Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 hour ago, Benito said:

Ne znam, doveo je dosta dobrih igraca ispod radara a pod njim smo igrali mozda i najlepsu kosarku (u prvoj sezoni) da se razumemo Radonja je najbolji trener za nas ali zaista mislim da ima mesta u klubu i za Tomica, koja je funkcija Dozeta?🤔

Dovodio je ispod radara  jer smo igrali Evrokup. Kada smo igrali Evroligu nije doveo nijednog igraca ispod radara. Ako je Lorenco ispod radara sto je godinu dana iza kineske lige igrao pola utakmica za Toronto, pride bio i cini mi se najbolji skorer kineske lige, al dobro eto njega mozemo jedinog racunati, mada ja ne bi ni njega.

 

I sam znas da Radonjic bira sam igrace tako da uzaludna prica bi bila da dodje Tomic da bude sportski direktor i preporucuje mu bekove od 180 ili 185cm.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Wingwalker said:

i krajnje neprofesionalno napuštanje tima koji nije bio u rezultatskoj krizi i to bez jednog objašnjenja. To se ne sme nikad zaboraviti.

Objasnio je bio, hteo je da razdrma ekipu tim "sokom" kako se to kaze, jer je video da ne moze da kontrolise igru ondosno svlacionicu sta god, ocigledno nije imao taj autoritet za taj tim.

 

57 minutes ago, Wingwalker said:

Samo da podsetim...taj roster je u jednom trenutku imao bekovsku liniju: Lorenzo, Beron, Panter, Djenka a trener preparirani Šakota

Tog Pantera je doveo isti taj preparirani Sakota, da ne kazem pronasao ga, i indirektno mu zaradio i ovaj milionski ugovor u Partizanu.

 

Djenka uveliko nije bio onaj stari, Panter je stigao kao velika nepoznanica nije ni igrao i to taj Olimpijakos nije bio ovaj f4 Olimpijakos nego neki 10. ili 12. tim.

 

Dakle tu su se tek u nastajanju Lorenco i Beron profilisali kao evroligaski igraci.

 

Nikakvi evroligaski superstarovi oni tada nisu bili, a pogledaj malo bekovske linije klubova ispred nas na tabeli tada. Pritom smo i pre korone bili na 2 pobede od top8 a ostalo jos 6 kola do kraja, nikada necemo saznati taj ishod.

57 minutes ago, Wingwalker said:

Više bi cenio Tomića da smo ga kao Obradovića terali vilama iz kluba...jer tu obe strane nose neki deo odgovornosti...loša procena, sticaj okolnosti, gubitak kontrole nad timom. Obradović je bar zauzeo stav trenera fajtera koji i dalje ima želju da se dokaže, popravi. Tomić se pokupio i odjavio kao poslednji dripac.

Vise cenim Tomica jer je nekako moralno otisao jer nije mogao da kontrolise nista i sto bi nas zamlacivao, pritom i nije potrazio ostatak novca koliko sam upucen, dok je Obradovic prosipao pricu da ce biti sve u redu a ekipa mu gubi 30 razlike u Sankt Peterburgu i par utakmica licila na da ne znaju gde biju, pride i zatrazio novce unapred i za trofeje koje nije osvojio, al da se ne ponavljamo sad sto puta ispricanu pricu.

Edited by 1945
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 1945 said:

Dovodio je ispod radara  jer smo igrali Evrokup. Kada smo igrali Evroligu nije doveo nijednog igraca ispod radara. Ako je Lorenco ispod radara sto je godinu dana iza kineske lige igrao pola utakmica za Toronto, pride bio i cini mi se najbolji skorer kineske lige, al dobro eto njega mozemo jedinog racunati, mada ja ne bi ni njega.

 

I sam znas da Radonjic bira sam igrace tako da uzalduna prica bi bila da dodje Tomic da bude sportski direktor i preporucuje mu bekove od 180 ili 185cm.

Lorenzo je bio i MVP GLeague.

Sigurno nije bio jeftin kad je dosao kod nas.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, LightWeight said:

Lorenzo je bio i MVP GLeague.

Sigurno nije bio jeftin kad je dosao kod nas.

Tako je. Znaci Tomic je doveo ravno 0 igraca ispod radara za Evroligu.

 

Vec sam kacio ranije i to vise puta kako je prosek pojacanja "ispod radara" ove sezone (znaci van El/Nba/Ek/domaca liga okvira) 1-j e d a n, sa sve g ligom i ostalim evropskim ligama tako da Radonjic prema tamo nista ne iskace iz okvira u odnosu na druge evroligaske trenere. Pritom ovi koji su doveli po 2 igraca van ovih okvira su imali losiji skor od Zvezde u Evroligi ove sezone, pa igraci ispod radara nisu nikakva garancija ni za sta. To sto ja mislim da bi morali imati bar jednog igraca ispod radara po nekom statutu kluba to je druga prica. Vise od dvojice bi zaista bilo previse pritom niko to ni ne radi.

 

Kada igras Evrokup onda su drugaciji okviri igraca ispod radara. Na primer Bili Beron je pre Zvezde imao 3 Evrokup sezone iza sebe i onda Zvezda dolazi da igra isti taj Evrokup. Pa kakav je to igrac ispod radara? 

 

Dzo Regland nekoliki meseci pre Zvezde igrao covek finale Evrokupa. Doveli smo jednog od boljih plejeva iz Evrokupa tada. Kao kada bi sada doveli Teodosica ili Darius Thompsona, a pritom smo Reglanda doveli za Evrokup iz kog smo ispali u cetvrtfinalu. Kao sto ni Darius ne bi bio igrac ispod radara ili sto nije Ivanovic koji je takodje dosao iz Ek, tako nije ni Regland onomad.

 

Stratos i K.C. Rivers su bili iskusni evroligaski igraci iako nisu dosli direkt iz El klubova kolko se secam, svakako nisu bili ispod radara.

 

Jedino pojacanje ispod radara je bio Mo Faje, koga nije zadrzao za Evroligu.

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nista, ostaje nam da izbunarimo nekog na koga azdaje nisu bacile pik, da nahvatamo nekog ko iz ko zna kog razloga bude izvisio... Iz godine u godinu zadrzimo samo one koje niko nece, a neki vec sada zadrzavaju one koje sami hoce.

Iskorak... Tesko, budimo prezadovoljni sto igramo tu EL i vidimo i dozivimo toliko dobrih utakmica, velikih pobeda...

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Zadrzao je Fajea za EL, secas se sigurno kad je ovaj lupio bananu Veselom u Areni. 😀

Zadrzao ga klub prvenstveno kao nagradu za prethodnu sezonu, Tomic je ipak vise verovao u DBrowna i Borisu Simanica.

Doveo i Gista ,zadrzao Oja. Mo je bio 5ti u toj kombinaciji,onda je i Mo poceo da kuburi sa povredama i izbegavanja utakmica u ABA ligi a uvek spreman za El 

 

Dolaskom Sakote Brown i Mo zavrsili kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Laki21 said:

 

Pakuj!

Pogotovo što možemo do početka sezone da ga naučimo 50 reči srpskog a onda prodajemo ko Kuridžu sa govornom manom.

Više je "Mačvan" tip igrača ... sa 24 godine bio bi najmlađi u rosteru, a ti šiljokurani brzo uče strane jezike.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Zadrzao je Fajea za EL, secas se sigurno kad je ovaj lupio bananu Veselom u Areni. 😀

Htedoh reci nije se puno oslanjao na njega u Evroligi a posle 10ak utakmica je dobio i otkaz, svakako je bio los Faje za Evroligu iako je meni drag igrac, ali da se ne lazemo kakav Faje ispod radara za Evroligu. On je bio ispod radara dobar za Evrokup tako je i dosao.

 

U svakom slucaju Tomic nije doveo nijednog igraca ispod radara za Evroligu.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ako nam je KKP takmac za dovođenje igrača, tu evidentno gubimo šansu kao i u slučaju Lessorta, oni mogu da plate više (tj. da obećaju više, ko zna kako tu ide naplata, dok bata ne pokuca na vrata ništa se ne zna).

Ide po principu 'drz' vodu dok majstori odu'. U ovom konkretnom slucaju - dok je Zeljko tu,dok ne ode. Ostoyah trosi bukvalno kao pijani milioner. To je neodrzivo i jasno valjda svakom ko malo mucne glavom,bez obzira ka cijoj strani "brda" mu idu emocije.

Ja mislim da ce Zeljko uzeti neku(e) titulu(e) u svom trogodisnjem mandatu. Nije on dosao ovde da ostane praznih saka,a ima znanje i autoritet. Medjutim,kad jednog dana zavrsi misiju u KKP sledi kompletni raspad.

Izvinjavam se na ofu. Prebaci na drugi topik slobodno.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo ga brat 1945 vratio se sa odmora i odmah uspostavio radovan rezim ucesca u radu foruma sa 40% od ukupnog broja upisa i 76% od ukupnog broja napisanih slova 

 

 

 

nista licno legendo, malo se bockamo u danima bez pojacanja 🚀

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, bosMan_jr said:

Evo ga brat 1945 vratio se sa odmora i odmah uspostavio radovan rezim ucesca u radu foruma sa 40% od ukupnog broja upisa i 76% od ukupnog broja napisanih slova 

 

 

 

nista licno legendo, malo se bockamo u danima bez pojacanja 🚀

Pozdrav i tebi, punim baterije i oran sam za ispravljanje napisanih nebuloza. 😄

 

Sta se sve ispisa u ovih 20ak stranica kapiram da nece smetati neka konstruktivnija prica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

Cenim da će se Lakiju dopasti, stara škola ... :classic_smile:

@Princeton ga pomenuo jednom prilikom pa sam odgledao neke utakmice Perta prošle sezone.

 

 

Ali na 3:47 kako sutira za 3p i zalece se na skok i zakucava svoj promasaj bez povratka na parket. 

 

Upiskio sam se malo u gace... 😄  

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nini3112 said:

Vidim u trci smo navodno za Lorenza,bilo bi bas lepo dovesti ga,ima on od svega po malo☺️

Ове сезоне је он показао од свега по много богами... То ми делује баш нереално, осим ако не продамо Калинића и ако је обештећење стварно 500к, а не 100-150к како преносе сви медији. Човек је био најбољи плеј у лиги док нису избацили Русе, вероватно сам пропустио тренутак кад смо почели да доводимо играче тог реномеа. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne mozemo mi biti sa njima u trci za igraca ako ga oni bas zele, narocio za stranca koji samo gleda dobar ugovor.

Mi mozemo da igramo na kartu Zvezdastva (Kalina, Bjelica npr..), naravno i tu treba lepo da se otvori. Sve ostalo mrka kapa. 

Tako da se Braunu ne nadam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ako nam je KKP takmac za dovođenje igrača, tu evidentno gubimo šansu kao i u slučaju Lessorta, oni mogu da plate više (tj. da obećaju više, ko zna kako tu ide naplata, dok bata ne pokuca na vrata ništa se ne zna).

ludi-zeks.gif

 

:kako kkp dovodi skupa pojacanja:

 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Ali Stratos matori kako je kod nas školovao dok je mogao...ljubi ga brat. Tako se Pero Antiću hali-gali ciganine, poštuje dres i zatvara jedna uspešna karijera.

Nažalost do odlaska stratosa sam se uzaludno nadao da će Boriša, sa kojim je Stratos dodatno radio uz tada jaku podršku Tomića (bio mu je starter na dvocifrenom broju EL tekmi) uspeti da se ogrebe za bar jedan novi ofanzivni alat od tako namazanog majstora lakih poena.

Uvek je ustajao sa klupe da pozdravi Borišine dobre poteze, na zagrevanju se moglo često videti kako mu daje instrukcije...ali Boriša je do kraja ostao na okvirno

6%: lažnjak šuta za tri sa prodorom po osnovnoj i zakucavanjem,

10%: korekcija na obruču nakon skoka iz drugog plana i po koja blokada u tom paketu i

100%: otvoren šut za tri ili preko bloka...taj nije pravio pitanje i završio je narednu EL sezonu sa 12mpg, u 20 odigranih, uz rekordnih timskih 50% za tri i samo 4 poena u proseku.

Ali nije to tema...

Hajlajt mi je STRATO partija protiv Valensije kada je jedini odbio da se preda i u zadnjoj četvrtini prvi put vidno narajcan isporučuje seriju predavanja na temu:

,,Adaptacija na hasl odbrane kroz paletu napada sa niskog posta jer ti se ne gubi večeras".

Nit atleta, nit sočan i ne može da zagradi ali ako ti se u napadu okrene licem ili krene da glumi igru ledjima...ugasio si ga jer je procenio da si bušan. U takvim situacijama je bio brutalan, posebno kada su ga čuvali visoki igrači ,,kratke pameti'' koji odigraju na njemu agresivnije. Prodavao im je u serijama zakrivljene poluhoroge preko ramena i ona polaganja o tablu ispod pazuha dok im trener ne izludi.

Hauzmajstor u majcu na bratele...gledao bi ga vazda.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 36
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 1945 said:

Vise cenim Tomica jer je nekako moralno otisao jer nije mogao da kontrolise nista i sto bi nas zamlacivao, pritom i nije potrazio ostatak novca koliko sam upucen, dok je Obradovic prosipao pricu da ce biti sve u redu a ekipa mu gubi 30 razlike u Sankt Peterburgu i par utakmica licila na da ne znaju gde biju, pride i zatrazio novce unapred i za trofeje koje nije osvojio, al da se ne ponavljamo sad sto puta ispricanu pricu.

 

Moralno gledano Tomić i Obradović oko i dupe.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Wingwalker said:

Ali Stratos matori kako je školovao dok je mogao...tako se zatvara jedna uspešna karijera. Kada se Boriša, ni od takvog vrsnog i preiskusnog zanatlije lakih poena, nije ič ofajdio i dodao bar još jednu alatku u svoj limitirani ofanzivni set...onda teraj tako ako mora.
STRATO partija protiv Valensije kada je jedini odbio da se preda do poslednje sekunde uz seriju zipovanih master klasa sa niskog posta, spolja...sa penala. Uvek sabran i na terenu vidno prisutan bio je brutalan kada su ga čuvali ,,ne baš bistri" visoki igrači. Prodavao im je iste zakrivljene poluhoroge u serijama dok im trener ne izludi.


Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 

Ono sipanje protiv Buducnosti dok se nije povredio je neponovljivo. 

  • Like 6
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

По хипстаграму кружи прича на више "наших страница" (знам колико је то поуздано чим није званично), да је Илић завршен и да је објава јако близу. Неки чак наводе и бројке (1+1/250к).

Edited by Сандро Лаки Ђентиле
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...