Jump to content

Monte Carlo 2022


Dracarys

Recommended Posts

bar ce jedan proci R1 :classic_biggrin::wicked:

 

ima zanimljivih R1, plus potensijalno Novak-Alcaraz u QF.

 

Cilic-Tsonga

Evans-RBA - s potencijalom da se sretni s Novakom u R3

Hurkacz-Monf

 

potencijalna "poslastica" u QF Ruud-Norie :classic_biggrin:

 

Per - Museti - svasta moze biti

Khachanov-Diego

 

Djere ceka kvalifikanta

Sinner-Coric

Wawa-Bublik pa PCB, pa potencijalno Zverev u R3

 

Tsitsipas ima fin zreb, ne bi trebalo da se umori do SF (osim ako Flaviji ne ponestane para za pelene pa uzme korbac u ruke :wicked: )

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Милица said:

Kad vidim Bautistu u Novakovoj cetvrtini pripadne mu muka :lol_2:

Uvek se setim onog mucenja na RG 🥵

Ne samo RG , Bautista je jedan od najnezgodinijih protivnika za Novaka na svim podlogama.

Iz nekog raloga teško probija njegovu odbranu a Roberto uz to ima i jako kvalitetan FH , solidan je na mreži kada se odluči za izlazak na istu, a ja stalno imam utisak da on jako dobro čita Novakovu igru.

Jedino je sada za ovako rani potencijalni meč za Novaka dobro što mu je forma nakon Dohe u padu. A o Djokovicevoj tek nemamo pojma kakva će biti.

Po meni početak povratničkog  turnira po projektovanom žrebu , teško da je mogao biti komplikovaniji.Čak i Fokina , jeste malo "luckast" ali je solidan šljaker

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cilj je titula na Garosu, ovo sve ispred poslužiće za pripremu i podizanje forme, kako bi vrhunac imao u Parizu. Što se mene tiče što više Bautista, Švarcmana, Ruda i ostalih šljakera na ovim mastersima pa da se to sve kasnije lakše počisti na putu ka 21. slemu

Edited by Instinkt
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobro da , ne verujem da sada neko očekuje titulu u MC. Što se mene tiče ,nadala sam se da će dobiti barem dva nešto lakša meča  na startu turnira ,da krene graditi formu. Ovde je moguće da neće imati baš puno vremena da se utrenira za naredne turnir(e). 

Link to comment
Share on other sites

Davidovič Fokina je igrač taman toliko dobar da ga malo više oznoji, čak i kad Novak nema mečeve u rukama/nogama. Bautista i nije u nekoj formi, a i nije šljakaš, ali svakako ozbiljan i stabilan igrač, nije baš protivnik za treće kolo. Ne znam, kapiram da će imati sasvim dovoljno mečeva pre Pariza, recimo u Beogradu će imati lakših rivala da se razmaše. Posle toga ima i Madrid, pa Rim, da ga puste na bar jedan od ta dva biće još mečeva. Na to se nadovezuje Pariz i prva tri kola gde će za razliku od mastersa imati slabije rangirane tenisere u startu. Mislim da će mu više pomoći neki kvalitetniji i teži mečevi za podizanje forme, nego da se igra sa recimo nekim Gironom, Griksporom i nekim bukagijama koji ne znaju da trče na šljaci.

Link to comment
Share on other sites

U osnovi se slažem, samo ja nikako ne preferifam Bautistu u R3 , koji nije šljakaš, pa Novak u jednoj od svojih najboljih formi na RG teškom, teškom mukom dobi meč  čak ga i kiša spasavala u jednom trenutku. A nije Roberto ni u tako lošoj formi, jeste u padu .

Mada videćemo Evans će sigurno dati sve od sebe da odbrani sili bodova u MC i da pokaže da to što je stigao do SF nije bila slučajnost. Pa možda da očekujemo neki revanš od Novaka za prošlogodišnji poraz.

Link to comment
Share on other sites

Svakako da nije igrač za R3. Ali i on je omatorio, nije više u naponu snage kao ranije. Ja sam u nekim ranijim upisima apostrofirao Aguta kao igrača kojeg najmanje želim protiv Đokovića na turnirima, ali sad mi ne smeta. Očekujem da dobro namuči i uvede Novaka u ritam, pa makar ga i pobedio. Inače kad je reč o Evansu, meni je on loš igrač za šljaku (imao je dobrih mečeva prošle sezone, stoji) ali bih baš bio iznenađen da otkine i set Špancu. 

Onaj jednoručni bekhend slajs je gotovo beskoristan na šljaci, servis i volej koji ponekad zna da odigra nisu toliko efektivni, čak mu ni servis ne stvara neku početnu prednost. Baš mi je nebitan teniser u ovo doba godine.

Link to comment
Share on other sites

Kakav je Alkaraz na šljaci?

 

Baš me zanima kako će da utiče na njega prva velika titula u Majamiju i da li je spreman da pravi velike rezultate iz turnira u turnir. Igra dobro tokom čitave sezone i prikupio je lepe bodove za drugo mesto na race listi.

 

Baš bih voleo da vidim potencijalni duel između Novaka i mladog Španca.

Link to comment
Share on other sites

Lajovic i Krajinovic igraju vec sutra, jer standardno MC pocinje u nedelju.

 

9 hours ago, Dracarys said:

Kakav je Alkaraz na šljaci?

 

Baš me zanima kako će da utiče na njega prva velika titula u Majamiju i da li je spreman da pravi velike rezultate iz turnira u turnir. Igra dobro tokom čitave sezone i prikupio je lepe bodove za drugo mesto na race listi.

 

Baš bih voleo da vidim potencijalni duel između Novaka i mladog Španca.

 

Alkaraz je ove godine osvojio Rio i to je i jedini turnir koji je igrao na sljaci ove godine, a prosle godine je osvojio Umag, to mu je bio prvi osvojeni turnir.

Na sljaci je bolji nego na betonu, tj. niko nije ocekivao da ovom brzinom napreduje i na betonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova sezona ce kako stoje stvari biti najraspad sezona u poslednjih 20 godina.

 

ja ne pamtim ovoliko izostanaka top igraca iz raznoraznih razloga.

 

Lici na onu WTA sezonu cini mi se 2017, nisam siguran, gde je bilo potpuno rasulo i niko iz top 10 nije odigrao 2/3 sezone. Kad je Barti bila prva prvi put i ostajala prva iako ni ona nista nije igrala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...