Jump to content

VN Majamija 2022


Radoye

Recommended Posts

@Baby Hvala ti na utisku iz prve ruke.

 

Sada ne čujem one koji su po forumu pljuvali sve trke koje se voze po Aziji i istočnoj Evropi kako "Formuli nije mesto na tako zatucanim mestima gde je publika razularena masa bez trkačke kulture, a da organizatori nisu dorasli autosportu". Valjda je sada jasno da je svuda slična situacija, bilo gde da se vozi. Publika je publika, a organizatori gledaju kako da zarade i usput uštede što brže i više.

 

Meni je jedini kriterijum za neku Veliku Nagradu kvalitet same piste bez obzira na lokaciju. Jedva čekam da se Montreal i Šangaj vrate trkanju mada znam da ćemo na potonju stazu još neko vreme čekati. Staza u Majamiju mi se ne sviđa, Ostin je za ovo fantazija i mogu reći i klasik bez obzira na malo godina koliko voze tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Edward Louis Severson III said:

@Baby

Ne tvrdim ali mislim da takvih fanova ima na celom svetu, prakticno svuda. Ameri su malo vise razularena masa, valjda. Isto kao i recimo tenis na US openu. Tolika tradicija turnira pa opet masa deluje kao da je najnizi sloj stoke dosao na tribine.

Ali veci je problem ovo sto opisujes oko organizacije i sedenja. To pripisujem neiskustvu organizatora, popravice se to vremenom.

Zao mi je sto imas lose iskustvo za sada. Nadam se da ce biti bolje na trci.

 

Iskreno se nadam da ce se popraviti. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drago said:

Sada ne čujem one koji su po forumu pljuvali sve trke koje se voze po Aziji i istočnoj Evropi kako "Formuli nije mesto na tako zatucanim mestima gde je publika razularena masa bez trkačke kulture, a da organizatori nisu dorasli autosportu".

 

Koja publika? Soci, Baku, bliski istok, Singapur, Kina, Indija, Koreja - publika su turisti iz Evrope i par lokalnih tajkuna s porodicama, 80% tribina zvrji prazno.

Ovo sada u Americi je cirkus jer se i kuso i repato sjatilo na stazu da gledaju rijaliti sou uzivo zbog DtS. Kazu 240 hiljada ocekuju na dan trke da bude prisutno, to su neverovatne brojke.

 

Po Azijama publiku zabole qrac za F1 nego lokalni serifi i diktatori u pokusaju organizuju trke da bi se preko njih nadgornjavali s komsijama. K'o kad su onomad pred rat kod nas navijaci beogradskih klubova pevali Hrvatima "mi imamo Mekdonalds a gde je vama?"

Mos' misliti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Razlog iz koga se prave trke i na istoku i na zapadu nisu razlog za osudu ili bojkot trka. Neko to radi zbog prestiža, neko zbog Netflix rijalitija, a neko zbog pranja novca i to je sve manje važno. Najvažniji je kvalitet staze i menjao bih tri trke na Paul Ricard, Imoli i Barseloni za jednu u Baku ili Sepangu.

 

Pravili su cirkus prošle godine, a verovatno će opet Maxovi navijači po trkama u "Mitel Europi" sa klimaksom u Zandvortu koji ne priliči F1 nego više fudbalu pa niko ne osuđuje takve pojave.

Link to comment
Share on other sites

Razlog iz koga se prave trke i na istoku i na zapadu nisu razlog za osudu ili bojkot trka. Neko to radi zbog prestiža, neko zbog Netflix rijalitija, a neko zbog pranja novca i to je sve manje važno. Najvažniji je kvalitet staze i menjao bih tri trke na Paul Ricard, Imoli i Barseloni za jednu u Baku ili Sepangu.
 
Pravili su cirkus prošle godine, a verovatno će opet Maxovi navijači po trkama u "Mitel Europi" sa klimaksom u Zandvortu koji ne priliči F1 nego više fudbalu pa niko ne osuđuje takve pojave.
Bio sam bar 4 puta u Maxovoj eri na Spielbergu i Hungaroringu, svaki put po 30k Holandjana u narandžastom, nikakav cirkus nisam zapazio.

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kako mrzim ove ,,gradske'' staze, osim Monaka, jer oni imaju neki gospodski vajb grada, kao da se 20 drugara skupilo da se malo provozaju. Ova trka mi vise ima vajb nekog loseg akcionog filma, kao da gledam Fast and furios, sve cekam da iskoci onaj celavi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koja smo mi kurcina od tima...

Apsolutni retardi. Kako bre dozvolis toliku razliku u Vmax na pravcu na stazi na kojoj je glavna stvar: monstruozni pravac.

 

Da ih bijes po usima i ne zalis

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

E ovo me nervira. Sta koji k imamo pravilo da “vozac mora da vozi” kada mu iz boxa sve navode. Sta da radi ako crkava motor i sl.

To je najveca glupost ikada. Osim sigurnosnih stvari i toga dolazim u pit lane nista ne bi smelo da ide preko radio veze. Nista.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dzoni_m said:

E ovo me nervira. Sta koji k imamo pravilo da “vozac mora da vozi” kada mu iz boxa sve navode. Sta da radi ako crkava motor i sl.




Sent from my iPhone using Tapatalk

A sta je tacno to pravilo? Moze malo objasnjenje sta si mislio pod ovim, nisam upucen

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...