Jump to content

Sljakasti mastersi 2022 - Madrid i Rim


wwww

Recommended Posts

28 minutes ago, Dracarys said:

Posmatram ovaj meč Zvereva i Čilića, nekako razmišljam koliko je Čilić rezultatski uspešniji od Zvereva, a opet mi to deluje nestvarno. :lol_2:

 

Inače Čilić vodi 1:0.

Pazi,uspesniji je na slemovima jer je Zverev tamo opasan underachiever za sada. Ali Zverev sa 25 ima 5 titula na mastersima, 2 zavrsna, Olimpijadu, sve sto Cilic moze samo da sanja, tako da se ne moze reci da je uspesniji. A i pred Zverevom je tek vrhunac karijere.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Pazi,uspesniji je na slemovima jer je Zverev tamo opasan underachiever za sada. Ali Zverev sa 25 ima 5 titula na mastersima, 2 zavrsna, Olimpijadu, sve sto Cilic moze samo da sanja, tako da se ne moze reci da je uspesniji. A i pred Zverevom je tek vrhunac karijere.

Ima potencijal da osvoji slem, čak i nekoliko, ali dok to ne uradi, ostaje na potencijalu, Marin ima GS titulu i na putu do nje je pobedio Federera, a ostala dva finala je izgubio od istog. Zverev za sada samo jedno finale i to jedno je izgubio od Dominika, koji će verovatno ostati one slam wonder. 

 

Što se tiče mastersa, svaka mu čast, ali da ga vidimo na slemovima, tu se piše istorija i to su najbitniji turniri, kao svetsko prvenstvo. Njemu će čak biti i lakše, jer su Novak-Rafa-Federer na zalasku karijera.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dracarys said:

Ima potencijal da osvoji slem, čak i nekoliko, ali dok to ne uradi, ostaje na potencijalu, Marin ima GS titulu i na putu do nje je pobedio Federera, a ostala dva finala je izgubio od istog. Zverev za sada samo jedno finale i to jedno je izgubio od Dominika, koji će verovatno ostati one slam wonder. 

 

Što se tiče mastersa, svaka mu čast, ali da ga vidimo na slemovima, tu se piše istorija i to su najbitniji turniri, kao svetsko prvenstvo. Njemu će čak biti i lakše, jer su Novak-Rafa-Federer na zalasku karijera.

Sve pet,slazem se s tobom sto se tice vrednosti slemova. Ali tenis itekako cine i ostale velike titule, i na mastersima i zavrsnim turnirima se stize do titule preko najboljih i njegovi rezultati na istim su do sada odlicni. Da nije dileja kakva jeste, preko takvih turnira je vec sad mogao biti prvi igrac sveta  makar na par sedmica( sto ce vise da se pamti nego jedan Cilkanov slem). To sto su oni na zalasku je drugi par opanaka i ima vise veze sa onom pricom o weak erama  nego sa uspesnoscu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda pauza pomogne Miomiru da mu se glava ohladi. 

Ja ga juce onoliko nahvalih, te opusten te siguran u sebe, a on danas drugi covek :classic_blink:

Moram jos nesto da kazem, a rekla  sam vec 100x, mrzim da gledam Nadalove meceve! Povraca mi se od njegovog cesanja i nije mi jasno zasto moramo da gledamo uvek  njega, i kad servira i kad prima servu 🙁 sto je on nekulturan al sto i ovi iz rezije uvek tu kameru ukljuce i sve budno prate u vezi njegovih rituala. 

 

Link to comment
Share on other sites

Čudi da mu tim nikada nije savetovao terapeutsko savetovanje , za konkretno sociajlno neprihvatljivo manifestovanje poremećaja u ponašanju. 

Nalbandijan izgleda sada vrlo pristojno kako je pre par godina imao i višak kg i generalno izgledao starije nego što jeste

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadalu napuklo rebro, pauzirao nekoliko nedelja, usput propustio turnire koje obozava i sad je cudno sto odmah ima odlican nivo na sljaci, ali kad je Djokovic osvojio slem sa rupturom stomacnog misica koja se desila u 3.kolu, tu je sve super, sve kul, nista cudno :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, wwww said:

Magicno zaraslo rebro u Magicnoj kutiji.

Aplikacija o holističkom lečenju  i prevenciji povreda :classic_biggrin:

 

Ozb , kako uopšte teniser može da zaradi napuknuće rebra , to nije povreda karakteristična za tenis kao  povrede mišića i zglobova . Povreda u tom delu tela bi mogla da bude na interkostalnim mišićima ali za samo rebro , prvi put čujem. Te povrede se obično zarade jakim udarcem, padom . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Boxy said:

Nadalu napuklo rebro, pauzirao nekoliko nedelja, usput propustio turnire koje obozava i sad je cudno sto odmah ima odlican nivo na sljaci, ali kad je Djokovic osvojio slem sa rupturom stomacnog misica koja se desila u 3.kolu, tu je sve super, sve kul, nista cudno :lol_2:

pa imao je i Nadal pre negde neko naprsnuce misica tokom, mislim, USO pa je uspeo da izgura s tim (tokom tih meceva je ta povreda malo porasla, pa je posle lecio). znaci, nije nesto sto nije vidjano ranije.

ali da ti naprsne rebro (kako? sto rece Keira), da kukas kako si se previjao od bola nedeljama i nisi uopste mogao da treniras, i sad posle svega da bez problema igras - e to je bas onako magicno. plus sve to u ovim godinama.

Fed nikako da oporavi koleno, Wawrinka takodje, evo Tim nikako da se vrati, da ne pricamo o Delpu, ali magicna kutija izgleda samo radi magiju na Nadalu. :wink2:

 

zanima me samo da li je i ovog puta dobio specijalno izuzece da koristi terapije zbog kojih bi inace pao na dopingu (prosle godine samo 2 puta testiran kad nije bio na turnirima, ne znamo da li je to bilo u doba kad je igrao turnire, pa izmedju njih, ili u doba kad je bio na bolovanju i lecio se). neki kazu da od prevelike upotrebe steroida kosti postaju krtije te da je mozda to razlog zasto nekom teniseru napukne rebro (ne znam koliko je ovo tacno).

u svakom slucaju - magicno je.

Edited by wwww
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Juce ni jedna neiznudjena, danas 22...

Stegnut je bio Miomir, malo se opustio u drugom, poceo bolje da cita Nadalovu igru i cak 2x ga brejknuo (odnosno napravio ribrejk sto mislim da je jos veci poduhvat) ali se u TB izglupirao skroz. 

Zao mi sto Nalbandijana necemo gledati jos 🤩 sad izgleda bolje nego dok je igrao :classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Korektan Kec u drugom, posle onog pocetnog statiranja. Doduse, tek sporadicni nagovestaji onoga sto moze, generalno ipak razocaravajuci nastup.

 

Jasno je da igra sa puno vise samopouzdanja nego ranije, ali i dalje fali taj killer instinkt da dobije jedan ovakav set, ili citav mec protiv onako loseg Novaka u Beogradu. Previse kratkih lopti propusta da napadne.

Link to comment
Share on other sites

Lepo je Elias čini mi se reka , Kecmanovic je za Nadala idealan match up. Previše jednolična igra a njegov BH nema kvalitet za spinove iz Nadalovog Fh. Tako je jednostavno. Mislim da je u 99% slučajeva servirao u BH Miomira 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nalbandijan izgleda sada vrlo pristojno kako je pre par godina imao i višak kg i generalno izgledao starije nego što jeste

FR68NhoXMAA6X2O?format=jpg&name=large

 

kilazu smanjio a nos mu nesto porastao :ss:

*ja se secam da je poduze , i pred kraj aktivne karijere, bas imao "pivski stomak " )

Quote

Magicno zaraslo rebro u Magicnoj kutiji

 

istekle sve kazne dr fuentesu, kanda se vratio na posao :wicked:

Edited by double fault
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Keira said:

Čudi da mu tim nikada nije savetovao terapeutsko savetovanje , za konkretno sociajlno neprihvatljivo manifestovanje poremećaja u ponašanju. 

Nalbandijan izgleda sada vrlo pristojno kako je pre par godina imao i višak kg i generalno izgledao starije nego što jeste

Ovo je dobro sročeno, jer mi se kosa digne na glavi kad napišu da ima OKP-tp je samo sujeverje i svaka tvrdnja da ima bolest je uvreda za stvarno bolesne, kao i to njegovo čuveno stopalo...

 

Ako je B92 dobro preneo, Muratoglu je kazao nešto u stilu da Nadal još nema igru za RG, dinastija se odmah digla i kroz glas Moje traži malo poštovanja... :classic_rolleyes: Još se sećam onog odgovora za Bartiina Vimbldonu...

 

Bojim se da ta ista dinastija ne upropasti Alkaraza (a smatram da su sposobni za to...)

 

A sad o našem Kraljeviću, da ne prođe ko prosjak :lol_2: Mari ima igru za šljaku i uvek me je čudilo da nije više uradio na šljakastim terenima-čak ima dva Vimldona, taman koliko i Nadal...

 

Ali zaista ima defanzifu, odličan servis i jake udarce-još da mu ne smetaju viseće kamere, leptiri, sunce što sija etc :classic_laugh:

 

Ako Novak izgubi danas, živi nismo :lol_2:

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

dinastija se odmah digla

:lol_2:

 

Kad smo već kod dinastije, oduvek mi je bilo čudno zašto Rafa nema decu, mislim ima još uvek vremena, mlad je, ali ima sređen život i sve moguće pogodnosti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...