Jump to content

VN Spanije 2022, 22. maj


Radoye

Recommended Posts

5 minutes ago, Miki28 said:

Dobili su jer su reagovali brzo kada su vidjeli da im se otvorio prostor za 1-2.

Reagovali su prvi jer je Max imao problema sa DRS-om i poslali ga na crvene a znali su da je Ceko tu koji ima tempo da prestigne Rasela i da po potrebi odradi posao da se Max vrati kasnije na 1 mjesto.

 

Sjajno prilagodjavanje Red Bulla.

Naravo da su uradili domaći zadatak kada imaju najbolji tempo. Rasel nije imao šanse protiv njih dvojice.

 

Sjajna trka sa obzirom kakva je ovo krš staza. Veliki broj stopova, različitih taktika i duela na stazi. Bravo za Luisa i Alonsa na napredovanju kroz grid sa začelja.

 

Rikardo... šta reći. Nadam se da spremaju Pata kao zamenu i to pre kraja sezone. Ili da makar pazarimo Vetela koji je nezadovoljan u Astonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, RIC je tesko razocarenje, od onog coveka koji je obrisao patos s cetvorostrukim prvakom sveta i isao na noz sa Ferstapenom do ovog sivila i beskrvnosti. Ono 'ajde, Meklaren nije neka prilika za udaju ali eto ga Lando u istom bolidu nebo i zemlja sa Danielom.

A Rasel je danas polozio majstorski ispit. Ovo je bila sampionska voznja, pokazao je sjajnu inteligenciju u duelima, izuzetno borbeno a opet sve u granicama fer i korektnog. Drago mi je da je i Mercedes poceo da daje znakove zivota, mozda na kraju i budemo imali trku tri tima.

Maler za LEC. Sta reci, uradio je sve perfektno i imao trku u dzepu...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Alek The Great said:


Ja ne znam ima li neka staza da je dobra?! Jednom je smor jer nema preticanja, drugom jer je ulicna, trecem jer ima previse pit stopova itd.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Odlične staze su Monca, Spa, Silverston, Ostin, Interlagos, Montreal, Suzuka.

 

Krš staze su Katalunja, Pol Rikard, Imola, Albert Park, Dzeda, Abu Dabi, Zandvort, Majami, Monako.

 

OK staze su Hungaroring, A1 ring, Bahrein, Singapur, Meksiko, Baku.

 

To je neko moje rangiranje. Na sreću većina krš staza je iza nas pa nam sledi uživanje na leto i jesen.

Edited by Drago
Link to comment
Share on other sites

Žao mi Leklera. Baš, baš žao. Ali to je bilo samo pitanje vremena, pa ne mere bit' samo Ferari bulitproof.

Biće Lekler ok i zadaće sto jada Maxu ove sezone.

Sa druge Sainz vrlo solidno troši svoju tanku reputaciju stečenu prošlih godina. I ako sam sluha za par prvih trka, ali zbog njega će izgubiti konstruktorsku titulu.

Maxu čestitke, šampioni osvajaju trke i kad greše. Uopšte mi ne smeta ovaj poklon Čeka, jer to bi isto uradili svi timovi bez ikakvog izuzetka.

Čeko može da pokuša da izbegne "botisaciju" ali je ona neminovna. I što je najgore, mislim da on to zna.

 

E sad, mislim da će biti sto čuda u ostatku sezone. Božana našla patike i više ne trči k'o kengur.

Rasel odvezao maestralno i bio je bolji u trci nego vitez NJKV.

 

Tifozi znam da ste tužni, al' realno nam dođete pare za Džordžovih prvih pola sata u trci.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Radoye said:

Da, RIC je tesko razocarenje, od onog coveka koji je obrisao patos s cetvorostrukim prvakom sveta i isao na noz sa Ferstapenom do ovog sivila i beskrvnosti. Ono 'ajde, Meklaren nije neka prilika za udaju ali eto ga Lando u istom bolidu nebo i zemlja sa Danielom.

 

Jeste, 39 - 11 izgleda prilicno grozno, a onda pogledas i vidis Alfa Romeo sa 39 bodova od kojih je Bottas osvojio 38. Koja je poenta ovog Zhoua u F1?

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, goldberg said:

 

Jeste, 39 - 11 izgleda prilicno grozno, a onda pogledas i vidis Alfa Romeo sa 39 bodova od kojih je Bottas osvojio 38. Koja je poenta ovog Zhoua u F1?

 

Decku je prva sezona, ocekivano je da ce ga mnogo iskusniji kolega odrati. A svrha mu je to sto Kinezi placaju da imaju svog coveka u F1, kao sto tata Latifi placa Vilijamsu da mu se sin vozi u krug. Barem nisu kupili celu ekipu kao tata Strol pa da umesto Alfa Romea imamo Dongfeng F1...

Link to comment
Share on other sites

Džo, ili kako mu već čitaju ime na Skaj, je po meni skroz OK. Jeste da ga Botas dere, ali Botas je veteran. Ovaj mali za sada nije napravio neko sranje, vozi korektno a na trenutke pokazauje i talenat koji je tu negde. Nije word-class ali nije ni trash.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne može biti Sir bolji kad juče nije znao da "reši" Magnusena. 

Jbg, semafor je neumoljiv.

Svejedno, progres ohrabruje, ako je Luis juče bio najbrži na stazi, intenzivno se radujem triple fight-u na stazi.

Sam nek' bude fer i pošteno bez pederluka kao juče Max i Džordž i ja sam happy ko god da bude ispred.

Link to comment
Share on other sites

 

Razumem zbog čega je ovo RB uradio, ali je inženjer mogao pokazati više razumevanja.

Čovek sedi u rerni koja ide +300 km/h i tera želudac u potiljak i svestan je sve vreme da mu tim uzima pobedu. Jbg, treba to podneti.

Nije lako biti u procesu "botizacije".

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DASUBO said:

 

Razumem zbog čega je ovo RB uradio, ali je inženjer mogao pokazati više razumevanja.

Čovek sedi u rerni koja ide +300 km/h i tera želudac u potiljak i svestan je sve vreme da mu tim uzima pobedu. Jbg, treba to podneti.

Nije lako biti u procesu "botizacije".

 

Pa jbg, teško može da se nadje tim koji se nije posrao na ledja dvojci, pre svega moj Ferrari, tvoj MGP, RBR su šampioni u toj disciplini... U drugoj ligi je to svejedno, ali timovi koji se bore za titule će uvek potrošiti jedan talenat kao papirnu maramicu za nos da bi No1 uzeo titulu.

 

Link to comment
Share on other sites

Lec-u crkla turbina i mgu-h. Koristiće novi motor u MC. To mu je već 3. a ima na raspolaganju za celu sezonu 3 (bez penala). Binotto nije zabrinut što je ver pobedio sve trke u kojima je video kariranu zastavu. Jako sunce u Španiji...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2022 at 10:12 AM, MrIncredible said:

Ništa protiv Rasela, sjajan je, ali prema podacima Ser je bio bolji u ovoj trci:

 

To je potpuno nemoguce poredjenje. Hamilton je 80% tog vremena imao cistu stazu pred sobom dok je Russell morao da se grčevito brani protiv Verstappena, i to defanzivnom vožnjom na glavnom pravcu, što ubedljivo najviše vremena odnosi, dešavalo se da ode i po sekunda i po samo na tu krivinu, jer ako odeš previše desno pre ulaska u krivinu 1, ti ne možeš imati dobar izlaz iz te krivine, pa to onda dodatno vuče defanzivno postavljanje pred dugačak zavoj 3. 

 

Sve iima svoje. Svaka čast Luisu za vožu i dobro je da nije odustao na početku, ali situacije su neuporedive.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2022 at 11:35 PM, alberto.ascari said:

 

Pa jbg, teško može da se nadje tim koji se nije posrao na ledja dvojci, pre svega moj Ferrari, tvoj MGP, RBR su šampioni u toj disciplini... U drugoj ligi je to svejedno, ali timovi koji se bore za titule će uvek potrošiti jedan talenat kao papirnu maramicu za nos da bi No1 uzeo titulu.

 

Ali tako rano u sezoni i tako brutalno, ne baš puno. Samo Ferrari.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...