Jump to content

Podkasti


Carl Johnson

Recommended Posts

Ja sam u svet podkasta usao relativno kasno, od pre par meseci :classic_smile: najzasluzniji za to je "Sesta licna" podkast naseg forumskog kolege. Mislim naravno da sam za iste cuo davno ali nikad i im nisam dao sansu, i onda mic po mic skontam da je to sjajna stvar za ubijanje vremena i sticanje znanja o temama koje te interesuju dok si u prevozu, radis kucne poslove, setas ...

Ono gde bih jos voleo da "ubacim" slusanje je u teretani, gde mi nikada nije bio problem da se iskljucim od okoline, ali mi je problem da u taj neki svoj mir fokusiram um i na slusanje neceg.

 

Posto sam nov u tome onda pored strucnih slusam ove koji su najpopularniji

- Joe Rogan

- Ted talks daily

- Art of mannliness

- Stuff you should know

- The Genius Life

 

itd,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Volim podkaste, duge, gde se duboko zalazi i detaljno pretresa jedna tema (neki dogadjaj, licnost, ideja, teorema...). Zapisacu nekoliko podkasta koje volim, od nekih sam preslusao sve epizode, od drugih samo po nekoliko, ali sam negde registrovao kao nesto sto vredi ispratiti. Pod "podkastom" ovde cu smatrati emisije govornog karaktera koje se mogu slusati bez potrebe da se nesto i gleda to prilikom, iskljucujuci tako npr. serije video klipova, predavanja, kurseve, ali i audio knjige i audio blogove (sto takodje volim da "trosim"):


-istorija:

History on fire (ovo trenutno gustam sa najvecim uzivanjem, zato ga stavljam na vrh)
Dan Carlin's Hardcore History
Historical Controversies (epizode (tj. sezone) posvecene Gradjanskom ratu u SAD, ostalo nisam slusao)
The History of WWII Podcast - by Ray Harris Jr
Razgovori sa Klio - sjajan domaci podkast koji je pre 10ak godina isao petkom na rahmetli Novom Radio Beogradu, gde je istoricar Kosta Nikolic detaljno obradjivao dogadjaje iz domace istorije, dusa me boli sto te epizode nigde nisu sacuvane (razmisljao sam da pisem Milutinu Petrovicu koji je bio urednik tog sjajnog online radia da vidim da li je slucajno negde nesto od toga ostalo da moze da se spasi)


-ekonomija:

ECONTALK
Conversations with Tyler
Bob Murphy Show
Tom Woods Show
Contra Krugman
The Human Action Podcast
FT Alphachat
Macro Musings
ECONOMICS AMPLIFIED


-nauka, filozofija, racionalizam, tehnologija, buducnost:

Santa Fe Institute podcast
The Future of Life Podcast (i sestrinski AI Alignment Podcast)
Futuremakers
Very Bad Wizards
Rationally Speaking
Sceptics guide to Universe
Quanta magazine podcast
Stuff to Blow Your Mind
Y Combinator
Zengineering Podcast
Radio Galaksija - jos jedan domaci biser sa pomenutog NRBG-a, ove epizode su srecom skoro sve sacuvane
Explora (takodje "domacica" - Radio Pula)


-miscellaneous:

Radiolab
Thinking Allowed (BBC Radio 4)
In our times (BBC Radio 4)
Tim Ferris Podcast
Joe Rogan (kad ima zanimljivog gosta),
Dave Rubin,
Waking up with Sam Harris


-malo price o muzici:

The Jazz Session with Jason Crane
Aria Code (dzem za ljubitelje opere)


-i malo sportskih prica:

https://30for30podcasts.com/

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...