Jump to content

Star Trek


Kronostime

Recommended Posts

i ja sam se isto nećkao i terao godinama da odgledam DS9, počinjao pa odustajao više puta...ali mogu ti reći da se svo ono rvanje u prve tri i po četiri sezone isplati, jer kad vožnja krene, nema tog TV rolerkostera koji može da se poredi s istom...

 

On 1/23/2020 at 9:05 PM, stray_cat said:

1. DS9: moraću konačno da se nateram da odgledam sve do trenutka i epizode kad, kako neki kažu postaje odlično. Nekoliko puta sam bezuspešno pokušavao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Jel gledo neko Picard-a. Kako vam se čini. Meni deluje nekako drugačije. Nema ST vibe uopšte. 

Oklen Blade Runmer prica u Star Treku - to ni scenaristima nije jasno.

Romulanci i Vulkanci koji caskaju k`o da su ispred zadruge, a i izgledaju tako, Data podbuo...

Jos samo fale Klingonci kako igraju balet.

Omaklo se ovo zestoko kontroli.:krstipd4:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U pogledu Picarda, tačno je da nije klasični Star Trek na koji smo navikli, ali za sada sam zadovoljan kako to ide. Jedino mi krivo što su razbucali izvornu ideju Gene Roddenberryja i od Federacije Ujedinjenih Planeta napravili mračno mjesto po uzoru na današnje doba. Mislim, jasno je meni da su se vremena promijenila od TNG-a i originalne serije pogotovo, samo se nadam da neće to previše uprskati. A priča koja trenutno teče je zanimljiva, obećava što šta, možda i neki potpuni obrt od onog što očekujemo, vidjećemo. Picard je star, ali on nikad nije ni bio action hero, pa će ga neko već pripaziti u gužvama. Bitno da mu je um još britak.

Link to comment
Share on other sites

Prica je dosta plitka:

1. Romulanci od mocne imperije spadose na bataljenu Borg kocku? Ako je unistena maticna planeta, gde su ostale planete u njihovom delu alfa kvadranta?

2. Roboti koji misle da su ljudi kao da su utrrcali iz Blade Runnera.

Ima jos dosta toga, ali ocigledno je da je citava fransiza prelaskom u ruke mladjanog Rodenderija zestoko zabagovala: prvo sa onim reboot filmovima, zatim sa serijama Discovery i ovim sada mrcvarenjem Patrika Stjuarta i jos pojedinih glumaca iz ostalih dobrih serijala ST da izvuku fransizu iz bule.

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2020 at 1:28 PM, Kronostime said:

ocigledno je da je citava fransiza prelaskom u ruke mladjanog Rodenderija zestoko zabagovala: prvo sa onim reboot filmovima, zatim sa serijama Discovery i ovim sada mrcvarenjem Patrika Stjuarta i jos pojedinih glumaca iz ostalih dobrih serijala ST da izvuku fransizu iz bule.

ovo kazes kao da je izvorni materijal bio nesto nevidjeno a ovi ga danas razbucali

isto je to Star Trek kao i onomad, nekad imaju bolje, nekad losije ideje...samo smo mi svi omatorili, nagledali se svega i svacega i mnogo lakse potezemo ne kritiku, nego tezak pljuc

 

meni licno taj pristup uopste ne lezi, i izricito sam protiv romansiranih biografija svega i svacega

da podvucem crtu - star trek, isto kao i star wars, nikada nije ni bio neki vrhunski etalon kvaliteta koji su danasnji JJ-ovi i ostali abramsi razbucali

manje vise to se vuce na slicnoj liniji kao i nekada, samo smo mi umesto klinaca kojima je sve vau i nevidjeno postali matora dzangrizala

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pikard, 7, rajker i dajana za sada. licno ocekujem emh, siska mozda i worfa. svi su iz istog vremena. malo zatupast zaplet. no dobro bolje ista nego nista.

@Kronostime tako ti cukundede vraca romulanci su iz bete a ne iz alfe... elementarne stvari :classic_dry:

Edited by HAMMER
Link to comment
Share on other sites

@hammer

Prilicno je nejasna razlika izmedju Alfa i Beta kvadranta u Star Trek univerzumu:

- u ST ENT i ST NG  Klingonci i Romulanci su u okviru alfa kvadranta, dok u DS9 i Voyager ih smestaju u beta kvadrant.

- Gama kvadrant je Dominion, dok je u Delta kvadrantu Borg i Kazonci.

U STNG imamo Spockovu undercover misiju na Romulu sto ne bi bilo izvodljivo da je Romulanska imperija 100 i kusur miliona svetlosnih godina daleko.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije nejasna nego su solarni system i romul prajm na rubovima svojih kvadranta.

Mala ispravka za borg. Oni su se rasirili po celom mlecnom putu ali poticu iz delte. Kezonci su nebitni. Ima u delti mnogo interesantnijih vrsta (8472).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, HAMMER said:

Nije nejasna nego su solarni system i romul prajm na rubovima svojih kvadranta.

Mala ispravka za borg. Oni su se rasirili po celom mlecnom putu ali poticu iz delte. Kezonci su nebitni. Ima u delti mnogo interesantnijih vrsta (8472).

Kako onda smestas Ksinde - oni su u Delphic Expancu u sredini galaksije? :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

nekako mi nije klasican trek. sve deluje drugacije a opet pikard, 7 i nadam se uskoro dati bi trebalo da su u mogucnosti da izguraju i najtupaviju pricu pa makar ona bila i "aploudujte virus na maticni brod"

nekako mi deluje da su pokupili najinteresantnije likove is prethodnih serijala i stavili ih u novi timeline (ova 3 poslednja filma). mozda to na kraju i bude dobro ali nekako mi deluje da ovi likovi tu ne pripadaju.

u svakom slucaju drzi paznju i ako si prezvakao prvu sezonu diskaverija ovo ce da bude ok.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

nekako mi deluje da su pokupili najinteresantnije likove is prethodnih serijala i stavili ih u novi timeline (ova 3 poslednja filma).

 

Picard je originalni timeline. Supernova koja je zatukla Romulance se tu i dogodila, ovo su njene posledice na originalnu verziju ST svemira - TOS, TNG, DS9 i sve to.

 

Alter-timeline nastaje kada kakosezvase Romulanski kapetan rudarskog broda (originalni timeline) biva bacen u proslost i tamo pocne da pravi sranja koja se nisu dogodila u originalnoj verziji ST svemira i time kreira paralelni svemir u kome se odigravaju novi filmovi. U vreme dogadjaja u novim filmovima Romulanska supernova se nije jos dogodila tamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Radoye said:

 

Picard je originalni timeline. Supernova koja je zatukla Romulance se tu i dogodila, ovo su njene posledice na originalnu verziju ST svemira - TOS, TNG, DS9 i sve to.

 

Alter-timeline nastaje kada kakosezvase Romulanski kapetan rudarskog broda (originalni timeline) biva bacen u proslost i tamo pocne da pravi sranja koja se nisu dogodila u originalnoj verziji ST svemira i time kreira paralelni svemir u kome se odigravaju novi filmovi. U vreme dogadjaja u novim filmovima Romulanska supernova se nije jos dogodila tamo.

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Radoye said:

 

Picard je originalni timeline. Supernova koja je zatukla Romulance se tu i dogodila, ovo su njene posledice na originalnu verziju ST svemira - TOS, TNG, DS9 i sve to.

 

Alter-timeline nastaje kada kakosezvase Romulanski kapetan rudarskog broda (originalni timeline) biva bacen u proslost i tamo pocne da pravi sranja koja se nisu dogodila u originalnoj verziji ST svemira i time kreira paralelni svemir u kome se odigravaju novi filmovi. U vreme dogadjaja u novim filmovima Romulanska supernova se nije jos dogodila tamo.

ma rekoh deluje mi jer ima tolikostvari koje ne pripadaju originalnom ST kanonu da deluje kao da je novi tajmlajn. prvobitno mislim na vestacku inteligenciju koja se pojavljuje u svim ST serijalima pa cak i na brodu iz buducnosti kojim komanduje rajker a ovde je zabranjena zbog straha od sudnjeg dana. dejti formalno pravno priznato da poseduje licnost i date mu sve privilegije zivog bica a opet neki drugi oblici vestacke inteligencije su zabranjeni a proistekli od tog istog date koji je priznat. B4 koji se onako magloliko pominje mislim jednom a opet sve ukazuje da ce u njega biti ucitana dejtina matrica koja ce da vrati dejtu u ST. i nekako mi je cudno da to nije prioritet originalne postave enta vec samo vremesni pikard ide sam u bitku protiv svih. sve sluti da je koren price preuzet iz BSG-a (all this happened before and will happen again...) mozda bude i neki logicni rasplet koji ce da vrati sve na svoje mesto samo nadam se bez tajm trevla...

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, HAMMER said:

nekako mi nije klasican trek. sve deluje drugacije a opet pikard, 7 i nadam se uskoro dati bi trebalo da su u mogucnosti da izguraju i najtupaviju pricu pa makar ona bila i "aploudujte virus na maticni brod"

nekako mi deluje da su pokupili najinteresantnije likove is prethodnih serijala i stavili ih u novi timeline (ova 3 poslednja filma). mozda to na kraju i bude dobro ali nekako mi deluje da ovi likovi tu ne pripadaju.

u svakom slucaju drzi paznju i ako si prezvakao prvu sezonu diskaverija ovo ce da bude ok.

 

ok, probao diskvaveri ali nije nesto islo mada nisam mu ni dao neku sansu

ionako sledi vreme kucnog pritvora tako da

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...