Jump to content

Sljakasti mastersi 2022 - Madrid i Rim


wwww

Recommended Posts

8 minutes ago, Keira said:

Čini mi se da je on rekao nešto u stilu da je tip koji u potpunosti želi da se posveti porodici (deci) pa će sa proširenjem sačekati da završi karijeru 

Meni je to potpuno ok stav, kako smatram (nepopularno, znam :classic_biggrin:) da večina muškaraca ne dostiže punu zrelost a sa njom i odgovornost pre početka 30tih)

Koliko se sećam, on je govorio i da nije planirao da igra tenis posle 30-e i da će mu se karijera znatno odužiti. Sad kada pogledam, ne znam zašto bi se Rafa i povlačio recimo u narednih 5 godina, jer će uvek biti jedan od favorita na RG, dovoljno mu je samo da mu se poklopi žreb i eto njega sa trofejom u ruci. Kada se doda i ova trka u broju slemova, igraće on i nakon 40-e, plus razni sponzorski ugovori koji su sve veći.

Link to comment
Share on other sites

Sumnja u 2987 povreda, cccc.

:classic_biggrin::wink2:

 

Ne znam šta je ranije pričao, ovo sam ukačila čitajući kada su ga pitali vrv aludirajući na Novaka koji je sa 27 godina postao otac. A i prognoze nisu moj domen:wink2:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dracarys said:

Nije Lajović imao šansi i da je kojim slučajem uzeo prvi set. Hurkač je servirao dobro za uslove na šljaci, 16 asova za 12 servis gemova.

Secam se izjave Federera pre neke godine (cini mi se nakon meca sa Timom 2019) koji je na pitanju novinara o svrsishodnosti S/V taktike koju je primenjivao u tom mecu, rekao nesto u fazonu da kad je suncano I toplo u Madridu, uslovi za igru su brzi cak I od Vimbldona. E sad mozda je Fed tada malo i preterao, ali ova "sljaka" definitivno nije standardna, to sasvim sigurno.

Link to comment
Share on other sites

citala sam izjave devojaka i one kazu da je ova sljaka brza ( nadmorska visina, temp. .....)

evo iz trenerskog ugla 

Quote

Murray's coach:
"But Madrid is so unique. The conditions are not like a clay-court as such. It is super, super quick. You only have to look at some of the players who have done well there over the years. It's the type of place where John Isner likes to play and the type of place where Reilly Opelka could do some damage.

 

Link to comment
Share on other sites

Opšepoznato . Šljaka je u suštini ista/vrlo slična kao na ostalim šljakastim turnirima. Nadmorska visina je to što najviše utiče na brzinu kretanja loptice.

Izner  je u dva seta pogodio 30 asova protiv Krajinovica. 

 

Baš razlog zbog kojeg volim Madridski masters na šljaci, lepši i raznovrsniji tenis, naročito u odnosu na onaj koji obično gledamo u Monte Karlu

Edited by Keira
Link to comment
Share on other sites

neko rece da ima problem s nogom, uzeo MTO posle 1. seta.

mozda je i zbog predostroznosti, a i ide Rim.

Quote

Had his left thigh wrapped on the medical time out but couldn’t play any longer.

Endi (ako se oporavi) i Lajovic igraju kvalifikacije u Rimu.

Quote

Madrid TD Feliciano Lopez confirmed Murray was too ill to play: "I received a message from Andy y'day (Wed) that he's not feeling well. Food poisoning. It sounds like he felt a little better this morning, but still not that he could go out on the field."

 

Edited by wwww
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dimitrov posle greske raspalio po loptici onako zesce (dobio CV). Frustriran ocigledno.

Nadal malo neurozan,, nesto ljutito govori svom boxu (da ne bude samo da neki balkanski shabani to rade). Plus se glasno bodri posle osvojenih poena (takodje kao sto povremeno radi odredjeni balkanski shaban).

Felix i Tsitsipas gotovo istovremeno pobedili.

 

Mektic i Pavic izgubili svoj prvi mec (oni nikako da se sastave od kako su gostovali kod Viskovica i Govedarice :classic_huh: )

Cacic i Brkic u QF, igraju protiv Koolhofa i Skupskog.

Felix i Dimitrov bi trebalo za sat vremena da pocnu i svoj (zajednicki) dubl mec.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

FSAkrMnXsAEbCLO?format=jpg&name=large

Alcaraz/Norrie jos uvek nisu igrali svoj mec a sutra pobednik igra u popodnevnom terminu (sve vreme rezervisanom za Nadala).

Druga polovina zreba igra vecernje meceve, a vec odavno svi zavrsili svoje meceve.

Trebalo je da Alcaraza/Norija danas stave ranije, ne u vecernji termin.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Ocekivala da ce ga Nadal lagano odraditi, pa nisam ni gledala i tek sam se ukljucila na polovinu 3.seta.

Odlican mec je bio, TB vrhunski, sa veoma malo gresaka, a Nadalu je ovakav mec bas trebao, mnogo vise nego neka rutinska pobeda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...