Jump to content

VN Emilije-Romanje, Imola 24. april 2022


Radoye

Recommended Posts

5 hours ago, DASUBO said:

Kakva bulja od kvalifikacija.

Sa sve buljom od formata trkanja. Patnja jebote. Negledljivo.

 

Sainz mora da se sabere, sreca za njega da ima sutra sprint da se povrati. Nije jos kompletna propast. Cak mislim da ima bolji bolid za ovu trku.

 

Lepa prilika za Maksa da se vrati u igru.

 

Problem je samo sto je vreme potpuno sranje i citav vikend ce se svesti na to ko ce imati vise srece u citavom procesu...

Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, Drago said:

Meni je nejasan taj deo "Max je dovoljno usporio pod žutim zastavama"? Šta je u stvari dovoljno bezbedno? Kako to izmeriti i izračunati? Sve je to paušalno i podložno slobodnom tumačenju ala Abu Dabi prošle godine sa poslednjim krugom i Safety Car.

 

Mnogo je jasnije kada se definiše da vozač ne sme da odveze najbrži sektor pod žutom zastavom kao što je u MotoGp.

 

Promenjeno je u Moto GP-u ima jedno dve sezone, sad ako u krugu naidjes na zutu zastavu taj krug ti se ne racuna, dakle uopste se i ne gleda vreme sektora, vec automatski ponistava svakome ko je u bilo kom delu imao zutu zastavu.

 

S druge strane bas bi bilo nefer da su ponistili krug Maxu, on jeste usporio i izgubio je oko pola sekunde u tom delu, s obzirom da je bilo u pitanju obicno zuto, a ne duplo, po meni skroz ok. Ne mogu se zbog tudjih gresaka konstantno kaznjavati ljudi koji nemaju nista s tim.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam F3 trku i shvatio da je Borko u pravu. Mučno je ovde za obilaženje čak i sa ovim F1 bolidima. A ako padne kiša, otelićemo se od SC.
 
Tip za kladioničare: Latifi out
Kvotana latifi out bi trebalo biti 0.9 ;)

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Romantik said:

 

S druge strane bas bi bilo nefer da su ponistili krug Maxu, on jeste usporio i izgubio je oko pola sekunde u tom delu, s obzirom da je bilo u pitanju obicno zuto, a ne duplo, po meni skroz ok. Ne mogu se zbog tudjih gresaka konstantno kaznjavati ljudi koji nemaju nista s tim.

 

Ispaštanje zbog tuđih grešaka je sastavni deo sporta i biće tako na dalje. Jbg Masa je izgubio titulu 2008. zbog Glokove greške, Hamiltom prošle godine zbog Latifijeve...

 

Da bi sve bilo "fer" onda bi trebali da svakome ko je bio na brzom krugu kada je istaknuta svaka crvena zastava da daju još jednu šansu za brzi krug ali bi u tom slučaju kvalifikacije trajale barem 3 sata. 

 

U sportu u kome se vrte milijarde godišnje pravila moraju biti mnogo jasnija. Max je u takozvanom mini-sektoru (ne zna se gde taj sektor tačno počinje, a gde završava) usporio što je jasno. Problem je što je pojam "usporio" veo širok. Nije svejedno kada uspori sa 300kph na 280kph ili kada uspori sa 300kph na 150kph. Na nekom vikendu će upravo ta nijansa odlučivati pol poziciju i eto cirkusa naročito ako gubitnička strana bude Red Bul.

Link to comment
Share on other sites

Sprint je dokazao svoj smisao postojanja. 

 

Sutra Red Bul i Ferari izmešani u prva 2 reda, biće vatreno na startu.

 

Meklaren svojim rezultatom pokazao da Mercedes nije zaboravio kako se pravr motori nego da su Aston, Vilijams i Fabrika promašili bolid za ovu godinu.

Link to comment
Share on other sites

Sir Luis lagano dobija sa dvajes' sekundi prednosti. Spremili update dizela za "tamića".

 

Msm, dobija Latifija dvajes' sec, da bidnem precizan do kraja. 

 

U stvari, realno gledano preterano kenjam. Ljudi mi pružaju feeling vrlo blizu onome kad sam navijao za Minardi a ja kao nešto nezadovoljan.

 

Da, posipaću ih govnima dok ne krenu bar da se bore za mesta iza Ferarija i RB. Nije strašno kad surdukneš nekoliko mesta, jbg, to je život, ne može se always pobeđivati, ali trkati se sa Cunodom i Strolom je ipak heavy fail.

 

Mogu misliti kakve sve ljubavne poruke Toto dobija od borda MBAG, jer na MS Teams-u gde sam sa nekim kolegama iz R&D ima zaista brutalnih prskanja raznim telesnim fluidima.

 

Hate prema onom amorfnom obliku života koji je CEO MBAG poprima mitske razmere, a ovo brukanje je 🍒 on top.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...