Jump to content

Audiofilija


Recommended Posts

Ja nisam neki poseban audofil, ali volim da cujem sve dok slusam Shine on you crazy diamond ili gledam film. Moj sistem cini Sony str-db1070qs i neki vintage zvucnici koji su jos 80tih kupljeni u Engleskoj (zapravo, poruceni i stigli iz Engleske). Kao hteo nesto da menjam ali sam skroz zadovoljan kako sve to zvuci. 


Probaj ovo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Imate li neku preporuku za budget headphone dac/amp? Do nekih 150 evra.

Nešto što bi moglo da izvuče sluške od 250 ohm-a, ali što bi radilo i sa slušalicama koje imaju low impedance (čak 16ohm) (dakle, neki dac-amp kojem je Output Impedance @ 1kHz što niži).

 

Gledao sam Player.rs, Audiopro.rs... nešto nisam zadovoljan:

  • Audient ID 4 MKII mi se na prvi pogled učino dobrim, međutim dobar je samo za slušalice koje imaju impedance preko 80 ohm-a (jer ovaj dac-amp ima užasno visok Output Impedance @ 1kHz).
  • S druge strane, FOCUSRITE Scarlett SOLO 3rd GEN ima obrnut problem: ima odličan (veoma nizak) Output Impedance, ali zato ne može da izvuče slušalice preko 80 ohm-a (zapravo može, al' uz "mučenje" što sjebe kvalitet zvuka...+ stereo image mu je katastrofa).

Neko bi rekao da za tu cenu nema bolje, međutim itekako ima ali izgleda da samo nema u Srbiji 😠

Na primer, Schiit Fulla E košta samo $110 i u tom cenovnom rangu (do 150 evra) tuče bukvalno sve što se prodaje ovde kod nas u Player.rs, Audiopro.rs itd - u tom cenovnom rangu.

Em ima veoma nizak Output Impedance, em može sasvim pristojono da radi sa svim slušalicama od 16 - 250 oma. Naravno, ne očekujem neka čuda u tom cenovnom rangu, ali ima odličnih dac-amp uređaja, samo izgleda da ih niko u Srbiji ne prodaje (naravno da bi npr. Magni/Modi combo radio mnogo bolje ali to prelazi taj cenovni rang).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Razmisljam da kupim nove sluske/headset. Pre nekoliko godina sam pazario Scullcandy Hesh 2 i na papiru su bile top. Medjutim, ono sto se ne vidi na papiru je to da su poprilicno neudobne tj previse vrse pritisak na usne skoljke. Posle pola sata uvo je pretoplo i javlja se bas neprijatan osecaj.
Malo gledao situaciju na trzistu. Pozeljno je da imam svaku mogucu opciju povezivanja, ali bi najvise koristio bt. Kao jeftina varijanta mi se nude proizvodi Anker Soundcore - Life Q35 koji je nesto oko 120 jura ili novi Space One koji bi trebao da bude za nijansu jeftiniji kad se pojavi. Ali gledajuci recenzije na yt i rtings zapao mi je za oko Audeze Maxwell. Cena je malo jaca - kod nas oko 400e. Ali ima opciju da mi prijatelj kupi na Amazonu za 300$ ili manje ako snize za crni petak. Da li mozda neko poseduje ovaj headset? Zanima me da li su udobne? Posto su malo teze da li se mogu nositi u pokretu?

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...