Jump to content

Audiofilija


Recommended Posts

Obzirom da moram da vratim B&O koji je igrom slučaja zvukom krasio moju dnevnu sobu moram da našem zamenu. Trebaju mi ideje za zvuk sa TV-a i za dnevnu sobu.
TV je Sharp lc-70le835 ima neko iskustva sa sound barovima ili da se držim klasike (pojačalo i zvučnici)

Estetika mi nije bitna, konfiguracija prostora je takva da mogu da sakrijem iza ekrana maje više sve... Ono što je bitno da ne zastoja previše za Bang & Olufsen.

Link to comment
Share on other sites

Koji je budmet, za šta koristiš zvučnike i kog oblika ti je prostorija, iz mog iskustva sound barovi sem u klasičnoj sobi koja je zatvorena i nisu bili previše po mom ukusu, meni je dnevna velika, tv je na početku iste a desno je ostatak dnevne plus kuhinja koja je otvorena i kod filmova mi nije bio baš neki užitak, za muziku ih nisam nikada koristio, navikao na slušalice jbg. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haklberi said:

Koji je budmet, za šta koristiš zvučnike i kog oblika ti je prostorija, iz mog iskustva sound barovi sem u klasičnoj sobi koja je zatvorena i nisu bili previše po mom ukusu, meni je dnevna velika, tv je na početku iste a desno je ostatak dnevne plus kuhinja koja je otvorena i kod filmova mi nije bio baš neki užitak, za muziku ih nisam nikada koristio, navikao na slušalice jbg. 

Tako nešto open space je ugrubo 40 kvm, nadovezuje se dnevna na trpezariju i kuhinju i sve je otvoren prostor. Ima kao šank između ali ne pravi razliku.
Budžet nije prevelika tema, ali ne bi smelo rešenje da bude veliko, u principu najbolje da se stavi iza TV-a koji je dosta nisko ali je sam veliki pa može da sakrije svašta. 
Šta mislite o Polk Audio Signa S4? Preporučuju ga ali ga nisam čuo. Naginjem Bang & Olufsen rešenjima ali ubiće me žena zbog kablova... A veliki B&O ne dolazi u obzir nemam kud sa zvučnicima

Link to comment
Share on other sites

Kupi duže kablove pa ih spakuj u kanalicu, za žene se uvek nađe rešenje. 😄 Šta znam, ja kad ne znam šta ću uzmem JBL.

Ja ovo držim u toj mojoj sobi za igrice i filmove, dok ne dobijem još koje dete pa me i odatle ne isele. 😄

 

 


Meni je to bila dobra kupovina jer sam ga pre skoro dve godine dobio za 180 eura, uzimao sam u Nemačkoj bubnjeve, i još neke sitnice i ponudili mi ga za te pare i normalno, kad se plaća karticom sve može 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Haklberi said:

Kupi duže kablove pa ih spakuj u kanalicu, za žene se uvek nađe rešenje. 😄 Šta znam, ja kad ne znam šta ću uzmem JBL.

Ja ovo držim u toj mojoj sobi za igrice i filmove, dok ne dobijem još koje dete pa me i odatle ne isele. 😄

 

 


Meni je to bila dobra kupovina jer sam ga pre skoro dve godine dobio za 180 eura, uzimao sam u Nemačkoj bubnjeve, i još neke sitnice i ponudili mi ga za te pare i normalno, kad se plaća karticom sve može 😄

Ne izgleda loše, može da se sakrije iza TV-a. Gledam sad na kupujemprodajem,  malo je kasno da zovem, ali prodaje neki lik Beolab 6000, pa vidi, ako ima kablove - to je to!

Link to comment
Share on other sites

Imam Bose sound bar i zvuk je realno sranje, koristim jer bi me zena izbacila iz kuce da u dnevnoj sobi instaliram klasicne zvucnike sa pojacalom. Trazi polovne stvari po oglasima, jer sve sto se proizvodi oslednjih 20 godina je bofl.

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se da su kvalitetni zvučnici sa isto tako kvalitetnim pojačalom verovatno bolja opcija ali ne i da svaki soundbar po defaultu treba/mora da ima sranje zvuk pošto otprilike oko pet godina imam Yamaha YSP-2700 soundbar i meni lično za sve to vreme zvuk je i više nego dobar.

Link to comment
Share on other sites

Istestirao Beolab 6000, pa ... Onako, ozbiljno nedostaje B&O link, na prosti aux input iz TV-a nije to to.
Dakle pojačalo i zvučnici ipak. Što se zvučnika tiče, zbog prostora i raznoraznih efemernih razloga mora da bude malo, prvi izbor:
150-400x258@2x.jpg

Natrčao na njih slučajno, i odmah rezervisao u savršenom stanju bez tragova upotrebe neverovatno!
Ostaje sad pitanje pogona, to jest odakle da se napajaju ovaj SHARP koliko god da je dobar TV boluje od klasične bolesti svih LED/Plazma, zvuk mu je nivo tranzistora na baterija i ne pomaže ništa.
Imam doduše stari HSR 160 EI Niš, ali će me ubiti žena 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/24/2022 at 12:37 PM, urosg3 said:

Istestirao Beolab 6000, pa ... Onako, ozbiljno nedostaje B&O link, na prosti aux input iz TV-a nije to to.
Dakle pojačalo i zvučnici ipak. Što se zvučnika tiče, zbog prostora i raznoraznih efemernih razloga mora da bude malo, prvi izbor:
150-400x258@2x.jpg

Natrčao na njih slučajno, i odmah rezervisao u savršenom stanju bez tragova upotrebe neverovatno!
Ostaje sad pitanje pogona, to jest odakle da se napajaju ovaj SHARP koliko god da je dobar TV boluje od klasične bolesti svih LED/Plazma, zvuk mu je nivo tranzistora na baterija i ne pomaže ništa.
Imam doduše stari HSR 160 EI Niš, ali će me ubiti žena 🙂

Rešeno sa ovim kutijama. Našao sam neki stari Denon dra-f100 risiver pa privremeno neka bude na njemu dok ne rešim poziciju TV-a i policu, a za to treba da se odbavim građevinskim radovim da uklonim jedan zid koji smeta da sedne TV na mesto. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, urosg3 said:

Rešeno sa ovim kutijama. Našao sam neki stari Denon dra-f100 risiver pa privremeno neka bude na njemu dok ne rešim poziciju TV-a i policu, a za to treba da se odbavim građevinskim radovim da uklonim jedan zid koji smeta da sedne TV na mesto. 

 

giphy.webp?cid=6c09b952dc38d7369d136359a

 

Buržoazijo!

 

🙂

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod toga, kako se pokazuju ovi 2.1 soundbar-ovi, vidim da su pune radnje tehnike njih. Kapiram da su u odnosu na zvučnik TV-a bogotac, ali u odnosu na pojačalo plus 5.1 sistem nularica (ali opet, puno su jeftiniji). Koje pare dati na takav soundbar sistem kao najbolji odnos cena/perfomanse?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam obišao skoro i odslušao par komada u tom cenovnom rangu, većinom JBL.

Obzirom da je prodavnica i da nisam mogao da ga otpanjim pa ne svedočim oko jačine i izobličenja kad se pojača na umerenim jačinama zvuči okay. Nije me ubedio volumen basa srednjaci su više nego korektni i visoki su odlični. Dolby atmos + surround zvuče, kako da ti najbolje prenesem utisak - veštački ali ubedljivo. Jasno ti je da je softver ali nije loše.

Ono gde mene nije kupio JBL je pre svega da sam klasičar u duši i da je u mom svetonazoru zvučnik kutija (dvosistemska ili trosistemska) a ovo mi je onako...
Iznenađujuće dobro za nešto što ne izgleda da treba da radi dobro a ipak radi dobro.

Kod klasičnih kutija sam na domaćem terenu 🙂

Naletele mi ove B&O kutije u perfektnom stanju i to je bilo to B&O po definiciji zvuči odlično i ukras je prostora devojke vole taj dizajn a ja obožavam 🙂

Edited by urosg3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod toga, kako se pokazuju ovi 2.1 soundbar-ovi, vidim da su pune radnje tehnike njih. Kapiram da su u odnosu na zvučnik TV-a bogotac, ali u odnosu na pojačalo plus 5.1 sistem nularica (ali opet, puno su jeftiniji). Koje pare dati na takav soundbar sistem kao najbolji odnos cena/perfomanse?
https://gigatron.rs/soundbar-zvucnici/jbl-soundbar-zvucnik-jbl-bar-21-deep-bass-292262

Za filmove dobar, za muziku dobar, za dnevnik i ostale talkshow emisije not ez mač
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam neki poseban audofil, ali volim da cujem sve dok slusam Shine on you crazy diamond ili gledam film. Moj sistem cini Sony str-db1070qs i neki vintage zvucnici koji su jos 80tih kupljeni u Engleskoj (zapravo, poruceni i stigli iz Engleske). Kao hteo nesto da menjam ali sam skroz zadovoljan kako sve to zvuci. 

Link to comment
Share on other sites

Kad sam rešio da se registrujem (na onaj stari forum), stojale mi neke Sennheiser sluške pored pa mi dale ideju... Krenuo da kucam: Sennh... pa reko mnogo dugačko, aj da bude samo "Sen", al to bilo već zauzeto... i tako nastade Senn 😁

 

Ne znam zašto sam vam ovo ispričao… ali barem ne može nikome da škodi. A ako ne škodi, onda koristi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ja nisam neki poseban audofil, ali volim da cujem sve dok slusam Shine on you crazy diamond ili gledam film. Moj sistem cini Sony str-db1070qs i neki vintage zvucnici koji su jos 80tih kupljeni u Engleskoj (zapravo, poruceni i stigli iz Engleske). Kao hteo nesto da menjam ali sam skroz zadovoljan kako sve to zvuci. 

Ukratko bez kutija i volumena nema muzike. Tako da čuvaj to...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...