Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

20 minutes ago, Darko Pancev said:

Raspad sistema u najavi ,cekam samo jos i da Dobric i Kalina odu pa da u ekipi nemano nikog ko vredi u El okvirima ,izgleda ce za nas ovog leta vlazni snovi biti Cobs,Rid i Blazic

Jes da si cigan, al preterani si pesimista.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ove sezone Davidovac je odigrao 80 utakmica (otprilike), za CSKA naredne sezone sumnjam da ce odigrati vise od tridesetak, i to sa timovima od kojih CSKA ima dvostruko ili petostruko bolji tim.

sto se tice kosarkaske strane i zelje za napredovanjem, mislim da je Davidovac odlucio da krene silaznom putanjom. nadam se da ce finansijski makar to uspeti da nadoknadi.

kako bilo, hvala DeDa za sve, neizbrisiv trag ostaje iza tebe u tvojoj Zvezdi gde si uvek dobrodosao.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Čvarkov said:

Sakupio sam par postova komšija o Dedi i Kobri, ako nekom nije jasan njihov doprinos onda jbg. Mnoge postove sam verovatno prevideo. To ne menja zaključak, uz Radonju i Kalinu, njih dvojica su zdrav temelj za dalje uspehe.

 

to su samo neki koji hoce to da priznaju, ostali su se tesili da se to da ih deda i dobri dobijaju iz godine u godinu ne desava. 

uostalom ni kod nas nisu nikad imali kredit za sve sto su pokazivali iz godine u godinu.

 

5 hours ago, NikadProtivKaline said:

zato sto se sa iste sise hrani

samo je jbg 2. SNS liga u odnosu na limara, a tesko mu to da prizna

 

nebojsa covic je druga liga u odnosu na limara iz prislonice koga duh tretira kao kera? 

nebojsa covic je jaci od sns-a i sns mu ne moze nista. 

kao sto je recimo jaci bajatovic. ili zorana mihajlovic. ili mnogi drugi. 

a cova je jaci od svih njih zajedno plus je premazaniji i iskusniji od svih zajedno. i ima armiju navijaca koji ne bi dali na njega. 

cova je mozda bivsi db, mozda je mason, mozda je cia, mozda ovo mozda ono ali cinjenica je da mu niko pa ni duh ne moze nista. da mogu sutnuli bi ga odavno i kupili poene kod javnosti/naroda na racun uspeha kk. 

to je kao da za kristijana kazes da je 2. liga u odnosu na gobelju. 

i tu pricamo samo o politickoj moci, drustvenom uticaju, sposobnosti u biznisu i pravljenu kesa i tako tim vansportskim temama.

o kosarci i tom polju nema potrebe ni pricati.

tu je kristijano protiv rezervnog golmana fk prislonica. 

 

4 hours ago, Markoss said:

nisam bas siguran ni da ce biti dovoljna krvava kolena i borba bre kad Partizan bude imao tri Pantera. 

 

daj boze da uzmu jos dve rupe u odbrani i igraca koji kad ih pritisnes nestaju.

to djenka jede za dorucak uz jogurt. 

 

3 hours ago, Manoly said:

Ne treba na taj nacin nikada govoriti o igracu kakav je Davidovac, koji je sebe ugradio u sve uspehe Zvezde u ovoj modernoj istoriji kluba, uz izuzetan doprinos u mnogo vaznih zavrsnica i meceva koji su zivot znacili.

 

ja ne mogu prihvatiti cinjenicu da deda vise nece biti tu.

nekako on i dobric su ti koji su uvek tu, neockivana sila koja se pojavljuje i resava stvar. 

vade stvar. 

navikao sam se na dedu, tesko ce biti kad krene sezona a njega nema.

sa kosarkaske strane decko je suvo zlato, moze sve od 1-5, talentnovan, igra glavom, nesebican, ima i igru ledjima, popravio odbranu. 

kao sto el komentator rec u klipu koji je postavljen, igra u svom ritmu. kao jokic. ili bodiroga. 

za nas neprocenjiv. 

ali sta da se radi, zivot ide dalje. za mene ce uvek ostati legenda kluba!

 

1 hour ago, Kronostime said:

@1945 Ala si otvorio temu - svaka ti cast.

 

gledaj to sa vedrije strane, doci ce bolji igraci. 

 

hocete buran prelazni rok, i sad kad ode pola tima i kad treba da dovedemo isto toliko igraca ne valja?

sto se mene tice daj dobro jutro 5-6 puta.

nedovic, bjelica/gudura, ilic, petrusev, rile. plus jaka! i djenka u doselekciji. 

 

jbt fmp ima vec sad 3 el igraca! 

duh zavrnuo slavinu samo nama, a fmp-u i komsijama se daje sakom i kapom.

idem da gledam partizan. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane i meni krivo sa odlaskom Holinsa i Davidovca, a sa druge znam da cemo imati i konkurentan tim a verovatno i jaci, sto ce da se uvere ljudi brzo.

 

Rece lepo Sarac pre neki dan prvo idu odlasci, pa produzivanja ugovora pa dolasci. Najbolje da ce svi da nam odu a niko nece da dodju, a znaju ljudi da cemo imati barem minimalan budzet od 7m, a ja vam kazem da cemo imati i veci. (moje prozivljno misljenje posto nemam pdf dokumenta)

 

Aj da probam jos jednom za logicnim pitanjem, da li neko zaista misli da se Fmp pojacava Dzenkinsom i Kuzmicem i mozda Kuridzom a da ce Zvezda imati slabiji tim nego prethodne sezone?

 

To sto je Partizanu dato koliko je dato sa 7. mesta Aba i nikakvih rezultata u Evrokupu odnosno nista tamo nisu zaradili, sto im je opet dato ni iz cega sve to i vise... To je njihova stvar, i drzave.

 

Mi znamo da na novac koji smo imali prosle sezone da smo ustedeli i 500k za centra kog nismo doveli, Sarac bese najavio i povratak nekog manjeg sponzora, poskupele su sezonske znacajno a prodace ih se u najmanje ruku isto a ja verujem i vise(a moguce i da se bira trenutak iz nekih drugih razloga da malo probude inat kod Zvezdasa).

 

Dakle treba razdvojiti to sto ce Partizan biti znacajno jaci i sto se u njih sipa ne znaci da mi necemo biti jaci. Da li je bolje zadrzati kosur tima-u teoriji da, u praksi se mozda pokaze i drugacije. Pa u ovoj sezoni smo promenili citav tim u odnosu na proslu pa smo osvojili sve trofeje u tezim uslovima i imali vise pobeda u Evroligi. 

 

Kao sto napisah i nakon odlaska Holinsa, posle kise dodje sunce... 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Šarac said:

 

 

@Setite se 2011
znam da si sa sugradjaninom pricao, i on kao i uvek zna dokle moze da prica i sta sme da prica a iskreno nikada on se nije ni bavio sa tim ko ostaje a ko ide, Bitno da on ostaje.

Svaki igrac koji odlazi, odlazi jer se znalo to i pri kraju prvenstva da ce otici, naravno ovi bez ugovora su prvi na listi za odlazak, a sve dok odlaze  otvaraju se mesta i za dolaske. 

Pa zar to nije i poenta i draz ovog foruma  da prelazni rok traje sto duze i da ova tema uvek bude na kraju godine sa najvecim brojem upisa u totalu. Sto nam vise igraca ode, vise ce nam i doci. Da li istog, slabijeg ili boljeg kvaliteta, pa to cemo videt sta nam je i kako stari novi trener procenio. 
 

 

to samo neznalice mogu da prizeljkuju, ja sam ocekivao max 3-4 nova igraca..

pogotovo sto mi nismo armani da mozemo da dovedemo 12 ubica, a nije da postoji baza domacih igraca koji mogu da nadomeste odlazak i ovih skromnih koje vec imamo..

opet kaem ne osudjem potez dede niti ima ko sta da mu zamera.. 

samo govorim sta je sustina, a sustina je da se oni vise boje naseg deda od 250k, nego sto se mi bojimo njihovog lideja od 1m..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

@1945 Ala si otvorio temu - svaka ti cast.

edit: Iz Zvezde, zna se.

 

Ljudi, nasao sam resenje ispod radara.

 

Dedin brat!

 

Bio kapiten Proletera znaci da su muda tu i genetika je cudo, plus izgleda konstantno lider a ne samo kad zagusti cim je bio kapiten... A i bolje izgleda fizicki, slika je od danas a i ova vest.

 

Davidovac>Davidovac

 

spacer.png

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za post @Šarac, imao sam odredjene rezerve prema tebi i tvojim postovima, sto se znacajno promenilo u poslednje vreme. 
Vrlo realno sagledavanje situacije i nadam se da dezurni histericni forumasi predvodjeni otvaracem ove teme sad mogu malo da odahnu i izadju iz paranoje

Edited by bosMan_jr
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 1945 said:

Sa jedne strane i meni krivo sa odlaskom Holinsa i Davidovca, a sa druge znam da cemo imati i konkurentan tim a verovatno i jaci, sto ce da se uvere ljudi brzo.

 

Rece lepo Sarac pre neki dan prvo idu odlasci, pa produzivanja ugovora pa dolasci. Najbolje da ce svi da nam odu a niko nece da dodju, a znaju ljudi da cemo imati barem minimalan budzet od 7m, a ja vam kazem da cemo imati i veci. (moje prozivljno misljenje posto nemam pdf dokumenta)

 

Aj da probam jos jednom za logicnim pitanjem, da li neko zaista misli da se Fmp pojacava Dzenkinsom i Kuzmicem i mozda Kuridzom a da ce Zvezda imati slabiji tim nego prethodne sezone?

 

To sto je Partizanu dato koliko je dato sa 7. mesta Aba i nikakvih rezultata u Evrokupu odnosno nista tamo nisu zaradili, sto im je opet dato ni iz cega sve to i vise... To je njihova stvar, i drzave.

 

Mi znamo da na novac koji smo imali prosle sezone da smo ustedeli i 500k za centra kog nismo doveli, Sarac bese najavio i povratak nekog manjeg sponzora, poskupele su sezonske znacajno a prodace ih se u najmanje ruku isto a ja verujem i vise(a moguce i da se bira trenutak iz nekih drugih razloga da malo probude inat kod Zvezdasa).

 

Dakle treba razdvojiti to sto ce Partizan biti znacajno jaci i sto se u njih sipa ne znaci da mi necemo biti jaci. Da li je bolje zadrzati kosur tima-u teoriji da, u praksi se mozda pokaze i drugacije. Pa u ovoj sezoni smo promenili citav tim u odnosu na proslu pa smo osvojili sve trofeje u tezim uslovima i imali vise pobeda u Evroligi. 

 

Kao sto napisah i nakon odlaska Holinsa, posle kise dodje sunce... 

Prosle godine gorivo na pumpi mi bilo u ovo vreme  139.9 dinara litar, a danas 212 dinara.

to je poskupljenje od koliko %
Sezonska za parter bila prosle sezone 16.000 dinara, ove ce biti 18.000 dinara,   ili ti za 10 utakmica  El mi se isplati sezonska. ABA I PASTETA LIGU I NE RACUNAM ODAVNO
ali koliko ce mi kostati vise ove godine dolazak u pionir zbog povecanje cene goriva, to niko ne racuna, nego se gleda da li je poskupela sezonska znacajno !!???

Ne, najbolje da su pojeftinili ili jednostvano neka otvore kapije i neka svi ulaze za dzabe jer eto nema se za sezoske, dnevne,sve je skupo , ali sa gorivom naM jebase mater kako privatno tako i im koji zivimo od tog istog trosenja goriva u ogromnim kolicinama. Tu nam sve potaman i nema gde da protestujemo, e pa ja ovde protestujem zbog cene goriva 🙂

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

Svaka cast za post @Šarac, imao sam odredjene rezerve prema tebi i tvojim postovima, sto se znacajno promenilo u poslednje vreme. 
Vrlo realno sagledavanje situacije i nadam se da dezurni histericni forumasi predvodjeni otvaracem ove teme sad mogu malo da odahnu i izadju iz paranoje

Ipak neces iskoristiti priliku da me propustis na svakih par upisa, nekada u sali onako provuceno kao pre neki dan a nekada i ovako, iako ja tebe nikada nigde prozvao, ovo ti je 4. put, sada sam nazvan i dezurnom histerijom, tebi na cast.

 

Od mene nikada nece niko cuti da prozivam nekog naseg igraca ili trenera, nikada.

 

Kao sto vidis moja dva upisa danas kada svi mrace su pozitivna i pokusavam da nasmejem ljude malo, a slobodno vreme koristim i da doprinesem na ovoj temi na edukativni(amaterski) nacin da se tako izrazim.

 

I znaj kako god pokusao da me zoves i trudio da iznerviras i da navuces na ban, znaj da cu ti odgovarati sve smirenije i smirenije.

 

Ziv bio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Šarac said:

 

Danasnjom izjavom Ostoje je samo demantovao sve nase kolege sa one strane plota da je njih EL zvala da dodju i da nisu nista platili. NE placeno je 3 miliiona, a neka bude da je KKP dao 500.000 eur kao sto je izjavio Ostoja. Date su pare da bi se oba nasa kluba obezbedila da igraju EL. Drugo je pitanje da ima obraza i da kaze da su dali 500 k a nisu platili porez tj da duguju skoro 6 miliona. Pa koga zabole za porez kada je KKP u pitanju, za njihove navijace i ne treba da placaju jer nista od drzave i ne dobijaju. 

 

ovo treba postavljati na svakoj stranici topinga, samo tesko da bi prolazilo nekaznjeno, posto istina boli i narusila bi se tanana osecenja znamo koga..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, n4l1m said:

 

to samo neznalice mogu da prizeljkuju, ja sam ocekivao max 3-4 nova igraca..

pogotovo sto mi nismo armani da mozemo da dovedemo 12 ubica, a nije da postoji baza domacih igraca koji mogu da nadomeste odlazak i ovih skromnih koje vec imamo..

opet kaem ne osudjem potez dede niti ima ko sta da mu zamera.. 

samo govorim sta je sustina, a sustina je da se oni vise boje naseg deda od 250k, nego sto se mi bojimo njihovog lideja od 1m..

Ove sezone smo u odnosu na proslu doveli 7 novih igraca,

I slovima ( SEDAM).

 

Ne vidim da si to zapazio pocetkom godine , sva je prilika da cemo to uraditi i ove godine, a to smo radili i godinama i pre. 

Nista na sta vec nismo navikli.

Samo da onaj koji bira odabere kako treba, i da ne bude Nadzorni odbor kriv nekome sto DR nije odabrao po volji forumasa ovde. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, n4l1m said:

 

to samo neznalice mogu da prizeljkuju, ja sam ocekivao max 3-4 nova igraca..

pogotovo sto mi nismo armani da mozemo da dovedemo 12 ubica, a nije da postoji baza domacih igraca koji mogu da nadomeste odlazak i ovih skromnih koje vec imamo..

opet kaem ne osudjem potez dede niti ima ko sta da mu zamera.. 

samo govorim sta je sustina, a sustina je da se oni vise boje naseg deda od 250k, nego sto se mi bojimo njihovog lideja od 1m..

Od domacih igraca bukvalno otisao samo Davidovac. Umesto njega Dalibor Ilic za slicne pare i tu smo negde. Umesto Kuzmica Petrusev i vec smo bolji sa bazom domacih igraca.

Ako ode Kalinic to ce biti veliki minus, ali oet dobijas skoro milion da dovedes nekog, a Vilbekin je otisao u fener, Gudura visi, tako da ne vidim cemu panika.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Šarac said:

Ove sezone smo u odnosu na proslu doveli 7 novih igraca,

I slovima ( SEDAM).

 

Ne vidim da si to zapazio pocetkom godine , sva je prilika da cemo to uraditi i ove godine, a to smo radili i godinama i pre. 

Nista na sta vec nismo navikli.

Samo da onaj koji bira odabere kako treba, i da ne bude Nadzorni odbor kriv nekome sto DR nije odabrao po volji forumasa ovde. 

 

tehnicki gledano doveli smo 6, zirbes je bio sekjuriti..

za ovu sezonu, opet kaem ja sam personalno ocekivao 4 igraca..

zamena za woltersa, centar, cetvorka i neki svinger(tm) wishful thinking gudura

 

nesto tipa

 

nebo, luka

miki, deda

kalina, dobric, lazarevic

gudura, hollins, lazic

zo, ivanovic

 

pa da se osvoji el uz minimalan badjet..:default_coffee:

 

3 minutes ago, Everlook said:

Od domacih igraca bukvalno otisao samo Davidovac. Umesto njega Dalibor Ilic za slicne pare i tu smo negde. Umesto Kuzmica Petrusev i vec smo bolji sa bazom domacih igraca.

Ako ode Kalinic to ce biti veliki minus, ali oet dobijas skoro milion da dovedes nekog, a Vilbekin je otisao u fener, Gudura visi, tako da ne vidim cemu panika.

 

 

ne moze da visi, kad je pod ugovorom.. isto ko sto i cska ne da pangosa dok se ne plati obestecenje..

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Ja jos nisam dobio odgovor u cemu je Deda toliko  bolji od Ilica? 

 

Izuzmimo utakmice protiv Partizana a niko nam ne garantuje da Ilic nece biti taj koji ce isto vaditi stvar protiv komsija. 

 

Godine- Ilic 

Atletske sposobnosti- Ilic

BBIQ- Deda 

Sut za 3- Deda

Sut za 2- Ilic 

Slobodna bacanja-Isti

Defanziva- Ilic 

 

 

Ne znam, prilicno cemo slicno proci, drugacije prednostin i mane al nema neke bitne razlike. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Redstar0356 said:

Ja jos nisam dobio odgovor u cemu je Deda toliko  bolji od Ilica? 

 

Izuzmimo utakmice protiv Partizana a niko nam ne garantuje da Ilic nece biti taj koji ce isto vaditi stvar protiv komsija. 

 

Godine- Ilic 

Atletske sposobnosti- Ilic

BBIQ- Deda 

Sut za 3- Deda

Sut za 2- Ilic 

Slobodna bacanja-Isti

Defanziva- Ilic 

 

 

Ne znam, prilicno cemo slicno proci, drugacije prednostin i mane al nema neke bitne razlike. 

Bacanja Deda definitivno

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, 1945 said:

Ipak neces iskoristiti priliku da me propustis na svakih par upisa, nekada u sali onako provuceno kao pre neki dan a nekada i ovako, iako ja tebe nikada nigde prozvao, ovo ti je 4. put, sada sam nazvan i dezurnom histerijom, tebi na cast.

 

Od mene nikada nece niko cuti da prozivam nekog naseg igraca ili trenera, nikada.

 

Kao sto vidis moja dva upisa danas kada svi mrace su pozitivna i pokusavam da nasmejem ljude malo, a slobodno vreme koristim i da doprinesem na ovoj temi na edukativni(amaterski) nacin da se tako izrazim.

 

I znaj kako god pokusao da me zoves i trudio da iznerviras i da navuces na ban, znaj da cu ti odgovarati sve smirenije i smirenije.

 

Ziv bio.

 

 

A jeste tacno da sam te par puta pomenuo, ne znam zasto, podsecas me na nekog Jovicu iz srednje, a nikako se nismo dobro slagali, mora da je to.

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Slažem se da Davidovac nije bolji od Ilića... On je mnogo bolji od Ilića.

 

Bolji je za cirka 10 osvojenih trofeja u dresu Crvene zvezde, a od tih deset, za nekolicinu je među najzaslužnijima upravo on.

 

Bolji je zbog toga što pokriva svih pet pozicija u timu, što je retko viđena polivalentnost.

 

Bolji je zato što je dokazan EL igrač.

 

Bolji je zato što je nebrojeno puta klačovao kad nam je bilo gusto.

 

Bolji je zato što ga traži CSKA i što je prešao u jedan od najtrofejnijih klubova sveta.

 

Bolji je jer je deo generacije Crvene zvezde koja je s trona svrgnula klub koji je prethodno bio najtrofejniji po osvojenim domaćim titulama.

 

Bolji je zato što ga moja ćerka najviše voli od svih igrača Crvene zvezde, uz Radonjića više i od svih članova SD Crvena zvezda, a za Ilića je tek možda čula, pa je sada tužna toliko da je dolazak nekakvog Ilića neće uopšte oraspoložiti.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 24
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...