Jump to content

Sljakasti mastersi 2022 - Madrid i Rim


wwww

Recommended Posts

koliko se samo (zlo)upotrebljava mto , raducanu gubila pa je naravno uzela mto , vratila i dobila drugi set 62 .....

a nisu ljudi bili lemji pa imaju podatak koliko ih je uzimala i naravo uvek kad izgubi set 

 

Quote

She has had 6 MTO's in the past eight months:

USO 2021 vs Fernandez
Linz 2021 vs Wang
AO 2022 vs Kovinic
Guadalajara 2022 vs Saville
Stuttgart 2022 vs Swiatek
Madrid 2022 vs Kalinina

 

i da, kalinina nije bila srecna zbog toga pa je i ona uzela mto posle izgubljenog seta  :s_w:

Edited by double fault
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Keira said:

Novak kao da hipnotiše Gaela.

Bas tako. Moram da priznam da mi malo zao Gaela... 18-0 :classic_mellow: .

Oborise rekorde obojica. 

Novak je u drugom setu bas dobro delovao, forhendi su sevali kao munje, u jednom momentu su pokazali da mu je prosecna brzina forhenda danas bila 134km/h, a tokom sezone 2022 (u onih 7-8 meceva koje je odigrao) 121km/h.

Sledeci mec Marej ili Sapovalov. 

Navijam za Makicu, zadnji mec su igrali davne 2017 u Dohi, dobio ga Novak. 

Edited by Милица
Ovo sa brzinama forhenda videti na Novakovoj temi, ja sam lose zapamtila
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da naravno, pomalo mi žao Gaela , sada kada je gotovo:classic_biggrin: To je tako . Tenis  na vrhunskom nivou je uglavnom  igra malih margina. Novak je to još jednom  dokazao, 5/5 BP spašenih, 3/3 iskorišćene , po meni sa još uvek igrom ispod proseka za njegove standarde. Bio je i stegnut u ramenima , rastresao ih ,evidentno je osećao pritisak.Ali osećao je i Gael, čak je i taktiku promenio , manje teatralnih poteza ,ali opet nije bilo dovoljno.

 

Da je do mene pre bih Šapovalova, bili bi kraći poeni, manje balona  koji me inače izludjuju a Endi se dosta brani balonima...

Link to comment
Share on other sites

Evo sada je ovo klasičan primer, kako se Endi odbrani balonom i iznudi grešku iz naizgled bezizlazne situacije kada je napadnut jakim udarcima

Msm radi to i Novak samo ne u toj meri, regualarna  je to taktika ali ne volim takav tenis

Edited by Keira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Keira said:

Da naravno, pomalo mi žao Gaela , sada kada je gotovo:classic_biggrin: To je tako . Tenis  na vrhunskom nivou je uglavnom  igra malih margina. Novak je to još jednom  dokazao, 5/5 BP spašenih, 3/3 iskorišćene , po meni sa još uvek igrom ispod proseka za njegove standarde. Bio je i stegnut u ramenima , rastresao ih ,evidentno je osećao pritisak.Ali osećao je i Gael, čak je i taktiku promenio , manje teatralnih poteza ,ali opet nije bilo dovoljno.

 

Da je do mene pre bih Šapovalova, bili bi kraći poeni, manje balona  koji me inače izludjuju a Endi se dosta brani balonima...

 Ma Gael je carina-evo šta on kaže :classic_laugh:

 

 Priznajem da sam se bojala Monfisa, i nije mi jasno zašto Novak tako teško dobija igrače sa kojima prvi put igra, a ove poznanike tako lako...

 

A ovu mlađariju pa i malo stariju mlađariju da bude sramota od ovih "matoraca"-Endi sa onakvim operaciama i veštačkim kukovima ih dobija-i verujem da i Novaku neće biti baš lako...

 

I generalno taj stav, pljuvanja, međusobna vređanja, rasprave sa sudijama...pre par nedelja sam videla jedan snimak gde bukvalno klinac od nekoh 16 godina po završetku meča ošamari suparnika posle rukovanja na mreži!!!

 

Kakve epske mečeve su igrali ova trojica, ne sećam se nekog skandala sa  najznačajnijih mečeva...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nostalgija🙂Nove gen su drugacije ,to je neminovno .Nekada dobro a nekada lose  Ne moze se pak zaboraviti pljuvanje Novaka od strane jednog od najvecih rivala I najboljih tenisera uopste

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Elias said:

 

Sto se tice Novaka, jedino pozitivno je sto bar nije izgubio svoj servis jos na samom pocetku meca, kao u skoro svim ostalim mecevima u 2022. Sve ostalo je na standardnom ovogodisnjem nivou.🙁

Ne znam šta se dešava sa Novakovim drugim servisom . Od jednog od najboljih na turu , trenutno definitivno slaba tačka. Forsira generalno na servisu i rizikuje na drugom stoga dosta duplih, a onda često ide u krajnost spor , alibi drugi servis na sredinu polja  

Protiv Gaela je prošlo , ali protiv Endija koji je i dalje fantastičan na returnu , ako nešto ne promeni imaće velikih problema na 2 servis. Trenutno rešenje , da bolje servira prvi.

Endi odlično servira u Madridu, pregršt asova, servis vinera , čak je i svoj drugi servis popravio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ons Jabeur beats two times champ Simona Halep 6-3, 6-2 to reach the semifinals in Madrid. We will have a new champ this week.

Jabeur

Teichmann

Kalinina

Pegula

Sorribes

Anisimova

Alexandrova

Madrid will crown a brand new WTA 1000 champ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisu ni Fokina/Hurkač mnogo veliki bauk, mogao bi Lajović do QF. Bilo bi lepo videti okršaj srpskih tenisera u četvrtfinalu.

 

A od 16h Nadal-Kecmanović. Da vidimo na šta liči Nadal posle poduže pauze, bilo bi fino da bude skalp, da bi Rafa sa što manje mečeva išao na RG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Boxy said:

 

Ti to hoces da kazes da je @Drug Crni baksuz :classic_ohmy::whistling::classic_biggrin:

ne samo on, vec svi mi. :classic_biggrin:

kad god neko od nas pohvali Lajovica&Co odmah ti krenu lose da igraju i da gube. tako da se ja uzdrzavam od komentara dok s emec ne zavrsi :classic_sleep: (ne uspeva mi uvek)

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...