunom, daleko bilo).

 

Rizik sa Vladom je ogroman (a i onakvim strucnim stabom - jbt ne sedi mu Sakota ili Pesic na klupi pa da kazes da ima dobrog mentora nego Simonovic - trener pocetnik).

Pogotovo na ovakav tim. Skockava se tim fino, a najslabija karika ce biti strucni stab. 

 

Podrska svakako od starta, sumnje imamo, opravdane, ali podrsku ce imati ceo klub. Ne treba ocekivati da podrska bude bas dugacka jer ako kola krenu nizbrdo u startu, mozda ce i biti bolje da se desi promena sto pre i da neko drugi ko moze da vozi tu "masinu od ekipe" preuzme volan. Dok jos ne bude sve izgubljeno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mind. said:

Gazda Covke kaze da sigurno dolazi Crnogorac, ali mozda i naturalizovani. 

Spavas li mirno Dzastine Kobse?

 

Zamišljam da umjesto Shabaza potpiše Kobs... Mislim da bi na forumu pucali kanapi za vješanje. 

 

Mada nije isključeno da bih se i ja objesio. :lol_2:

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 29
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Bagzzi said:

 

 

Bližio se kraj dogovorenih 15 minuta… Ali Džon je posle odgovaranja, želeo da postavi i on jedno pitanje...

„Stani... Ceo dan čitam da Šabaz Nejpir stiže u Zvezdu, da li tu ima istine? Nikako ne mogu da saznam da li je tačno. To bi bilo ludo“, završava Holand razgovor za Mozzart Sport…

 

 

...na kraju je jos dodao i da ne moze da prati hiperpordukciju na kkcz temi zbog jezika, da na tatu ne ulazi ali da redovno cita kafanu i da pozdravlja sve navijace posebno 1945.

  • Like 2
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kokodakalo said:

Lica koja nemaju državljanstvo Republike Srbije, mogu steći licencu o dozvoli za rad sportskih stručnjaka, isključivo za obavljanje poslova trenera seniorskog tima u takmičenjima koje organizacije Košarkaški savez Srbije, uz materijalni dokaz da ispunjavaju jedan od dole navedenih uslova:

Ispunjavaju uslove iz člana 3 Pravilnika o dozvoli za rad sportskih stručnjaka („Službenik glasnik RS“ broj 60 od 24.04.2020. godine),

Kao prvi trener tima, ima osvojen nacionalni šampionat,ili nacionalni Kup u poslednjih 5 godina u košarkaškim prvenstvima Španije, Italije, Grčke, Francuske, Turske, Nemačke ili  VTB  lige

U zvanju ili statusu prvog trenera, osvojeno drugo ili treće mesto, na jednom od poslednja tri evropska ili svetska prvenstva, odnosno Olinpijskim igrama. Ili osvojeno prvo mesto na navedenim manifestacijama, bez vremenskog ograničenja,       

Da je kao prvi trener kluba osvoijo Euro ligu, Euro kup ili FIBA liga šampiona,

Da je u zvanju prvog trenera  u  NBA timu, proveo tri takmičarske sezone,

 Da je kao prvi trener osvojio titulu USA NCAA. 

Pre dobijanja, odnosno izdavanja licence državljanin strane države, dužan je da na račun UKTS uplati bespovratno taksu u vidu kotizacije za dobijanje licence u visini od  10.000 EUR (bodova) u dinarskoj protivrdnosti,

 

Hvala za ovo.

Opet, od takmičenja u kojima mi učestvujemo, KSS organizuje samo Kup, tako da ne vidim problem. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Tako zvuci 😄 

Ako ne i prvi trener a Vlado bude zamenik... neka kombinacija moze da se ocekuje, zavisi od rezultata kluba i repke. 😄 

 Hahaha ne gledam interviju al nije valjda da je nagovjestio?! 🤣

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Manu said:

 

Hvala za ovo.

Opet, od takmičenja u kojima mi učestvujemo, KSS organizuje samo Kup, tako da ne vidim problem. 

Ne može da dobije licencu, to važi za sva takmičenja u kojima klub učestvuje, ne samo domaća.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Borky said:

 Hahaha ne gledam interviju al nije valjda da je nagovjestio?! 🤣

Tipa Pesic je njegov drug, zadovoljan je sto on vodi repku, za njega bi sve dao, samo ne zna da li su ista krvna grupa... tako nesto 😄 

Edited by Kooineeperk
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

Tipa Pesic je njegov drug, zadovoljan je sto on vodi repku, za njega bi sve dao, samo ne zna da li su ista krvna grupa... tako nesto 😄 

 

ta priča nije imala veze sa zvezdom. voditelj ga je pitao u kakvim je odnosima sa košarkaškim savezom, on je rekao, "nikakvim, u ničemu se ne slažem, osim u tome što je pešić došao"

a onda bio u fazonu a i to ćemo da vidimo, pa onda i naglasio da će puštati igrače za prozore samo ako to ne utiče na rezultat

 

"kako da igramo protiv panatinaikosa :lol_2: i dobijemo a da ujedno pustimo igrače"

 

 

Edited by uini
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, hakeem said:

 samo da ostane zabelezeno rekao je Covic da hocemo nelog iz Valensije...ako treba da nagadjamo Tobi mozda...

Msm da je pre mislio na visegodisnju svoju zelju, Dubljevic 

Edited by Maverick88
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar oko UPPR-a da ostane zapisana, da se vise ni po Tatama ne prosipaju gluposti i lazi. 

Dug je bio preko 12.5mil eur. 

Oko 10mil je isplaceno u fulu (sto novcem, sto uslugama). Resto, tih oko 2.5mil je isplaceno po stopi od 2.5% (koja cesto voli da se poteze kao neki argument). Prihvaceno od suda koji je odobrio UPPR i poverioca. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...