Jump to content

Sljakasti mastersi 2022 - Madrid i Rim


wwww

Recommended Posts

Kad treba da odservira za set ili mec dobije napade ludila i misli da treba da odigra neke neverovatne poene da zadivi publiku umesto da nastavi kao do tad. Dva puta ispustio prednost od 5 3 :ajme:

Just now, double fault said:

999- ta pobeda :thumbup:

Sutra protiv Ruda do millesime :thumbup:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ide ovo valjano...sve je otprilike tu na optimalnom broju obrtaja... oseća šljaku, fizički deluje spremno...ali ova njegova opsednutost publikom je sada WTF moment. Na zalasku karijere koju treba krunisati taj frust je duplo besmisleniji. Gledaju da mu što pre vide ledja, propatili su zbog njega najstrašnije zadnju deceniju i tu im, kao i njemu sada nema nazad. Bože zdravlja da pokupi to što duguje sebi, i on tenisu i da im da jedno finalno ćao-zdravo miševi, od mene toliko. Bar ih je uskratio za onaj novokomponovani performans ,,evo ti srce na dlanu..." ... ozbiljan je to pomak.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim, ne mogu da ne otkucam: kakve veze uopšte više ima da li "deli srca" na kraju meča ili se "svađa" s publikom?

Celu karijeru, manje više, igra na gostujućem terenu, otkad ga Pepe "naučio" da odradi ritual na kraju meča (cenim da je to od 2018), osvojio slemova koliko i Ivan Lendl u celoj karijeri...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni,juce odigrao bas dobar mec.

Prvo,svo vreme imao onaj sajkou pogled,a po tome znas da je fokusiran i skroz odlucan. Ok,u oba seta se u istom gemu ugasio,ali to je druga stvar. Fh odlican, tb odigrao brutalno. Jasno je da dize formu bas kako treba i celo prolece dosadjujem da je Rim kljucna stanica tog puta.
I super mi je ovo medijsko forsiranje Alkaraza..decko jeste ogroman potencijal,ali ja kazem - polako. Na GS jos nije doslo njegovo vreme. Neka strani,zapadni mediji nastave ovako..meni je jasno da oni moraju da imaju svog superstara..nemam nista protiv i generalno je dobro da tenis ima veliku zvezdu. Medjutim,porediti ga sa Big3, bar za sada, je.. pa bezobrazno..Nisam siguran da ce izdrzati pritisak,ako se ovoliki hajp nastavi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Srca je delio posle meca s Karatsevim i Wawrinkom (nije u Madridu), juce nije bas sve vreme bio zadovoljan publikom :classic_biggrin: te im nije na kraju udelio srca. :classic_biggrin:  Mada se na kraju srdacno ispozdravljao s nekim momcima iz publike, pretpostavljam onima koji ga vec 10-tak godina podrzavaju u Rimu.

 

Ali, interesantno je ovo "pracenje" da li Novak salje srca ili ne (kao onomad ono da li je Endi Skot ili Englez, vec prema tome da li pobedjuje ili gubi :classic_biggrin: ) . I Kurijer i kolega su juce obratili paznju na to sto nije udelio srca (kao i pre neki dan kad jeste). :lol_2:

Mislim, ako ih sve troluje - super! Daje im nesto o cemu ce da pricaju i "lome glavu" :lol_2:

 

Juce je i na kraju 1. i na kraju 2. seta mislio da ce se Felix predati, da je slomljen, te da ne mora da i dalje igra na maksimumu, vec da moze malo da eksperimentise i opusti se (to zna da radi i inace). I bi sta bi. Valjda ce mu to biti upozorenje za ubuduce, protiv jacih protivnika. Nema opustanja dok sudija ne kaze: gem-set-mec.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, wwww said:

Srca je delio posle meca s Karatsevim i Wawrinkom (nije u Madridu), juce nije bas sve vreme bio zadovoljan publikom :classic_biggrin: te im nije na kraju udelio srca. :classic_biggrin:  Mada se na kraju srdacno ispozdravljao s nekim momcima iz publike, pretpostavljam onima koji ga vec 10-tak godina podrzavaju u Rimu.

 

Ali, interesantno je ovo "pracenje" da li Novak salje srca ili ne (kao onomad ono da li je Endi Skot ili Englez, vec prema tome da li pobedjuje ili gubi :classic_biggrin: ) . I Kurijer i kolega su juce obratili paznju na to sto nije udelio srca (kao i pre neki dan kad jeste). :lol_2:

Mislim, ako ih sve troluje - super! Daje im nesto o cemu ce da pricaju i "lome glavu" :lol_2:

 

Juce je i na kraju 1. i na kraju 2. seta mislio da ce se Felix predati, da je slomljen, te da ne mora da i dalje igra na maksimumu, vec da moze malo da eksperimentise i opusti se (to zna da radi i inace). I bi sta bi. Valjda ce mu to biti upozorenje za ubuduce, protiv jacih protivnika. Nema opustanja dok sudija ne kaze: gem-set-mec.

Bold, isto pomislim kada god počne debata vezana za ritual, koji je suštinski započeo nakon što je konačno osvojio RG. Na svojstven način Novak je izuzetan , daleko iznad proseka (u svom poslu) a životno pravilo je da su takvi ljudi često osporavani ,dok stvaraju  . Msm  raspravlja se zašto on to čini :smiley33:.

 

Osim one greške na mreži u drugom setu, ne može mu se mnogo zameriti za gubitak svojih sg jer je Alliasime igrao fantastično da bi došao do brejka.

Ali kakav je TB Novak odigrao:Hail: Podsetio na one Wibledonske od pre par godina. Locked mode!

 

Meč je bio izuzetno visokog intenziteza i tempa. Ima  prostora  da još popravlja igru, BH posebno. Eksperimentiše i dalje sa pozicijom na returnu

Ostaje da vidimo da li će stići da se oporavi za SF 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Boxy said:

Normalno, umetnica mora biti zdrava :classic_biggrin:

ajde vi iz dijaspore, glasajte :classic_angry::classic_biggrin:

 

nego, meni je ova slika jos bolja :lol_2:

 

FSu-essX0AEnesv?format=jpg&name=900x900

Ja glasao, prvi put u zivotu od kad postoje ova televote sranja 😆

Hebi ga, neam samana ali Konstrakta ima pesmu godine za mene! 😍

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

I thank the pres. Binaghi for the beautiful adventure of these 15 days. This 79th edition was a record, the numbers prove it. This is proof that the sport has really restarted, from professionals to amateurs.

The Ukrainian ambassador is happy with our initiative to donate the 1%. He thanked us doubly, both for the welcome and for the help shown.

We have hosted several Ministers.

Sport is the best possible investment, for people and for the country. The numbers show a real hunger for sport, what we want is that these numbers are projected throughout Italy.

 

 

 

“I want to thank Vito Cozzoli and the Municipality of Rome for the fantastic promotion of these Internationals, unprecedented in my memory. I also say thank you to the players and spectators, to the media and sponsors. "

Two facts to measure the success of this event. The first, external: the hotels in Rome are full to 90% on average. The second, internal: the record of paying spectators and receipts. We broke the record of the 2019 Monza Grand Prix.

The presale trend is not actually + 11% as assumed during the press conference at the start of the tournament, but + 23% compared to the previous record edition of 2019.

 

"We have decided to donate 1% of the proceeds from the ticket office, approximately € 160,000 to the Ukrainian Federation, to support the growth of young Ukrainian tennis players, forced to go to train outside the country."

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

bas je steta sto se Barty povukla. bilo bi mnogo zanimljivo videti nju i Igu jednu protiv druge. preostale teniserke su ili prosle zenit/pred penzijom ili su previse nekonstantne da bi se stvorilo neko pravo rivalstvo s Igom i imali zanimljivi mecevi. videcemo hoce li se Osaka dozvati sebi na betonu (i resiti da se zapravo ponovo bavi teniseom, a ne svim ostalim), kao i da li ce se Bianca vratiti, da li ce Emma i Leyla da se stabilizuju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni,Novak je danas bas veliki favorit protiv Cicipasa.

Grcki teniser nije na nivou od prosle sezone. Ispoljava vise slabosti u igri. S druge strane,Djokovic deluje bas dobro. Jedini 'minus' su mu pojedini momenti kada deluje kao da se iskljucuje..verovatno je u pitanju fokus. Medjutim,udarci su mu sjajni. Servis vrlo dobar,fh na visokom nivou,bh mozda malo slabiji po paraleli,ali zato mu dijagonala fercera samo tako.
Tu upravo i ocekujem da danas izdominra. Kljucni matchup ce biti backhand cross court,gde Cicipasov jednorucni bh nece izdrzati. Novak je tu isuvise konstantan, strpljiv, snazan i precizan. Novak ce ga jednostavno "utuci" na toj strani. Ocekujem sigurnu pobedu u relativno tesnom mecu.

Inace,pogledajte ovaj video koji otkriva kako Djokovic vezba bh rotaciju sa medicinkom. Ja se umorim samo od gledanja :smiley5:

https://www.facebook.com/TennisLegendOfficial/videos/novak-djokovic-medecine-ball-workout/10153373516061806/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...