Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

5 minutes ago, Miki28 said:

Laki, nemoj biti nervizan. Polako covjece.

 

Jasno ti je bilo jos u finalnoj seriji ABA lige sta ce se desavati seldece sezone. Tu potvrdu si dobio istupanjem iz SLS a onda wildcard za EL. Jbg, boricemo se u granicama mogucnosti.

Pa po ovome sto vidim,za sada mi se ne borimo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vasa123 said:

Ajde sad iskreno, da li bi sledece sezone vise voljeli nego SNS isprdka kao Ostoju na celu KK ili Covica? 

Onog koji moze da obezbedi adekvatan budzet za jednu evroligasku ekipu, hvala Cokiju na svemu ali mi smo ovde zbog Zvezde ne zbog njega, Dozeta, Vujcina itd..

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne mora

moze i da se glumi neka moralna visina i serenda u prazno

to je lepota ovog topika, za svakog po nesto

 

kao što je npr ovaj tvoj post

 

ili onaj kojim si se već oprostio od Kaline

 

ili onaj kojim si se u prvom poluvremenu petog meča oprostio od titule

 

ili onaj kojim se se pri finala oprostio od titule

 

pa sve do onih sa početka sezone u kojima si se oprostio od ovog istog Holinsa.

 

meni pisanje gluposti nije lepota topika, više volim kad naiđem na nešto smisleno da pročitam.

 

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vasa123 said:

Ajde sad iskreno, da li bi sledece sezone vise voljeli nego SNS isprdka kao Ostoju na celu KK ili Covica? 

 

Svaki dinar od države, državnih sponzora i prijatelja država je novac dodeljen milošću onog ko vlada.

 

Tako da mi se poprilično jebe kako se zove onaj ko taj novac obezbeđuje. Na čelu kluba si ISKLJUČIVO da bi nabavio pare koje tim čine konkurentnim. Ako nisi u stanju da to učiniš, sod off.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kankkunen said:

Gde si mene stavio u to društvo ... mogu da im skuvam kafu, poslužim sok ... :classic_smile:

Momak je "terijer" ... al ne bi to dao Obradović.

 

Jbg ja samo znam da vas trojica spadate u grupu ljudi koja mnogo više zna od mene, a kako ste poredani u toj grupi, to kao laik teško mogu da procenim 😉 

 

Ma šta če njemu terieri. Nek nabavi sebi dva bacona  i još jednog Jamesa i nek samo cepa svoj fazon.

 

Šalu na stranu, činilo mi se da sam negde video da mu ističe ugovor posle ove sezone, ali nemogu nigde da nadjem tu vest ponovo. Može biti da sam sanjao. Na foru što je babi milo...

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Laki21 said:

Ne vidim da u komšiluku odlaze Panter ili Ledej, Kuruc je kaširan uz smiješnu cifru od 700K godišnje, itd itd.

 

Dakle, itekako se mogu zadržati strani igrači ako ti trebaju.

 

Čović slobodono može da se tera u tri lepe ako nije sposoban da obezbedi adekvatan budžet za trenera i tim.

 

Nikakvu specijalno veliku cenu nema Holins da ga ne bi mogli zadržati. 

 

Bednici ne treba ni da igraju EL, krajnje je prosto. Nađi pare ili se goni.

 

Daj onda da oteramo Covica i otvorimo put nekom Ostojinom dvojniku da nas otera u dug od 10m i unazadi nas 15 godina. Ovih nije bilo nigde skoro deset godina, kad prodje ovaj politicki talas nece ih biti jos 10.

 

Covic kakav god da je obezbedio je (od drzave naravno) ovih godina uslove da napravimo neke fantasticne rezultate, a da se pritom ne brukamo i ne uvlacimo u dupe kao ovaj iz FK-a.

KK je jedan gospodski klub, dokazujemo to iz godine u godinu, a prelako to zaboravljamo.

 

Nakon 2015-16 sezone napustio nas je Miler, pomalo pederski dogovorio je sve jos na zimu sa istim ovim Makabijem, otisao je i Cirbes, takodje i Kinzi, Vasa... Ostao je Dejo i sledece sezone smo igrali najbolju kosarku u ovoj nasoj eri, sa jebenim centarskim tandemom Milko-Kuz i Simketom na 4. Poruka je da ce i pristojan budzet biti dovoljan da napravimo tim i rezultat, nema potrebe da se pada u nesvest zbog jednog Holinsa ili Nejta.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vasa123 said:

Ajde sad iskreno, da li bi sledece sezone vise voljeli nego SNS isprdka kao Ostoju na celu KK ili Covica? 

Covic je isprdak skoro svake stranke, ne znam u kojoj nije bio. Generalno ovde ljudi treba da se bore za privatizaciju. Ne da razni fikusi politickih partija i BIA da vode klubove...to je za seoski nivo super, ali u grad kad odes sa kocijama, ne mozes na Maserati...Covic je van dometa..

 

Gde nam je hala, sportski centri za mlade..raspalo bi se sve u SALO sezoni da se Dejo nije vratio....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Benito said:

Onog koji moze da obezbedi adekvatan budzet za jednu evroligasku ekipu, hvala Cokiju na svemu ali mi smo ovde zbog Zvezde ne zbog njega, Dozeta, Vujcina itd..

A Ostoja je za razliku od Covica izuzetno sposoban biznismen pa sve se sponzori otimaju oko njegovog projekta. Zna se dobro kako sve funkcionise u drzavi Srbiji, pa tako i sponzori, kojim se kako rece @Šarac "sugerise" s kime da sklapaju ugovore.

 

I jos nesto "Coki" je pogrdan nadimak za Nebojsu koji samo grobari koriste... Ima on puno drugih nadimaka nije mi jasno zbog cega koristis ovaj ali nema veze.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Jbg ja samo znam da vas trojica spadate u grupu ljudi koja mnogo više zna od mene, a kako ste poredani u toj grupi, to kao laik teško mogu da procenim 😉 

 

Ma šta če njemu terieri. Nek nabavi sebi dva bacona  i još jednog Jamesa i nek samo cepa svoj fazon.

 

Šalu na stranu, činilo mi se da sam negde video da mu ističe ugovor posle ove sezone, ali nemogu nigde da nadjem tu vest ponovo. Može biti da sam sanjao. Na foru što je babi milo...

 

 

Bio je on kod njega i u prošlom mandatu, možda ga je on i doveo u Monako ... ma zna ćelavi šta valja. :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vasa123 said:

A Ostoja je za razliku od Covica izuzetno sposoban biznismen pa sve se sponzori otimaju oko njegovog projekta. Zna se dobro kako sve funkcionise u drzavi Srbiji, pa tako i sponzori, kojim se kako rece @Šarac "sugerise" s kime da sklapaju ugovore.

 

I jos nesto "Coki" je pogrdan nadimak za Nebojsu koji samo grobari koriste... Ima on puno drugih nadimaka nije mi jasno zbog cega koristis ovaj ali nema veze.

Izvini molim te, kako da ga zovem da se ne uvredis sledeci put?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva crna privatizacija. Ta neka budala koja bi ulozila u nas i komsije bi u pocetku krpila neki prosecan tim, pa bi vrlo brzo budalko zajebao to jer bi shvatio da koliko god ima jeftin tim, bice na gubitku.

Cz i kkp propadaju vrlo brzo kada budu skinuti sa drzavnih vimena.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Laki21 said:

 

Svaki dinar od države, državnih sponzora i prijatelja država je novac dodeljen milošću onog ko vlada.

 

Tako da mi se poprilično jebe kako se zove onaj ko taj novac obezbeđuje. Na čelu kluba si ISKLJUČIVO da bi nabavio pare koje tim čine konkurentnim. Ako nisi u stanju da to učiniš, sod off.

 

Nije baš tako, odnosno meni se čini da nije baš tako, može biti da grešim.

 

Mislim da je KK Partizan trenutno klasičan "državni projekat", u koji se sipa direktnom vezom kako bi se ostvario neki narativ/zamisao/cilj koji je u principu Vučić ili neki od njegov savetnika zamislio kao povoljan/optimalan.

 

Takođe mislim da Crvena zvezda, trenutno, nije ni blizu takav projekat, niti da sam vrh SNS-a ima upliv (kakav bi želeli da imaju). Generalno kad se sagleda čitav modus operandi SNS-a, jasno je da oni nisu uspeli da "otmu" klub i urade sa njim ono što su uradili sa skoro svakom drugom institucijom u državi. Pre svega, postave marionete na čelo, nakite ga kao BG na vodi, imitiraju luksuz, te povežu sve uspehe -- a uglavnom u kontrasti sa neuspešnom prošlošću -- sa sobom. Naravno, u suštini, uvek su ta izgradnja i renesansa povezana sa nekom koristi za Vučića i bratiju. Finansijska se ne dovodi u pitanje, ali ima tu još mnogo nefinansijskih benefita. 

 

Meni je nekako očito da je Čović uspeo da dobije taj neki rat sa SNS marionetata koje je Vučić uputio ka klubu, te da ovaj nije imao resurse/adekvatne ljude da do kraja izgura svoj takeover bez da se lično previpe eksponira; a da bude siguran da klub neće biti izbušen i posle par godina u značajno gorem rezultatskom stanju. Čović je namazan igrač, te mi se čini da on tu bitku nije vojevao direktno i prsa u prsa, već raznoraznim spletkama, podmetanjima, izgovorima, posrednim ucenama.. te da postoji značajna informaciona asimetrija između njega i SNS marionetica kao što je npr taj Ostoja. Naravno, Čović je dovoljno pametan da odradi javni check the box, te da se zahvali Vučiću  i slično, iako je nekako očito da se ovaj ni ne kiti uspesima KKCZ, kao i da nikakva konekcija između njih dvojice. Čović se tu pozicioinirao kao neko koga ne bi valjalo skloniti pred zvezdaškom javnosti, jer je kao i Vučić, garant stabilnosti i uspeha, ali i kao neko ko neće da toleriše da se neki SNS jurišnici pitaju pre njega i izotimaju nešto što je stvarao. Generalno se pozicionirao tako da Vučiću -- iako bi želeo -- potencijalna šteta i rizici od njegovog sklanjanja, prevazilaze korist. Ipak, nije moguće klub kao što je KKCZ ostaviti da između dve sezone nestane, ukine se finansiranje i sl, jer je jasno da to postaje lično, te da je namera uništenje jednog KK. Između ostalog, zato je bilo i potrebno naći novu igračku.

 

Da neko ne shvati pogrešno, svi znaju moje mišljenje o Čoviću. Niti mislim da ga ovo čini dobrim likom, niti nekim SNS neprijateljom. On je, naravno, čisti oportunista -- a bilo bi naivno misliti da je tu gde je slučajno. On očito ima neke pregovaračke (pre svega) i upravljačke kvalitete, koji naročito do izražaja dolaze iza zatvorenih vrata. 

 

Pri takvoj raspodeli karata, on je meni svakako prihvatljivije rešenje nego da predsednik KKCZ bude neki Nikola Petrović, Goran Vesić, Nikola Nikodijević, Đuka Bizon ili ko bi već mogao da SNS političara/biznismena da im padne na pamet.

 

Pritom što se tiče balansa između navlačenja para i upotrebne koristi od tih para, svakako da je Čović za par koplja ispred gore opisanih. Makar je u stanju da postavi Radonjića za trenera, dok me ne bi čudilo da većina gore pomenutih prvog dana svog angažmana angažuje neku muškarčinu ili legendu ala Moka Slavnić. Da prevedem, više Čović sa svojom ekipom može da napravi od namaknutih para, nego neki SNS jurišnik od duplo više para. 

 

Još jednom da se ogradim -- jer mislim da je potrebno. Niti smatram Čovića poštenim, opozicionarom ili čovekom adekvatnog morala. Ne smatram ga, naravno, ni poželjnim predsednikom. Čisto dajem viđenje Čović vs SNS priče, te analizu Čović vs SNS marioneta za predsednika. Nije sve (hvala bogu) crno-belo, te postove "bolje neki SNS troglodit sa 10 miliona u budžetu, nego Čović" smatram jako površnim i neozbiljnim.

 

 

Edited by medobrundo
  • Like 34
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, medobrundo said:

 

kao što je npr ovaj tvoj post

 

ili onaj kojim si se već oprostio od Kaline

 

ili onaj kojim si se u prvom poluvremenu petog meča oprostio od titule

 

ili onaj kojim se se pri finala oprostio od titule

 

pa sve do onih sa početka sezone u kojima si se oprostio od ovog istog Holinsa.

 

meni pisanje gluposti nije lepota topika, više volim kad naiđem na nešto smisleno da pročitam.

 

 

 

Uopšte ne znam šta je tema ali ovako se osećam pa na kvadrat, neki likovi imaju očigledno mozak čovečje ribice, pa kad se ispostavi 14 puta da lupetaju i nariču bezveze, oni još jače 15. put

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hollins je idealan igrač za bogatije timove, defanzivni specijalac posvećen ekipi, sa solidnom praćkom (koja je istina prilično zakazala kod nas). 

 

Nama ipak treba bek koji je dobar sa loptom i ima kapacitet da vuče ekipu. Takvog ćemo teško naći jer nemamo kadar da ga nađe a ni novac da dovedem gotovog ali bar mogu da se nadam da nećemo opet imati tandem bekova koji se svađa sa loptom. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije on za ovo blato. Covek je presao igricu, za nesto vise ne bi nam pomoglo nista,moze samo da oskrnavi ime sledece sezone. Pre bih trenirao  Baskoniju i malo opustio mozak nego da me hiljadu sina draganovih pljuje i posle tuce trofeja i svih uspeha. Meni ni dan danas nije jasno sto se vratio. 

Verovatno je prelomio momentum u kojem je Čoki mora da kešira Obradovića ,,u roku od odma" a tim u raspadu u sred sezone i odgovornost koja ide uz to, se ne preuzimaju po standardnoj cifri...posebno što je cilj ostao isti. Zna li se visina tog ugovora...ili ne moramo mi cigani baš sve da znamo...?

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sector said:

Hollins je idealan igrač za bogatije timove, defanzivni specijalac posvećen ekipi, sa solidnom praćkom (koja je istina prilično zakazala kod nas). 

 

Nama ipak treba bek koji je dobar sa loptom i ima kapacitet da vuče ekipu. Takvog ćemo teško naći jer nemamo kadar da ga nađe a ni novac da dovedem gotovog ali bar mogu da se nadam da nećemo opet imati tandem bekova koji se svađa sa loptom. 

 

Kao Džef Tejlor u Realu, može i tako da se posmatra.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe za panikom!

 

Podignite ruke u vis i nekontrolisano masite, urlajte unezvereno i trcite u krug kao muve bez glave.

 

Za starije predlazem fetus poziciju i zurenje u prazno.

 

Ako Boki "glumac" vojne akademije nije popio sve bromazepane, mozda ne bi bilo lose napraviti zalihe.

 

 

Edited by Crni
  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, medobrundo said:

kao što je npr ovaj tvoj post

meni pisanje gluposti nije lepota topika, više volim kad naiđem na nešto smisleno da pročitam.

ili tvoj

gde si dosao da se poseres po ljudima koji pisu zelje i cestitke na temu rostera... gde tacno - na temi koja je za to i predvidjena

da stvar bude gora mislis da si napisao nesto superiorno

 

a ako cemo o glupostima, imao si ih i ti poprilicno 

kao i vecina ljudi koja pise ovde

 

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Što bi rekla moja pokojna baba "ništa ova situvacija ne valja".

Ako posle Nejta i Holinsa ode i Kalinić, mislim da će biti jasno u kom pravcu plovi ovaj brod.

Od stidljivo najavljenog "iskoraka", po svemu sudeći neće biti ništa.

Nadam se da me osećaj vara.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...