Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

Prvo kolo 2. srpske lige odigrale ekipa Futoga, gde ja igram, i pominjana ekipa I came to play, u maloj sali SPENS-a pred finim brojem navijača! 😄
Uglavnom, izduvali smo 30-ak razlike. Do poluvremena je bilo još i zanimljivo, mislim da je bilo 5 razlike. Prva četvrtina 2 razlike.
Kasnije kad smo pocrkali otišlo na veću razliku, ali sve u svemu sam zadovoljan, izigrali smo se fino. Mislim, ja sa 193 sam drugi najviši u ekipi, pa sam se klao sa ovima. Haos. 😄
Sve vreme su se na 4 i 5 rotirali Miličić, Stanojević i Ćeranić. Branko Cvetković je odigrao skoro celu, takođe. Samo poslednja 4 minuta je uveo sve "mlađe", koji su solidni za taj nivo, možda i za 1. srpsku. 
Darko je malo ljakse, ko što smo i znali. Tako se naloži, pa zalepi jednog drugara ili ga odgura u aut i prodere se "de ćeeeš" ili tako nešto, busa se fazon. Kasnije je ispao i incident gde je on istripovao da ga je jedan iz moje ekipe oterao u ku*ac(a nije), pa ga ovaj odgurnuo i načepio ga malo na mošnice. Dijabola...


Možda bi ova tema mogla da se proširi i na ostale domaće lige, iovako se ne piše mnogo. Ne znam nekad da li treba da pišem u aktuelnosti ili ovde.

Edited by uvrnuto
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Milicic :lol_2:

 

Moj Napredak ostvario prvu istorijsku pobedu u KLS. U punoj hali pala je Miskova ergela OKK Beograd 77:55. Iako bi se po rezultatu reklo da je bilo lagano, naprotiv.  Verovali ili ne ova razlika je napravljena u poslednjih 6 minuta. Do tada tvda i ujednacena utakmica. Ubedljivo najbolji na terenu 39ogodisnji Bogavac sa 23 poena, 11 skokova. Svaka cast coveku na fizickoj spremi, primer pravog profesionalca, moze da pegla 40 minuta bez stednje na drugom delu terena.  Moze se i reci da je utakmicu prelomio novopridosli Ilkic sa 8 vezanih poena sredinom poslednje cetvrtine u kojoj je dao 18 od svojih 19 poena.  

 

Sto se teme tice, i ja sam za to da se ovde pise i o ostalim srpskim ligama, jer tema ionako nije mnogo aktivna tokom sezone, a verujem da ima dosta ljudi kojima je to interesantno.

 

qWNl3bP.jpg

cxPogRR.jpg

HYmlY1G.jpg

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTripleDouble said:

Milicic :lol_2:

 

Moj Napredak ostvario prvu istorijsku pobedu u KLS. U punoj hali pala je Miskova ergela OKK Beograd 77:55. Iako bi se po rezultatu reklo da je bilo lagano, naprotiv.  Verovali ili ne ova razlika je napravljena u poslednjih 6 minuta. Do tada tvda i ujednacena utakmica. Ubedljivo najbolji na terenu 39ogodisnji Bogavac sa 23 poena, 11 skokova. Svaka cast coveku na fizickoj spremi, primer pravog profesionalca, moze da pegla 40 minuta bez stednje na drugom delu terena.  Moze se i reci da je utakmicu prelomio novopridosli Ilkic sa 8 vezanih poena sredinom poslednje cetvrtine u kojoj je dao 18 od svojih 19 poena.  

 

Sto se teme tice, i ja sam za to da se ovde pise i o ostalim srpskim ligama, jer tema ionako nije mnogo aktivna tokom sezone, a verujem da ima dosta ljudi kojima je to interesantno.

 

qWNl3bP.jpg

cxPogRR.jpg

HYmlY1G.jpg

 

 

Cekaj zar Napredak nije igrao Kls one sezone kad je bio tu Ceda Vitkovac. ? Inace odgledah Kragujevacki Radnicki Katic i Stevanovic prejaki za ovaj nivo, bas me Stevanovic iznenadjuje karijera mu je u padu drasticno, od Partizana do Trece lige maltene .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Cekaj zar Napredak nije igrao Kls one sezone kad je bio tu Ceda Vitkovac. ? Inace odgledah Kragujevacki Radnicki Katic i Stevanovic prejaki za ovaj nivo, bas me Stevanovic iznenadjuje karijera mu je u padu drasticno, od Partizana do Trece lige maltene .

Rec je o Napretku iz Aleksinca.

Inace, pomenuti Stevanovic je igrao jednu sezonu kod nas  pre par godina kada smo biili u drugoj ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Stevanovic  verovatno nece ostati jos dugo, ali Ploditelj je tata za ovaj nivo. Ako se poslovicno ne raspadnemo, prvi smo kandidat za ulazak. Ima tu jos dosta solidnih igraca, recimo Stefan Zivanovic (ex Metalac i Igokea)

Nisam stigao da ih odgledam u prvom kolu. Ispoštovaću ih u nastavku sezone ☺️...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Liga u kojoj svake godine igra 2 i po nazovi centra. Svaki igrač preko 2 metra koji išta zna o košarci je tu dominantan, a kamo li Raško. Ako bude hteo, imaće 30+ indeks na svakoj tekmi.

 

Jel Rasko zavrsio karijeru pa igra iz zezanja ili za lovu?

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, AgroUrban said:

 

Jel Rasko zavrsio karijeru pa igra iz zezanja ili za lovu?

 

Hteo je, a onda ga je zvao Radnicki i resio da prolongira malo odluku.

 

A sto se love tice, opste je poznato da u Radnickom moze da se igra samo iz ljubavi prema klubu i kosarci 😄

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Sloga ima preiskusnu četvoricu igrača.

Uroš Mirković (ex Zvezda, broji poljski klubovi) 37 godina

Miroslav Radić 35 godina

Žarko Čomagić 34 godine

Nenad Đurđević 32 godine

 

Tu su još i 2 bivša juniora Zvezde.

Vuk Jovanović '95

Miloš Čojbašić '00

 

 

U Spartaku je Zoran Krstanović (37godina) koji je igrao u Rumuniji, Mađarskoj, Švajcarskoj, Austriji, Ukrajini, Holandiji. U minulom kolu mladi Filip Barna ('99) je u pobedi nad Zdravljem u gostima ubacio 41 poen uz 14 skokova, ukupan indeks 51.

 

Za plasman u KLS izvesno će se boriti Radnički KG, Sloga, Radnički sa Krsta i možda Pirot/Mladost SP ali verujem da će ove 2 ekipe posustati kako sezona bude odmicala.

Edited by bekrinjo
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2019 at 12:29 AM, djole said:

I na bleacher reportu mi je izašla notifikacija : D

97c3a51238072f03e7a4ba88d772f8a0.jpg

 

I za kraj, najjači komentar na ovu sliku je bio: "number 16 is the best ballhandler in this league". 😄

 

Inače, samo 3 razlike su dobili Hercegovac iz Gajdobre prošlo kolo. 

Ovaj put Miličić 17, 18 poena, a Jovo 3, 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto changed the title to KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...