Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

+ gagi milosavljevic, i njega je muta doveo u rkg one godine kada su lajonsi postali rkg. fali nasoj kosarci tako neki klub koji ce skupljati solidne igrace koji nisu jos kalibar za zvezdu i partizan, ali koji imaju potencijal za nesto vise. bilo bi dobro da vojvodina postane taj klub.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2019 at 3:40 PM, bekrinjo said:

U minulom kolu mladi Filip Barna ('99) je u pobedi nad Zdravljem u gostima ubacio 41 poen uz 14 skokova, ukupan indeks 51.

 

Zasto taj decko i dalje nije u nekom bar aba2 ligasu je za mene potpuna misterija

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

RKG prosle nedelje izgubio prvi mec ove sezone, u BGu od beogradskog Radnickog. RKG i Pirot su trenutno na drugom mestu sa po 5-1, a prvi je Zemun koji jedini nije izgubio i dolazi u nedelju u Jezero, pa ce tu valjda imati sta da se vidi. Inace ne znam zasto su stavili termin koji se poklapa sa derbijem, ali dobro, ici cu svakako.
 

On 10/15/2019 at 3:40 PM, bekrinjo said:

Za plasman u KLS izvesno će se boriti Radnički KG, Sloga, Radnički sa Krsta i možda Pirot/Mladost SP ali verujem da će ove 2 ekipe posustati kako sezona bude odmicala.


Uglavnom je sve ovako kako je Bekrinjo napisao. Sloga i Mladost SP imaju 4-2, ali i BG Radnicki ima 4-2, izgubili su kod kuce i od Pirota i od Zemuna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2019 at 10:35 AM, Del Piero said:

RKG prosle nedelje izgubio prvi mec ove sezone, u BGu od beogradskog Radnickog. RKG i Pirot su trenutno na drugom mestu sa po 5-1, a prvi je Zemun koji jedini nije izgubio i dolazi u nedelju u Jezero, pa ce tu valjda imati sta da se vidi. Inace ne znam zasto su stavili termin koji se poklapa sa derbijem, ali dobro, ici cu svakako.

 

Ispisi utiske sa utakmice obavezno. Zemun sam gledao dva puta ove sezone, jako mlada ekipa koja igra sa puno samopouzdanja, vrhunski vodjena od strane Nebojse Stefanovica (bio epizodista u Partizanu ko se seca), jednog od perspektivnijih domacih trenera. Bas brzo i atraktivno igraju, zanima me kako ce se snaci protiv proverenih veterana iz Radnickog, trebalo bi da bude odlicna utakmica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2019 at 1:32 AM, Manu said:

Ispisi utiske sa utakmice obavezno. Zemun sam gledao dva puta ove sezone, jako mlada ekipa koja igra sa puno samopouzdanja, vrhunski vodjena od strane Nebojse Stefanovica (bio epizodista u Partizanu ko se seca), jednog od perspektivnijih domacih trenera. Bas brzo i atraktivno igraju, zanima me kako ce se snaci protiv proverenih veterana iz Radnickog, trebalo bi da bude odlicna utakmica.

Nije bila losa utakmica. Kvalitet onako, ali fino popunjeno Jezero, dobar intezitet, kompletan utisak dobar.

 

Radnicki vodio citavo prvo poluvreme, Rasko vecinu poena dao tada, otvorio gomilu suteva za tri, ali to niko nije mogao da pogodi, inace bi imao TD sigurno. RKG previse igrao na Raska u prvom, tako da je ovaj na kraju prvog imao dva suta od kojih je jedan jedva kacio prvi obruc, a drugi ni toliko. Zemun lose krenuo, drzali se trojkama, od kojih su neke bile bas teske. Onda se razigrao Todoric (iliti sedmica) i vratio ih u utakmicu.

 

U drugom Radnicki gotovo prestao da igra na Raska na niskom postu, Zivanovic je bio najbolji kod nas, malo je i forsirao, ali generalno dobar. Todoric manje vise igrao sam u drugom poluvremenu za Zemun, i oni su bili u igri dok je on imao snage da vuce. U cetvrtoj je lagano ta prednost rasla, na kraju mozda i previse, ali nije imao Zemun sta da trazi sa samo jednim igracem u drugom poluvremenu.

 

Uglavnom Zemun dobra ekipa, to se vidi odmah. Jaki su, fizicki dobri, Stevanovica su poprilicno ugasili, jedan centar je vise puta branio dobro Raska 1 na 1. Nisam mnogo video od tog njihovog brzog napada, ali cini se da nisu ni hteli da trce sa Radnickim previse.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
15 hours ago, goldberg said:

Oni su klub iz S.Palanke koji je dosao u KG.

 

Znas li sta je smisao postojanja dva Radnicka, sto se jedan ne ugasi?

 

Uglavnom smo imali dva, tako je i u zenskoj kosarci, samo sto menjaju imena bukvalno na dve sezone, jedan je poligon za klince, drugi kao ima takmicarske ambicije. To ne rade u jednom klubu jer je onda lakse prevariti poverioce i samo ugasiti "jaci" klub, onda ovaj iz nize lige preuzima i dovodi starije igrace, pa se izmisli novi klub za klince koji dodje i promeni ime i tako u krug.

 

Od kad smo ispali iz ABA lige mislim da je ovaj ciklus odradjen jedno 3 puta.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna utakmica, sjajan zavrsetak sa pp dvije trice zaredom na obje strane. Puna dvorana, naostrena publika pred kraj.

Borac je napravio fizicki odlicnu ekipu, a ne mislim da je skupa.

Ni Dinamik nije los, mada i na ovom nivou se vidi koliko juniori kasne za seniorima. Bas primjetno kod malog Tomasevica.

Link to comment
Share on other sites

Napredak Aleksinac pobedio u gostima Zlatibor 88:92. Ovo mi ne bi bilo iznenadjenje da pre par dana nisu izgubili od 6. ekipe druge lige BKK Radnickog 20 razlike. Sve u svemu jako bitna pobeda pre svega za samopouzdanje jer smo vezali 5 poraza od toga 2 zaredom kod kuce. Mislim da nam se to nije desilo ni jednom za ove 6, 7 godine od kada smo usli u drugu ligu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Del Piero said:

Nista od KLS-a za BKK Radnicki, uspeli su da izgube i od poslednjeplasiranog Beovuka.

 

I to, verovali ili ne, nije bila namestena utakmica.

 

BKK ima mladog trenera koji je kratko u seniorskoj kosarci a doveli su igrace koji mahom imaju godina vise od njega, slicna situacija kao u Alimpijevoj Zvezdi recimo. Jesu oni imali ambiciju da udju odmah u KLS ali zajebana je B liga, ne moze to tek tako. Videcemo da li ce i sledece godina imati sredstva da sastave slicnu ekipu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...