Jump to content

Sljakasti mastersi 2022 - Madrid i Rim


wwww

Recommended Posts

Pa to ti je kao rimske iskopine, habanje je dokaz istorije i tradicije :classic_biggrin: kako god, drago mi je što još nisu probali s nekim modernim dizajnom i novim trofejem, mada bih tu u Italijane imala više poverenja nego u Špance ili Amerikance, ali danas se više ništa ne zna...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Dracarys said:

11. masters na šljaci u eri Rafaela Nadala!

 

jedan poznavalac belog sporta, cije misljenje veoma cenim, rece jos davnih dana: (parafraza)
- da se hipoteticki citav tour odrzava na sljaci Rafa bi odavno bio najbolji ikad-dok bi Novak bio drugi,  ali ako bi se svi ti sljakasti turniri igrali u vecernjim sesijama pod svetloscu reflektora-nisam bas siguran u taj redosled.


nestvarna 17. vezana sezona u kojoj ostvaruje dvocifren broj atp pobeda na najsporijoj podlozi, po cemu sustize izvesnu gospodu Vilasa i Nadala, za koje kazu da nisu losi zemljasi 🙂  a nesto mi govori da bas i nema nameru tu stati ...

dok podizanje pobednickog pehara u vecnom gradu ujedno predstavlja i idealan nacin da se stavi tacka na ovaj legendarni jednonedeljni turnir (od 2023. najavljeno prosirenje)

 

i jos malo o univerzalnosti, konstantnosti, dugotrajnosti itd,

 

  • mastersi sa dvocifrenim brojem top ten pobeda

Djoko
21  Roma clay
17  Bercy indoor
11  Miami hard
10  Cincinnati hard

 

Nadal
21  M-Carlo clay
19  Roma clay
10  Madrid clay

 

Feder
11  I.Wells hard
11  Miami hard
11  Cincinnati hard

 

  • mastersi osvojeni bez izgubljenog seta (hard-clay-indoor)

11  Djoko   (7-2-2)
8  Nadal   (0-8-0)
7  Feder    (4-1-2)
4  Murra   (3-1-0)

 

  • visestruki masters sampioni u ovoj deceniji (2) do sad:

Djokovic, Alkaraz, Cicipas, Zverev

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cojep said:

 

jedan poznavalac belog sporta, cije misljenje veoma cenim, rece jos davnih dana: (parafraza)
- da se hipoteticki citav tour odrzava na sljaci Rafa bi odavno bio najbolji ikad-dok bi Novak bio drugi,  ali ako bi se svi ti sljakasti turniri igrali u vecernjim sesijama pod svetloscu reflektora-nisam bas siguran u taj redosled.


nestvarna 17. vezana sezona u kojoj ostvaruje dvocifren broj atp pobeda na najsporijoj podlozi, po cemu sustize izvesnu gospodu Vilasa i Nadala, za koje kazu da nisu losi zemljasi 🙂  a nesto mi govori da bas i nema nameru tu stati ...

dok podizanje pobednickog pehara u vecnom gradu ujedno predstavlja i idealan nacin da se stavi tacka na ovaj legendarni jednonedeljni turnir (od 2023. najavljeno prosirenje)

 

i jos malo o univerzalnosti, konstantnosti, dugotrajnosti itd,

 

  • mastersi sa dvocifrenim brojem top ten pobeda

Djoko
21  Roma clay
17  Bercy indoor
11  Miami hard
10  Cincinnati hard

 

Nadal
21  M-Carlo clay
19  Roma clay
10  Madrid clay

 

Feder
11  I.Wells hard
11  Miami hard
11  Cincinnati hard

 

  • mastersi osvojeni bez izgubljenog seta (hard-clay-indoor)

11  Djoko   (7-2-2)
8  Nadal   (0-8-0)
7  Feder    (4-1-2)
4  Murra   (3-1-0)

 

  • visestruki masters sampioni u ovoj deceniji (2) do sad:

Djokovic, Alkaraz, Cicipas, Zverev

 

Sama činjenica da Novak već sada ima najveći broj pobeda na RG posle Nadala ga svrstava u najbolje igrače na šljaci ikada. Sada što je izostao veći broj titula je najzaslužniji Nadal, samo pogledati koliko su se puta sastajali na RG, čak 9 puta iz čega je izvukao 2 pobede, a nekoliko puta je bio blizu pobede. Dodati na to i da Rafa ima samo 3 poraza na RG!

Edited by Dracarys
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se baš pitala znaju li oni tamo kako izgleda ruska himna i je li u pitanju neka provokacija :classic_biggrin:

Doduše oni svake godine puštaju istu muziku (osim što su ove ubacili Stefaniju), pa možda je i ovo ranije već bilo, samo nismo obraćali pažnju.

Link to comment
Share on other sites

sad sam proverila, bilo i prosle godine kad je Nadal pobedio, a 2020 nije bilo (bar ja ne cujem na onom snimku).

elem, meni je pesmica fina, nisam nesto ni razmisljala previse do pre nekoliko minuta o tome sta zapravo pevaju (videci Novaka kad je pokusao da odpeva par nota), pa mi pade na pamet da "go west" bas nekako i nema smisla da se peva u Rimu na kraju mastersa.

 

nego, sad sam nasla originalni spot (totalno sam zaboravila na sta je to licilo svojevremeno), a tamo dvojica pevaca u zutom i plavom (boje ukrajinske zastave), malo- malo pa snimak Crvenog trga, Lenjina itd. i mrtvi ladni pevaju "go west", neka masa "mladica" u punoj fizickoj snazi "marsira/jurisa" u grupi u nekom pravcu  i pokazuju, jelte, u tamo nekom pravcu zapada.

Spoiler

kao da je Putin s dvodecenijskim zakasnjenjem pogledao spot :classic_blink:

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

jedno vazno pitanje za kraj sljakastih mastersa:

.

.

.

.

:classic_biggrin:

.

.

.

 

zna neko koja je prica iza izbora pesme za prezentaciju trofeja? zasto pet shop boys i "go west"? :smiley24:

Da probam , znajuci ponešto o samoj pesmi.

Orginalno pesma je disko himna benda Village People (poznati disko hit Y.M.C.A) koji su promovisali  prava gay osoba i način života tokom zadnje polovine 70 i početka 80tih u SAD koje su po istom pitanju bile još uvek veoma konzervativne. San Francisko je bio grad (Zapadna Obala SAD) koji je smatran liberalnim. Zato GO West.Poziv da se gay osobe presele u grad slobode

Kasnije su pesmu obradili PSB . U spotu koristili ikonografiju USSR koja je na zapadu , naročito u umetnosti tog doba bila prilično popularna.

Još nešto , u formi i tempu je koračnice, koje su  popularne u najavi sportskih dogadjaja , adrenalin, drama, neizvesnost.

 

 

 

Edited by Keira
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

ne mogu sad da se setim, ali mi se cini da su u Madridu kad je Zverev izlazio na teren pustali Carminu buranu (sto je pesma uz koju DC tim Srbije izlazi na teren i meni je fenomenalna - i pesma i izbor).

a obicno uz tu dodelu trofeja ide "we are the champions" kad pobednik dize trofej (mozda najcesce od svih pesama, pa je mozda postalo i sladunjavo).

da Novak nije poceo da pevusi ne bih ni obratila paznju na pesmu i njene reci, samo mi je bilo interesantno, tj. zanimalo me kako je onaj ko je izabrao pesmu dosao na ideju da bas tu pesmu izabere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

a obicno uz tu dodelu trofeja ide "we are the champions" kad pobednik dize trofej (mozda najcesce od svih pesama, pa je mozda postalo i sladunjavo).

Godinama sam mrzela tu pesmu koliko je izraubovana, dugo mi je trebalo da se pomirim sa non stop puštanjem iste. Ali to je Queen, pa sam na kraju ipak uspela da je zavolim :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...