Jump to content

VN Emilije-Romanje, Imola 24. april 2022


Radoye

Recommended Posts

Kapa dole za RB. Vrhunski odrađena trka.

Po Ferariju neću da prskam, nemam prava na to, to će tifozi.

Bravo za Landa i Rasela.

 

Sir Lewis, jedno vrlo solidno 14. mesto, ipak je Gasli dokazao da ta pobeda u Momci nije slučajna, da je bilo danas nemoguće da ga obiđe čovek koji ima 100+ pobeda više. Ah, šta da se radi kad je bolid shit.

Oh, wait...

Link to comment
Share on other sites

Dominacija RB-a i propast Ferarijevaca. Potpuno su se vratili u igru. Kako Max, tako i timski.

 

Bravo za Norrisa!

 

P.S. Poeni i za Seba. Malo radosti i za moju napacenu dusu. Pitanje je dal je ih vise biti ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DASUBO said:

 

Sir Lewis, jedno vrlo solidno 14. mesto, ipak je Gasli dokazao da ta pobeda u Momci nije slučajna, da je bilo danas nemoguće da ga obiđe čovek koji ima 100+ pobeda više. Ah, šta da se radi kad je bolid shit.

Oh, wait...

 

Ali NeMoGuĆe Je ObIćI nA oVoJ sTaZi. 😀

 

Luis će izgleda dokazati onu teoriju da ne zna da vozi nekonkurentne bolide. Uskoro će početi da pravi kontakte i glupe greške. Vraća se u 2011. godinu.

 

Prvi podijum za nas, nadam se da nije "one hit wonder" pošto na prošlim trkama nismo bili nigde blizu te pozicije.

Edited by Drago
Link to comment
Share on other sites

Hamilton ni u jednom momentu nije imao DRS prednosti u odnosu na Gaslija. Onog momenta kad je DRS pusten, Gasli je bio u sekundi od Albona, i tako su se vukli do kraja trke.

 

S obzirom da je Honda ocigledno dosta brza na pravcu, ne vidim sta je Hamilton tacno mogao, osim da se nada da ce Gasli negde da pogresi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Hamilton ni u jednom momentu nije imao DRS prednosti u odnosu na Gaslija. Onog momenta kad je DRS pusten, Gasli je bio u sekundi od Albona, i tako su se vukli do kraja trke.

 

S obzirom da je Honda ocigledno dosta brza na pravcu, ne vidim sta je Hamilton tacno mogao, osim da se nada da ce Gasli negde da pogresi.

 

Ok, shvatam poentu posta i logika bi bila sasvim ispravna da Rasel nije bio ispred bolida koji imaju i Hondine i Ferarijeve pogone. 

A usput Hamilton ima 7 titula i 100+ pobeda, a Rasel šaku bodova u F1.

 

Treba da ga bude ozbiljno, ozbiljno sramota današnjeg izdanja.

To nije dostojno čoveka koji pretenduje da bude GOAT.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DASUBO said:

 

Ok, shvatam poentu posta i logika bi bila sasvim ispravna da Rasel nije bio ispred bolida koji imaju i Hondine i Ferarijeve pogone. 

A usput Hamilton ima 7 titula i 100+ pobeda, a Rasel šaku bodova u F1.

 

Treba da ga bude ozbiljno, ozbiljno sramota današnjeg izdanja.

To nije dostojno čoveka koji pretenduje da bude GOAT.

Ali to je razlika koja je napravljena na startu bukvalno, Rasel je imao odlican start, Hamilton vrlo los, i tu je vec bilo zacrtano kakvu ce trku ko da ima.

 

Danas, van Botasa, mislim da nismo videli nijedno preticanje koje nije bilo na pravcu ili ulasku u krivinu dva, i to vecina uz pomoc DRS-a.

 

Onog momenta kad se zaglavio iza Gaslija, to je bilo to, bez Gaslijeve greske nije bilo sanse da uradi bilo sta, cim je Gasli usao u 1s u odnosu na Albona i dobio DRS.

Edited by Malkolm Brogdon
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DASUBO said:

 

Ok, shvatam poentu posta i logika bi bila sasvim ispravna da Rasel nije bio ispred bolida koji imaju i Hondine i Ferarijeve pogone. 

A usput Hamilton ima 7 titula i 100+ pobeda, a Rasel šaku bodova u F1.

 

Treba da ga bude ozbiljno, ozbiljno sramota današnjeg izdanja.

To nije dostojno čoveka koji pretenduje da bude GOAT.

Bio je ispred zato što se dobro snašao kod situacije sa Saincom u prvom krugu. To je svakako plus za Rasela ali nije kao da je obišao sve redom i imao neki lud pace

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je hamiltonu bilo imalo stalo do danasnje trke, posle 5-6 krugova bi preko radia pitao ekipu sta gasly dodjavola radi i da ako ne pretekne albona u narednih par krugova on ide all in... A onda i zaista izveo jedno a la max bacanje pred coveka u prvoj krivini... Proslogodis ji luis bi to uradio da je zaglavljen pozadi. Bas ga je evidentno boleo stojko za sve na danasnjoj trci

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nicklord said:

Bio je ispred zato što se dobro snašao kod situacije sa Saincom u prvom krugu. To je svakako plus za Rasela ali nije kao da je obišao sve redom i imao neki lud pace

 

Čovek je držao Botasa iza sebe u autu koji podupravlja jer su frajeri u box-u zaboravili da mu dodaju prijanjanje napred pomoću prednjeg krila.

Isti taj Botas je imao sigurno brži auto od njega.

 

Da vas čiča koji je guj'sicu znojio u kombinezonu nešto nauči.

Kad ti auto podupravlja, tj.  kada ide preko nosa i neće da skrene u jebenu krivinu onda možeš da uradiš nekoliko stvari:

1. Da se pomiriš sa gangbangom i hrabro primiš iberundovanja kolega na stazi

2. Da pokušaš da odgodiš gangbang i kreneš da skrećeš gasom ko Žil Panici. To izgleda super jedno 2-3 kruga, a onda lepo sljuštiš gume, pa te izglavićaju i teške fenjerdžije

3. Da uradiš ono što je uradio Rasel, namestiš auto k'o tenkovsku prepreku na sred staze, nabiješ heat u prednje gume i moliš Boga da ćeš na suv mehanički grip i držanje prednjih guma u idealnoj temperaturi uspeti da prokletinju udeneš u krivinu

E pa, Rasel je to uradio na stazi koja je bila 'ladna ko veštičija sisa i gde se prijanjanje menjalo maltene non stop.

Jebačka vožnja dragi moji, a ne samo pure luck na startu.

 

Ovaj današnji intenzivni bol u q viteza NJKV je duboko, duboko uvredljiv za sve navijače Mercedesa.

Nek je i auto sranje, kanturina, "tamić", šta god, ali ne sme da se taksira po stazi.

Kad tonemo u govna, tonemo k'o ljudi, a ne k'o pizde.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sad sam bio u putu nazad kuci, ni ovu ne odgledah. Bolje. 

 

Jbg nadao sam se da cemo uspeti da makar za 1 poen budemo bolji u ovoj trci pre Barselone, kako bi izdrzali samare od sledece trke. Jbg to se nije desilo. Slazem se sa Downforce, sezona je gotova. Sto smo uradili, uradili. Pocetna prednost u samom autu je RB stigao, mozda malo odmaknemo na sledecem update, ali vozacki smo uzasni. Sainz, jbg ocekivao sam da ce smiriti glavu posle potpisanog ugovora, ali jok. U Leklera nemam nade ni najmanje, sklon je greskama i glupostima i tek ce ih praviti. Jedino sto moze da nas drzi egal su problemi RB-a. 

 

Vidim da smo pocili i sa genijalnim taktickim potezima. Sjajno. 

Link to comment
Share on other sites

Pa znas kako, i da se stabilizuje ovi iz tima ce ga razbucati. 

 

Juce smo imali primer toga, cim je malo trebalo da se razmisli oni su zasrali sve sto je moglo da se zasere. Cim situacija nije dobro proracunata i poznata - prc. Moronski potezi. 

 

Nisu ni pokusali undercut u prvom stintu, iako im je to bila jedina opcija. Onda u drugom stintu se vucaraju 3s iza Pereza pri tim serendajuci u siframa nesto da bi otisli u boks i izasli iza drugog bolida. 

 

Onda na sve to Lec forsira preko ivicnjaka u trenutku kada je samo trebao da doveze bolid na P3. 

 

Pre toga im je rekao dajte mi zute, oni ga ponovo stave na crvene. 

 

Sad ce doneti apdejte koji nece funkcionisati i to bi bilo to. Deja vu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Downforce said:

Pa znas kako, i da se stabilizuje ovi iz tima ce ga razbucati. 

 

Juce smo imali primer toga, cim je malo trebalo da se razmisli oni su zasrali sve sto je moglo da se zasere. Cim situacija nije dobro proracunata i poznata - prc. Moronski potezi. 

 

Nisu ni pokusali undercut u prvom stintu, iako im je to bila jedina opcija. Onda u drugom stintu se vucaraju 3s iza Pereza pri tim serendajuci u siframa nesto da bi otisli u boks i izasli iza drugog bolida. 

 

Onda na sve to Lec forsira preko ivicnjaka u trenutku kada je samo trebao da doveze bolid na P3. 

 

Pre toga im je rekao dajte mi zute, oni ga ponovo stave na crvene. 

 

Sad ce doneti apdejte koji nece funkcionisati i to bi bilo to. Deja vu. 

 

Ubeljivo vodis u sampionatu i treba da reskiras undercut sa intera na meke po i dalje vlaznoj stazi? Ne cini mi se kao najbolja opcija, a i Perez je otisao u boks krug nakon prvog (valjda RIkarda) koji je povukao potez, Ferari je odradio suprotno od Pereza sto je i bilo najlogicnije. 

 

b. Verovatno je to bio poslednji krug nakon kojeg bi mu ostalo dovoljno vremena da bi mogao da stigne Pereza do kraja trke. Nisu oni krivi sto razlika izmedju Lec i Norisa nije bila veca. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta bi on dobio da je stavio žute. Videli smo u sprintu da žute nisu ni za šta na ovoj stazi.
P3 i P4 je bio maksimum za Ferrari. Čak i da per nije prešao lec-a odmah po izlasku iz boxa, uradio bi to u narednih par krugova. Prosto, rb je bio brži. Ja sam se lično uzdao u latifija ali odveze ga do kraja, đubre. [emoji28]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dzoni_m said:

Sad sam bio u putu nazad kuci, ni ovu ne odgledah. Bolje. 

 

Jbg nadao sam se da cemo uspeti da makar za 1 poen budemo bolji u ovoj trci pre Barselone, kako bi izdrzali samare od sledece trke. Jbg to se nije desilo. Slazem se sa Downforce, sezona je gotova. Sto smo uradili, uradili. Pocetna prednost u samom autu je RB stigao, mozda malo odmaknemo na sledecem update, ali vozacki smo uzasni. Sainz, jbg ocekivao sam da ce smiriti glavu posle potpisanog ugovora, ali jok. U Leklera nemam nade ni najmanje, sklon je greskama i glupostima i tek ce ih praviti. Jedino sto moze da nas drzi egal su problemi RB-a. 

 

Vidim da smo pocili i sa genijalnim taktickim potezima. Sjajno. 

Ja koji NE navijam za Ferari imam mnogo veće poverenje u vašu postavu vozača. Lekler je fantastičan, greške se dešavaju i dešavaće se. Ali boljeg nećete naći, jer i nema mnogo boljih.

 

Sainc takođe ima mnogo toga što može da pokaže, a ako ništa, bar imate nekoga ko može da bude fantastičan n2 ove godine. Svakako vam je postava bolja od RB.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Sainc takođe ima mnogo toga što može da pokaže, a ako ništa, bar imate nekoga ko može da bude fantastičan n2 ove godine. Svakako vam je postava bolja od RB.

 

Ima Sainz mnogo toga da pokaže ali pitanje je da li će.

 

Postava Ferarija teško da je bolja od postave Red Bulla.

 

Max i Čarli su isti nivo, Max ima do sada bolje rezultate ali je talenat sličan.

 

Sa druge strane, Čeko je daleko drčniji i hrabriji vozač od Karlosa, koji za sada sem neke pouzdanosti nije pokazao bog zna šta.

 

Podseća me na Rubensa po svojoj bezmudosti. Naravno, tek ćemo videti, ali on mi je za sada prototip nekog ko je ok sa tim da je uvek između trećeg i petog mesta.

Link to comment
Share on other sites

Max je bolji vozač od Leklera. Svoj jedini nedostatak u vidu isterivanja ljudi sa staze i vijuganja po istoj je ukinuo ove sezone. Čovek vrlo retko pravi greške za volanom a i kada ih pravi to je prilikom pokušaja da iz bolida i sebe izvuče 150%.

Max je zverina u bolidu.

 

Meni je Lekler gotivniji lik od Maxa, slab sam na "francuske" vozače zbog Severa, a o tome koliko mi je RB ogavan zbog Helmuta sam već milion puta žvalavio.

 

Jbg,krivo sedi, al' pravo govori...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



Max je bolji vozač od Leklera. Svoj jedini nedostatak u vidu isterivanja ljudi sa staze i vijuganja po istoj je ukinuo ove sezone.


Do sada.

Ima još 20 trka do kraja. 500 bodova treba dodeliti pobednicima. Ako u septembru bude frka, videćemo opet kako naskace na nekoga u monci.
Ja stvarno ne znam, da se ono od prošle godine desi sa ferrarijem, garant bi se našli neki sa tribina da ga jure da ga biju.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...