Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

4 hours ago, Šarac said:

500k, i tako pise u ugovoru.

 

Ako hoces da vidis , posalji mi email u pp pa ti posaljem , ali da obecas da nikom neces pokazati.


jel vazi?

 

 

toliko za danas, 

 

ima i tata tema a tamo je tvoje prirodno staniste,

 

 

emotional-damage.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja tokom citanja @Šarac-evih postova:

nbaturiaf.gif

 

 

Auuuuuuuuuuuuuuuuuu! Jel mozemo ovo cemu smo veceras svedocili od sad da nazivamo "Šarcovanje"?! 

 

Dakle, palo je jedno kvalitetno šarcovanje Kupera. Ali bas kvalitetno. Realno, i sa drugima bi se slicno proveo samo kada bi hteo da se upusta u diskusiju, a eto omaklo mu se bas sa Sarcem. 😄 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Kalina legendica. Ali i ako ode ne treba mu zameriti. Vratice se svakako. Ali bi valjalo da znamo sto pre, citava koncepcija zavisi od toga jer je najplaceniji igrac. 

 

Covic je demantovao da smo zainteresovani za Lorenza. Nazalost cini se da postoji negativna energija prema Braunu kod nekih ljudi iz kluba i ko zna da li bi on zeleo uopste da se vrati. A steta, nacrtan je igrac za nas.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Šarac said:

Nedovic , Bolden, Jovic, Luka, Kuzmic, Bobi, te cifre drugi put , necu vise, dosta je za ovo javljanje,

Kazi lepo ljudima kratko i jasno da je Zvezda prodala igrace u vrednosti koliko duguju drzavi za porez, a da su oni prodali igrace u vrednosti manje nego sto je nas porez, samo sto se u prvom slucaju radi o 6 miliona a drugom o 600k.

 

I onda smo dosli do toga da smo prodali igrace u vrednosti blizu 6 miliona, da smo tu u prednosti preko 5 miliona(samofinansirajucih), a da pritom drzavi duguju 5 miliona vise.

 

Ma isto mi novca dobijamo od drzave, sta paranoisete, rekli Mali i Vucic, to sto imamo razliku od 10 miliona samo za ove dve stvari u tom periodu gde smo mi preko 5 miliona u plusu zahvaljujuci nama a oni 5 miliona takodje u plusu, samo zahvaljujuci drzavi.

 

I posle je ok sto imaju malo(oko milion ipo) skuplji tim ove sezone nakon 7. mesta u Aba i ranog ispadanja iz Evrokupa i svih ovih navedenih stvari iznad, i meni bi zaista bilo ok da su to zasluzili na terenu ali me zapravo i ne boli to nego odnos drzave prema nama izmedju 2007. i 2011. a nisam cuo nikada nigde da nas je iko sazaljevao tada pa ne moramo ni mi biti ok sa time sto nam sada "daju isto".

 

Suma sumarum, niko nas ne gasi i ne paranoise, samo se iznose cinjenice i ukazuje na stanje stvari, drzava im znacajno vise pomaze kada saberete tih 10 godina jer smo mi odrzavali taj balans prodatim igracima(u ogromnom iznosu)+zaradom od Evrolige(u ogromnom iznosu kada saberete sve ove evroligaske sezone)+placali porez(5 ipo miliona razlike)+godinama unazad znacajno skuplje sezonske(2019/20 smo prodali rekordan broj) i skuplje karte,

a ne dala nam drzava isto, samo u ovim iznetim stvarima je vec enormna razlika koliko su vise dobili crno na belo.

 

A da, ovo ja izmisljam sve. Sarac, ti isto izmisljas da smo prodavali igrace u milionskom iznosu, sram te bilo, gde su ugovori crno na belo, nikakve cinjenice nemas.

 

 

Edited by 1945
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, 1945 said:

Pa jure da udju u Fibinu Ligu Sampiona, igrace kvalifikacije. Tamo se zaradjuje i neki novac ako prodjes u narednu fazu za razliku od Evrokupa. Ocigledno da rade prevashodno u svom interesu iako se meni to bas ne dopada ali sta je tu je, dosta smo mi dobili od tog Fmp-a da se ne lazemo, iako verujem da smo mogli dobiti i dosta vise, pre svega njihovim odlaskom u Aba 2 ili Kls i maksimalnim razigravanjem svih nasih mladih igraca.

 

Pa i dolazio je minimum jedan svake sezone, neretko i vise od jednog. Mislim da ce ova sezona sada biti prva nakon 10 godina da nece preci niko iz Fmp-a.

 

Taj FMP je do saradnje sa Crvenom zvezdom poslovao uglavnom kao Mega - bez stranaca (osim one sezone kada su im igrali Videnov i muceni Woodward), upravo zato sto je cilj kluba bio da zaradjuje od prodaje igraca i zato sto nisu imali drzavu da preko KKCZ finansira klub.

 

22 hours ago, 1945 said:

Rekao bih da je nedostatak talenata nakon generacije 95 uticao na to i faktor Miska koji kupi sve najbolje.

 

Uskokovic, Radanov, Simanic, Popovic, Nenadic, Apic itd. ocigledno nisu mogli da pomognu evroligaskoj Zvezdi koja pokusava da dobaci sto vise pobeda u Evroligi, (iako mozda zvuci kao izgovor ali je tako, davao se maksimum u 95% utakmica u El za sve ove godine koje si i sam gledao). Mislim i minimalno pomognu sto gotovo niko od njih nije, naravo da se nije ocekivalo da to budu nosioci igre ali jednostavno nisu davali ni naznake a i vidi se u njihovom daljem razvoju pravac njihovih karijera. Makar defanzivno u rangu Lazarevica moraju biti ako vec ne mogu ofanzivno da doprinesu.

 

 

Niko od ovih igraca nije bio u 12 u Crvenoj zvezdi, o tome ti pricam. Ti mozes da uzmes sada i Ratka Vardu (koji je u penziji) ili nekog mladog igraca iz Dinamika i metnes ga na tribine, to se ne racuna kao da je doprineo uspesima KKCZ.

Drugim recima, da niko od pomenutih sa spiska nije potpisao za KKCZ apsolutno se nista ne bi promenilo, i dalje bi imali tim, nesmetano se takmicili, sve bi bilo isto. Jedini igraci za koje ne moze da se kaze da nisu imali impakt su Guduric, Davidovac i Dobric. Tri igraca - jad i beda!

 

22 hours ago, 1945 said:

Isto tako Vujicic, Saranovic, Pavicevic za sada nema naznaka da ce biti u Zvezdi i one tamo sezone, a sansu dobijaju pristojno, mada moralo bi to i vise po meni. (mozda Pavicevic ako bas napreduje ove sezone pa kao treci centar one tamo, mada sumnjam) A i Zvezda je digla malo lestvicu u odnosu na pre 5 sezona da se ne lazemo.

 

Ovi koji su jasno doprinosili u startu su ostajali poput Gudurica, Dobrica, Davidovca, sada Lazarevica itd.

 

Razumem sta hoces da kazes i u nekoj sustini se delimicno slazem a to je da Fmp treba i strane mlade igrace da razigrava za Zvezdu koju su rastom preko 190cm da bi ih Radonjic eventualno razmatrao. Sa druge strane sta ce nam stranac bek ap(a realno ni za koga ikada stranog iz Fmp-a ne ocekujes da bude nosioc igre), svaki stranac bi trebao da pravi razliku u El. Tu vec nisam pametan.

 

Dobrodoslica bratu Djenki u svakom slucaju bice mi drago da ga vidim opet u Pioniru. (Mogli bi i Kuz i Simon u Fmp, pa da ponovo navijamo za Fmp nakon sto smo navijali 2011-2014 rekli bi zli jezici)

 

Vujicic, Pavicevic i Saranovic bi morali sledece sezone da igraju 30+ minuta u kontinuitetu, da se vidi da li su za sistem KKCZ ili nisu, pa da se pruza prilika drugim klincima. Ako bi to znacilo da ce voljeni FMP da ispadne, pa neka ispadne. Samo, izgleda da je Filipova nova igracka bitnija od interesa KKCZ, sto je porazno za dugorocnu buducnost kluba. Kakvi bre Jenkinsi, Tasici, Radonjici i Narancici u FMP, da li je taj klub tu da pomogne KKCZ ili da zadovoljava necije sujete? I onda nam je kriv Bokan i ko zna ko sve ne, a sami sebi zabijamo noz u ledja. 

 

22 hours ago, 1945 said:

Mozemo diskusiju da prebacimo na Fmp temu da ne zatrpavamo ovu ali mislim da sam manje vide sve rekao.

Svaka cast na izdvojenim podacima. Nakon ovoga i dalje ne bih puno odstupio od svojih argumenata koje sam izneo irekao bi da su nam sanse 40-60 i dalje sam misljenja da nam sanse nisu mizerne kako si rekao. I dalje stojim pri tome da je besmisleno da pricamo sta bi bilo kad bi bilo.

 

Hvala.

 

Naravno da je bilo sansi, ali tesko da bi uspeli, pogotovo kada se zna koliko smo sansi propustili u januaru i februaru.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Taj FMP je do saradnje sa Crvenom zvezdom poslovao uglavnom kao Mega - bez stranaca

Mega ove sezone imala podjednako stranaca koliko i domacih igraca maltene.

 

A bas tih sezona se vrsila ta neka tranzicija stranaca povecanog broja stranaca u Aba ligu jer su svi skapirali da za 150k mozes dovesti stranca koji ce ti doprineti vise od domacih igraca za te pare. Sada na primer si imao 3 stranca u Fmp-u, 3 u Borcu, 4 u Megi(ako racunamo samo strance-strance bez igraca iz regiona) tako da to tesko je to za poredjenje. Isti je slucaj i sa Igokeom na primer. Toga pre nije bilo da manji klubovi imaju po 4 stranca, nije to trend samo Fmp-a. Pa imas i po Aba 2 gde imaju po 2 ili 3 stranca.

1 hour ago, goldberg said:

Jedini igraci za koje ne moze da se kaze da nisu imali impakt su Guduric, Davidovac i Dobric. Tri igraca - jad i beda!

I Branko Lazic je dosao iz Fmp-a njegov impakt je sveukupni veci od bilo koga ko je dosao odande, i FC3 je imao neki impakt ne veliki ali bar u Aba je imao, na stranu sve sad o njemu i sto se mogao dovesti bolji igrac, pa i Rebic je imao neki impakt ni blizu navedene trojice ali je bio u 12 i uzimao minute. Radanov je takodje bio u 12 u dobrom delu prosle sezone i dobijao sansu narocito kod SO.

 

Ne treba zaboraviti da je u sezoni 2011/12 pola tima bilo iz Fmp-a.

 

U svakom slucaju mozemo se sloziti da je doprinos iz Fmp-a morao biti dosta veci.

1 hour ago, goldberg said:

Vujicic, Pavicevic i Saranovic bi morali sledece sezone da igraju 30+ minuta u kontinuitetu, da se vidi da li su za sistem KKCZ ili nisu,

To bi ih mozda ja i ti stavili ali ocigledno je da im je primarni cilj rezultat u Abi i u Fibinoj LS a sekundarni razigravanje igraca za Zvezdu.

 

1 hour ago, goldberg said:

da li je taj klub tu da pomogne KKCZ

Kao sto rekoh narocito poslednje 3 sezone recimo oni imaju svoje ciljeve a sekundarni deo svega je da rade u interesu Zvezde, ja bih voleo da je drugacije ali to je jednostavno tako, svakako bolje imati i to nego nista.

 

Jednostavno nisu nam istinska filijala kakvi su recimo G league klubovi ili u fudbalu B klubovi, precizan odgovor bi bio polufilijala(barem tako rade) ili ako mogu figurativno da se izrazim bratski klub, sa istim ocem, ali obojici sinova utabava razliciti put umesto da zrtvuje koju sezonu u Aba 2 ligi i jos vise poveca prihode starijem sinu ciji uspesi i priliv novca od nekih eventualnih vezanih top8 u 2 sezone bi mogao da mu na duze staze mladji sin bude jos uspesniji, nije garant ali milion od njih(svake sezone) na nas budzet bi znacajno povecalo sanse.

 

Zasto je to tako ja ne znam, u svakom slucaju kao sto rekoh bolje i tako nego nikako barem po meni.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, K.Dot said:

Prestanite dok vam @uini ne uleti sa autoprojekcijama, osudama ili sta mu je vec zanimacija ovih dana, mada i razumem ga, dosadno mu je pa ubija vreme dok Zeljko ne krene sa pripremama 🙂

 

procitas sarcev post na temu, pa vidis da ta moja autoprojekcija (brm brm) ima osnova u realnom zivotu. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Cooper said:

Da, tako se šlogirao i kad je dao Samardžiskom 60k mesečno.

Lažeš kao....fegeltija

https://www.fiba.basketball/en/Module/85132837-66aa-4ff3-a063-8cdfe44ea14d/7021ac07-0ea8-46a8-9d0b-9831570584ea

35k mesečno

 

On 25 January 2013, the Club and the Player entered into a contract for the remainder of the 2012/2013 season (the “Agreement”), whereby the latter would receive a total net salary of EUR 175,000 in five monthly installments payable from February to June 2013 (by the 25th of each month), as well as have the opportunity to earn various bonuses, including an amount of EUR 8,750 in case of a victory in the Cup of Serbia; all such amounts being net of tax.

 

Edited by ivan9
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Henri iskoristio player option i postao slobodan igrac. 

 

Hoce li u Real za najveci novac i manju ulogu? Hoce li kod komsija za casove ljubavi i sabrana dela Bodlera? Ili pak kod nas za najmanje novca, najbolju ulogu i porodicnu atmosferu u ekipi?

 

Saznacemo ovih dana...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...