Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Nastavak naziva teme od prethodne sezone. S obzirom da smo osvojili Abu i da znamo da cemo zasigurno igrati El(a igrali bi je svejedno pisao sam o tome), mislim da nema sta vise da se ceka sa temom. Naravno zvanicna pojacanja sigurno nece biti pre kraja Kls-a, kao ni eventualni raskidi i produzivanja zbog hemije u timu, ali neke stvari su vec izvesne sto je @Šarac i najavio. Ali sto da ne sad o izgledu rostera i zeljama moze da se krene ili nek jednostavno samo stoji tema dok ne osvojimo i Kls sto ce se desiti vrlo brzo 19. ili 21. Juna.

 

Sigurno da je @Kankkunen imao najkreativniju najavu u istoriji foruma tako da moze najava cija god ispod ovog upisa u tom smislu nije ni vazno ko otvara temu a ionako smo tek poceli, a ja se nadam da necu razocarati sa recitacijom ispod koju sam smislio upravo na brzinu inspirisan sa 2 piva. Mada je realno bezveze i na brzinu ali zato obecavam da necu razocarati sa skautingom ovih dana. 😊

 

Najava najjaceg topika na internetu:

 

U Zvezdu zna se
kao sto naziv teme kaze
svaki strani ''insajder''
u ovom prelaznom roku ce da slaze.

 

Kkcz insajder moze da dojavi
ali mi verujemo samo jednom coveku kad se javi.
Zurnal, Mocart sport, basket-news, Sportando, Marca mogu biti pravi
ali mi verujemo samo jednom coveku kad se javi.

 

Pojacanje moze pogoditi i Eurohups
ali mi verujemo samo jednom coveku da nam donese centra koji moze alej-up.

 

Zbog tog jednog coveka tokom leta svaki dan u sebi kazem:
Pomozi Boze, javi se danas Kume Zorze!

Pojacanja nam donesi, Simonovica i Cirbesa odnesi.
Svakog cigana ti umiri, Devila i Sarca pomiri.

 

Kada Kum se javi
svaki cestiti Zvezdas rosterom se bavi.
Svaki posteni Zvezdas Kum Zorzoa slavi
mir ciganski, Kum se javi!

 

Kada Kum kulturno dobro jutro nam pozeli
svaki pravi Zvezdas tada se veseli
kolektivno na topiku orgazam doziveli
a nesrecan bude svaki crno-beli.

 

Kada Kum kulturno pozeli nam good morning
topik se odma pretvara u burning
deca sa kucicima plesu neki dancing
a u crno-belom taboru nastaje tad warning.

 

Svakom domacem pojacanju pozelecemo:
Dobrodosao u Zvezdu!
Forum tada bice u 'Zmajevom gnezdu'.

Svakom stranom pojacanju pozelecemo:
Welcome to Red Star, bro!
Smesicemo brke ho-ho-ho.

 

Mada je i Kum pehova imao
sa Buenos Dias euforiju izazivao
Kino Koloma tada nam donosio
zelju za top8 svima nam odnosio.

 

Radonjicu Dejane nauci ti iz greske
Nebojsa Covicu pronadji nam para vrece
da kompletan tim pre priprema imamo
da top 8 ponovo napadamo!!!

Edited by Don Radonja
  • Like 24
  • Love 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

*Ugovori za narednu sezonu:
-Markovic
-Ivanovic
-Dobric
-Vajt
-Mitrovic
-Kuzmic

 

-Lazarevic? (Ne mogu nigde da nadjem podatak na koliko je potpisao, al kapiram da sigurno ostaje u rosteru od 14)

-Kalinic je bio 1+1  znaci ostaje ukoliko sam bude hteo a verujem da zbog novopridosle bebe ostaje sigurno.

 

*Definitvno out:
-Simonovic
-Cirbes

 

*99,9% produzuje ugovor:
-Lazic

 

95%(po meni) produzuju ugovore:
-Davidovac
-Lazarevic ukoliko je jednogodisnji imao

 

*Gde vidim da je moguc produzetak ugovora:
-Holins
-Volters

 

Moja zelja je da ukoliko se produzi Holins da dovedemo boljeg pleja od Voltersa odnosno ukoliko produzimo Voltersa da dodje bolji ofanzivac od Holinsa na njegovoj poziciji. Obojica su mi dragi pa cu dici obe ruke za ostanak obojice ali samo ukoliko dovedemo vrhunsko pojacanje na cetvorci umesto Vajta i dva ozbiljna centra(raskidamo Kuzmica) uz naravno ostanak Kalinica i sve ostalo isto.

Opcija broj 2 gde mozemo da dovodmo beka uz uslov da zadrzavamo Voltersa(Ivanovic i Markovic kapiram da sigurno ostaju) i Holinsa je da se Dobric vrati na poziciju 3 a Kalinic uzima vise minuta na 4 i tako se oslobodi prostor za igraca na poziciji 2 jos jednog beka uz Holinsa.

 

*Moguc sporazumni raskid ugovora:
-Vajt
-Kuzmic
-Markovic

 

Ne bi da lupam o sansama za ovu trojicu jer ne znam planove Radonjica al evo ja cu da nagadjam pa cu reci da raskidamo Vajta i Kuzmica. Pefi kao treci plej ok uz nadu da ce Ivanovic biti bolji i krvavo raditi tokom leta.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Ja bih poceo sa zeljama o ostanku igraca.

 

Dakle za ostanak sam kada su u pitanju Wolters, Dobric, Kalinic, Hollins, Mitrovic, Davidovac. 

 

Nisam siguran za Ivanovica, Lazarevica, Lazica (za Lazica nisam siguran jer ostankom Kaline i Holinsa tesko da bi uz Dobrica koji je ionako trojka mi imali mesta za cetvrtog na toj poziciji).

 

Za odlazak sam kada su u pitanju Markovic, White, Kuzmic, Cirbes, Simonovic.

 

Svakako se mora raditi prekompozicija. Imamo previse krila a bez beka sutera, bez centra.

 

Pomenuti Petrusev, ok, ali samo kao backup centar. Ne znam koliko je to realno, proslog leta bilo skroz nerealno, ali decko je izgubio godinu pa ga prakticno niko od ozbiljnijih timova nece traziti.

 

Za sada nemam nekih zelja igrackih. Mogao bi @Šarac da se istakne na kojim su to pozicijama ta ugovorena dvojica, ako vec ne moze imena da kaze.

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana kompletiram spisak od 40+ centara sa mini skautingom za svakog. Bukvalno ce biti svega od iole realnog do bas realnog za nas. S obzirom da necemo saznati u narednih 15 dana ko ostaje koga raskidamo za sada je samo 100% sigurno da dovodimo centra a ja se nadam raskidu Kuzmica i dolasku 2 centra pa otud poduzi spisak centara razlicitik karakteristika. Isto tako cu za druge pozicije cim budemo znali na kojoj poziciji jos cemo dovoditi pojacanja. Kapiram da Holins ostaje sigurno tako da bek dolazi samo u slucaju da Radonjic vrati Dobrica primarno na poziciju 3. Plej dolazi samo ukoliko Volters ne produzi. Za ocekivati je da dovedemo i krilnog centra mada nije iskljuceno da ta pozicija bude pokrivena sa Kalinic/Davidovac da trojka bude pokrivena sa Dobric/Lazarevi/Lazic i da dovedemo beka koji ce deliti minutazu sa Holinsom kao u slucaju recenicu pre sto sam napisao.

 

Svakako ide spisak centara sutra eventualno prekosutra zavrsavam, nadam se da cete uzivati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ostave Kuzmića da se šlepa još jednu sezonu, odmah ću znati da smo opet neozbiljni... 

Cirbes i Simon sigurno završavaju priču...

Eksperiment Marković nije uspeo, i tu pod obavezno tražiti neko drugo rešenje...

Vajta je sjebala povreda, i on sigurno ne ostaje, bez obzira na ugovor... ko kod Radonje sedi na kraju klupe i jedini ne ulazi u igru, sigurno je završio karijeru... šteta za njega, delovalo je pre povrede da će biti zver pojačanje...

Džoni... možda kao treći plej, ali nisam siguran da bi on bio zadovoljan time...

Obavezno zadržati Holinsa (u to ne sumnjam ako pare ne budu problem, a i ponuda nekog bogatijeg)... čovek nam je držao odbranu cele sezone, a i napadački je proradio...

Mitrović je položio ispit iako bih ja tražio neko bolje rešenje, ali ipak nam je nosio reket cele sezone, jer je Kuzmić bio skoro pa neupotrebljiv...

Deda i Dobri su duša ovog tima, iako je Dobrić zahvaljujući odličnim partijama u finalu prošle godine bio projektovan kao prva trojka... ipak je pokazao da nije kalibar za EL, bar ne u toj ulozi... kao backup da, ali slaba odbrana, nekonstantnost i loša kontrola lopte nas teraju da tu tražimo sve suprotno od njega... I Deda je imao "pušačkih" momenata tokom sezone u EL, ali je sad u PO ABA pokazao da je ipak nezamenljiv...

Laziću bih se najradije zahvalio, ali nije realno dok su Čova i Radonja tu... 

Lazareviću bih dao šansu, ali konstantno tokom sezone, a ne ima ga pa ga nema... lutao je tu malo Radonja, čekao Vajta, ali kad je video da nema leba od njega ubacio Lazarevića u vatru ponovo... mora da popravi šut, još više, bez toga teško neki igrač...

Volters kao backup plej da ostane naravno, ali moramo da dovedemo neku zver ako mislimo ozbiljno nešto u EL...

Kalina da ostane naravno, ali da ga se vrati u opanke. Ne može da glumi Durenta, ne ide, ali je zlata vredan za sve drugo što radi fantastično...

Nadam se da ostanak Radonjića nije upitan...

 

Centar (možda čak i dva), prvi plej i bek šuter... naučiti iz svih grešaka ove sezone i u formiranje tima krenuti već sad, a ne da se čeka septembar... pod uslovom da bude love....

Edited by Issey
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Prva zelja je da u timu imamo maksimum 4 stranca (ex - yu se tu ne racunaju).

 

Dakle ovako, prvi plej, prvi bek, prvi centar i prva cetvorka/jos jedan bek. Sta imamo od domace osnove:

 

Ivanovic, Markovic

 

Dobric (on je cisto krilo), Davidovac, Kalinic, Lazarevic, Lazic

 

Kuzmic, Mitrovic

 

Varijanta 1:

 

1 i 2, cetvorica igraca + Dobric: stranac plej, stranac bek, Ivanovic i jos jedan bek

krila i cetvorke: Davidovac, Lazarevic, Lazic, Kalinic

petice: stranac, neko drvo (Kuzmic?) i Mitrovic

 

Varijanta 2:

 

1 i 2, trojica + Dobric, bez beka

Na 3 da idu Kalinic, Davidovac i Lazic/Lazarevic

Na 4 da se menjaju cetvorka i Kalinic

Na 5 stranac (neko jako ime), Kuzmic/drvo, Mitrovic

 

Sta mislite o ovome?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Шта ви људи очекујете, већ видим да ће тема бити нечитљива кад крену хладни тушеви за неке...

 

Сви осим Симона, Цирбеса, Вајта и евентуално Марковића да остану. Довести центра, четворку и евентуално замену за Марковића, мада му је вечерас све опроштено што се мене тиче. Прилично сам сигуран да ће тако и бити. 

 

Екипа која направи овакве резултате је добра, није у реду причати о било каквим промашајима. 

Link to comment
Share on other sites

Najveca zelja mi je da ode Vajt.

'Olins da ostane.

Voleo bih Nedovica i Bjelicu od srpskih repstativaca.

Na petici 2 igraca. Jedan poenter, drugi skakac.

Na sve to nekog prangijasa pride, pa ondak da se posibamo za taj f4 evrolige.

Verujem da ni komsije nece spavati, siguran sam da ce biti glavni kandidati za naslov EC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zelje za sledecu sezonu su mi da imamo jednog pravog zajebanog sutera, da imamo jednog krstenog centra i da nas kapiten vise ne casti svojim prisustvom u klubu. Eto toliko za pocetak, ostalo nek sloze Radonjic i Nebojsa kako znaju i umeju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko Pancev said:

petrusev gudura buboa pengos

Guduric ima ugovor sa Fenerbahceom, Pengos je nezvanicno potpisao za Armani.

 

Petrusev samo ako se raskine Kuzmic i dovede jos jedan atletski centar.

 

Lako se proveri ko je slobodan ko zauzet igrac za narednu sezonu, ovo je ozbiljna tema ljudi. 😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 1945 said:

Guduric ima ugovor sa Fenerbahceom, Pengos je nezvanicno potpisao za Armani.

 

Petrusev samo ako se raskine Kuzmic i dovede jos jedan atletski centar.

 

Lako se proveri ko je slobodan ko zauzet igrac za narednu sezonu, ovo je ozbiljna tema ljudi. 😄

 

 

u tom slucaju Ertel,Dunston ,Tobi i zadrzati Kalinu

Just now, Rajon Rondo said:

Da li je vreme da Bobi zavrsi NBA avanturu?

 

moze i BJELICA

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko Pancev said:

tom slucaju Ertel,Dunston ,Tobi i zadrzati Kalinu

Danston je produzio ugovor sa Efesom juce ili danas. Brate samo ukucaj ime igraca i contract izaci ce ti vest na koliko je ko potpisao ugovor ili produzio. Preporucujem svima pre nego sto upisu zelju.

 

Tobi kao i Petrusev moze samo ukoliko sa raskine Kuzmic pa kao drugi centar. Nama pre svega treba atleta centar koji je dobar defanzivno eventualno neki Bjelica koji nije atleta ali je solidan defanzivno sto vidimo i u Nba ove sezone.

 

Ertel nista puno bolji od Voltersa nije. Bolje opcije od Voltersa su jedino Lorenco Braun i Boldvin od slobodnih, rekao bi da nam je samo Boldvin realniji po finansijama ali videcemo nas budzet u ovom prelaznom roku, najavljena su neka povecanja sad kolika videcemo. Uz Ertela od slobodnih igraca dobre opcije su i Kris Dzouns iz Asvela i Dilejni, al sta znam nije to neki preveliki apgrejd u odnosu na Voltersa s obzirom kakvu je sezonu imao u celini. 

 

Ukoliki produzimo Voltersa izvesno je da ce nam pozicija broj 1 opet biti Volters, Ivanovic i Markovic. U tom slucaju beka mozemo dovesti samo beka suteta na poziciji 2 a napisao sam iznad u kom scenariju je moguca ta varijanta.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto featured and unfeatured this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...