Jump to content

gerijatrija? za nas matore...


zoran59

Recommended Posts

Za sve starije i one koji se tako osecaju, jedna poucna slicica s danasnjih prvomajskih demonstracija u Stockholmu:

 

56-C9712-F-C6-A7-49-FF-8-C1-B-8-CAA2-F86

 

Prevod: tant = tetka, a moze da bude i u znacenju starija zena, bakica. Patrola zna se sta je. Zahtev na manjem transparentu dole - vece penzije, sta drugo?

Bakicama je tesko da idu u povorci, ali je svake godine pozdravljaju na ovom istom mestu, pored dvorca. Odgovor ljudi iz kolone, naravno - opste odusevljenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Komsija, jedan onako bas, bas korpulentan covek, pokupio inkriminisani kshir sa lavandom kao da je casa vode u pitanju i odneo na svoju terasu. 

Mislim da sam mu sumnjiva, ne razume zasto hocu da je se resjim. S obzirom da ne mogu da se setim sta sam juce rucala, nije iskljuceno da cu opet da potegnem da je premestam.Tako je to u zivotu: moj pubertet nisam osetila ni ja ni moji roditelji, samo sam jednog leta rasla kao iz vode i zaokruglila se gde treba, sve ostalo je bilo isto, mama nije priznavala tu fazu odrastanja pa mi nista drugo i nije preostajalo osim da budem fino i poslusno "dete". I sad je sva ta poslusnost, racionalnost, dosla na naplatu, mislim da sam postala brljiva, svasta mi pada na pamet. I mislim da je moja cerka "krivac": dala mi je dozvolu da budem sve sto pozelim i za sta nikad nisam imala ni vremena ni hrabrosti: da pevam, da igram, da grlim drvece, da kazem "necu" kad god hocu....da nosim slamne shesire moje mame i panama shesire mog tate, da, konacno, budem dama u najboljim godinama, bas onako kako je mama uvek zelela. Da vise ne budem fizikalac opste prakse kako mi se u zivotu zalomilo. 

Kazem ja, starost nije ni malo naivno doba.

Pogotovo kad ostanes sam pa ti je lepse u secanjima nego u zivotu. 

 

 

  • Like 7
  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mladenvzz said:

...Pletilja,sve sam razumio što si napisala,ali,meni senilcu ostaje nejasno onaj dio "zaokruglila se gde treba" na što si mislila

No, no, Mladene!

Nema  muskarca koji to zaboravlja i u 101 godini.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, mladenvzz said:

...Pletilja,nemoj zamjeriti na pokušaju male provokacije.Jasno da sam i nekad,a bogami i danas,svjestan o čemu si pisala,lijepi pozdrav

 

Ti Mladene beše imaš kćer? Znaš kako, najteže je nama, očevima ženske dece... kad se setimo šta smo sve u mladosti radili tuđoj ženskoj deci... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

...Stiletto,malo bih te ispravio.Nikad,ali baš nikada,nisam razmišljao u smislu da su muški našto privilegirani u tim muško ženskim odnosima.Da ja imam kćerku,volim je više od svega,ali,moj odgoj je uvijek išao u smjeru da ona sama odlučuje o sebi,da je ona ličnost i da samo o njoj ovisi sve što želi i kako će se odnositi  prema životu.Inače,imam i sina,u odgoju praktično nije bilo razlike.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mladenvzz said:

...Stiletto,malo bih te ispravio.Nikad,ali baš nikada,nisam razmišljao u smislu da su muški našto privilegirani u tim muško ženskim odnosima.Da ja imam kćerku,volim je više od svega,ali,moj odgoj je uvijek išao u smjeru da ona sama odlučuje o sebi,da je ona ličnost i da samo o njoj ovisi sve što želi i kako će se odnositi  prema životu.Inače,imam i sina,u odgoju praktično nije bilo razlike.

 

Niko nije govorio ni o kakvim privilegijama, Mladene, samo ono što je tako lepo ispričao Spencer Tracy u "Father of the Bride":

 

"Now you fathers will understand. You have a little girl. She looks up to you. You're her oracle. You're her hero. And then the day comes when she gets her first permanent wave and goes to her first real party, and from that day on, you're in a constant state of panic. If the boys swarm around, you're in a panic for fear she'll marry one of them. If they don't swarm around, why, of course you're in another kind of a panic, and you wonder what's the matter with her. So you don't worry about it. You say to yourself, 'I've got plenty of time to worry about that. I'll just put off thinking about it.' And then suddenly it is upon you."

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Sunshine State said:

spacer.png

 

TO je i meni palo na pamet bezbroj puta, samo sam ja poredio da je izmedju 2020 i 1980, isti razmak kao izmedju 1980 i 1940, a tada mi je 1940 bila nezamislivo daleko.

1980 i sada se nose iste Leviske, dok je bila 1940 ipak bila sto se tice garderobe mnogo razlicitija, pogotovu ako poredimo nasa sela.

Neke stvari su se mnogo unaprijedile, sto se tice tehnologije, ali garderoba se nekako stabilizovala, vrti se u krug, poslednjih 40-50 godina.

Da me neko pitao 1980, kakva ce biti garderoba 2020, rekao bih nesto kao Zvjezdane staze :classic_laugh:

 

Kao i da je 2022 slicna 1972, tj 27 godina poslije rata. :s_w:

Edited by Amigo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ne samo to, nego tih osamdesetih npr Psiho je važio za stari film, iako je recimo 1980 bio star 20 godina.  Bulevar sumraka je važio za još stariji, a 1980 je bio star 30 godina. A pazi sad. Pulp Fiction 26 godina. The Silence of the Lambs 29 godina. Terminator 2 29 godina. Grease i Halloween 42 godine. Jaws 45 godina, Kum 48 godina itd. Nije kul :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ControlFreak said:

Strašno je to kad kalkulišeš, pa vidiš broj….au….starije dete 37, pa reče nisam više mlada, a iz moje perspektive, daj mi 47, pa i 57 🙂 I’ll take it.

 

 

To je još uvek bolje nego kad mlađe ima 37. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 

Ne samo to, nego tih osamdesetih npr Psiho je važio za stari film, iako je recimo 1980 bio star 20 godina.  Bulevar sumraka je važio za još stariji, a 1980 je bio star 30 godina. A pazi sad. Pulp Fiction 26 godina. The Silence of the Lambs 29 godina. Terminator 2 29 godina. Grease i Halloween 42 godine. Jaws 45 godina, Kum 48 godina itd. Nije kul :lol_2:

 

Sjecam se na tv-u sredinom sedamdestih serijala filmova Hemfri Bogarta u crno bijeloj tehnici, sto i nije bio problem, jer svakako nismo imali tv u boji :classic_laugh:

A bio je i od nekog francuskog glumca, ne mogu se sada sjetiti. Ono filmovi stari 30-tak godina.

Link to comment
Share on other sites

 
Sjecam se na tv-u sredinom sedamdestih serijala filmova Hemfri Bogarta u crno bijeloj tehnici, sto i nije bio problem, jer svakako nismo imali tv u boji :classic_laugh:
A bio je i od nekog francuskog glumca, ne mogu se sada sjetiti. Ono filmovi stari 30-tak godina.
Žan Pol Belmondo...?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 9:17 AM, Constantin said:

 

 

 

 

 

Momenat kad sam dobio prvu unuku, pre skoro tri godine, je bio preloman. Vrlo često mi se desi kad neka npr. mlada mama sa detetom u nekoj situaciji mene označi "čikom" vrlo rado, bez ikakvog ustezanja, je, na neki način, ispravim i napomenem ponosno da sam "deka".

 

Druga je stvar što ja sam sebi se činim kao da sam nekih 35-40. pa se uglavnom tako i ponašam, ali..ogledalo ne laže...emoji847.png

 

Jedna prigodna. 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 10:11 PM, ControlFreak said:


Još jedan boomer ovde…

 

U poslednje vreme shvatam da sam mnogo više koncentrisana na “sada” i uvek sa planovima za “sutra”, ali bez očekivanja da se ispune baš onako kako sam ih zamišljala. Lako se zadovoljim sa delom ostvarenih, pa dodam nove. Prvenstveno se brinem o sopstvenom zdravlju, vodeći računa o ishrani, kretanju, redovnim pregledima, dobrom spavanju. Nikad pušač, a vino pijem da pravim dragom društvo. On pati od migrena, pa mu je maksimum jedna. Jutros otišli na doručak, ja naručim mimozu, hoće i on. Evo, sad se žali na glavobolju…a mene udarilo nakon dva gutljaja…😁


 

Nemam više vremena za duge rečenice,
nemam kad da pregovaram,
otkucavam poruke kao telegrame.
Nemam vremena da raspirujem plamen,
sad zaprećem šake zgorela žara.
Nemam više vremena za hodočašća,
naglo se smanjuje putanja do ušća,
nemam kad da se osvrćem i vraćam.
Nemam više vremena za sitnice,

Sad treba misliti na večno i neobuhvatno.
Nemam kad da razmišljam na raskrsnici,
mogu stići jedino kudgod u blizinu.
Nemam vremena da išta izučavam,
nemam vremena sad za analize,
za mene je voda sada samo voda
kao da sam je pila sa kladenca;
nemam kad da razlažem na sastojke nebo,
vidim ga onakvo kakvo ga vide deca.
Nemam više vremena za bogove tuđe,
ni svoga nisam dobro upoznala.

 

Desanka Maksimoviv

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2022 at 1:47 AM, koca popovic said:

He,He, bas to. Kad bi moji putnici znali sto ne znaju, uh leb ti poljubim🙄

Pa ti ces onda garant u raj.

Jednom se neki svestenik, pred Petrovom kapijom, bunio sto njega ne pustaju unutra, kao bozjeg sluzbenika,

a vozaca autobusa pustise preko reda. Kaze njemu Petar:

"Cekaj tu gde jesi, jer dok si ti propovedao svi su spavali,

a dok je on vozio autobus, svi su se molili Bogu !"  🙂

Edited by Dragan
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...