Jump to content

gerijatrija? za nas matore...


zoran59

Recommended Posts

8 minutes ago, Constantin said:

Nikad bio 😁...ne umem ja to. Nadam se da nikad neću u vukojebinu sa lažovima i licemerima da imam posao. Ja sam mislio da smo mi najgori, ali ima gorih od nas.😂😂😂

Idi bre, kad god letim preko Stambol Grada, putujem sa afro drustvom. Covece oni ne nose kofere, vec satroska krila puna stvari. 

Ima gorih od nas. Moj cale je iz Grcke svercovao lubenice. 🙂 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2022 at 3:21 PM, Constantin said:

Do sada nisam imao problema, ali kako se borite sa naglim promenama vremena? Ja sam iz 10-12 celzijusa otišao na 36. Riba na suvo, vrtoglavica, blaga nesvestica, infuzija, skoro tri sata u ambulanti na aerodromu. Nikad do sada nisam imao takvih problema ? Mala vlažnost vazduha....ili ipak godine ?

Ja kada sam bio , a ima skoro 20 godina, vruinstina ali sa vlagom , ujutro na kolima kao da je padala kisa. Nisam mogao da jedem danima, realno hrana u hotelu je bila ocajna, a onda nas neki lokalac pozove na kucnu veceru. Neka vrsta jagnjetine pod sacem, pirinac i povrce. ja se nakokao jagnjetine, sutrdan samo sto nisam hteo da svisnem, jer je dnevna bila oko 50.

U povratku za Cirih,  cim je avion poleteo, poceli sa sluzenjem alkohola. Dok smo dosli do Ciriha pola aviona nije moglo da hoda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Ja kada sam bio , a ima skoro 20 godina, vruinstina ali sa vlagom , ujutro na kolima kao da je padala kisa. Nisam mogao da jedem danima, realno hrana u hotelu je bila ocajna, a onda nas neki lokalac pozove na kucnu veceru. Neka vrsta jagnjetine pod sacem, pirinac i povrce. ja se nakokao jagnjetine, sutrdan samo sto nisam hteo da svisnem, jer je dnevna bila oko 50. U povratku za Cirih,  cim je avion poleteo, poceli sa sluzenjem alkohola. Dok smo dosli do Ciriha pola aviona nije moglo da hoda.

 

 

Ja sam, sva sreća, bio kratko i smučulo mi se sve. Pogotovu od pravila i načina života. Ej pazi nemoj ovo, nemoj ono...Da sam kao moj sin, sa porodicom jedno vreme, morao da provedem godinu dana tamo, ili bi poludeo ili bi me zatvorili....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ova tema jos postoji?

Nije bilo jos ni jedno RIPovanje clanova?

Žuti žutuju, crveni putuju....znap tu poslovicu ? Mi, zaslužni članovi ove teme, u periodu od 24 sata popijemo 4 metričkih centi lekova, ni Corona nam ne može ništa, a kamo li Covid 20,21 i sl...

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

Mi, zaslužni članovi ove teme, u periodu od 24 sata popijemo 4 metričkih centi lekova, ni Corona nam ne može ništa, a kamo li Covid 20,21 i sl...

 

Sreca te samo koketirate sa gerijatrijom, nek´ ste zivi i sto zdraviji! 🧐 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:
41 minutes ago, koca popovic said:
Ziv jesam ali zdrav nisam. Niti cu ikad biti. Na zalost ali tako je. 

Ko je danas apsolutno zdrav...?

 

I dok god su to bolesti koje mogu da se drze pod kontrolom odgovarajucom terapijom - nema razloga razmisljati o tome da nismo zdravi.

 

Koliko sam samo pacijenata preko 80 godina imala u US, a koji su decenijama na terapijama za hipertenziju, dijabetes, hiperholesterolemiju, hipotireozu, ...sasvim lepe godine doziveli/poziveli

 

Kad mi mama (79 god) kaze da je boli koleno, kuk, itd, ...moj odgovor:"Zao mi je sto te boli, ali me "ne dotice" - od/zbog "kolena" niko nije umro!"

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

I dok god su to bolesti koje mogu da se drze pod kontrolom odgovarajucom terapijom - nema razloga razmisljati o tome da nismo zdravi.

 

Koliko sam samo pacijenata preko 80 godina imala u US, a koji su decenijama na terapijama za hipertenziju, dijabetes, hiperholesterolemiju, hipotireozu, ...sasvim lepe godine doziveli/poziveli

 

Kad mi mama (79 god) kaze da je boli koleno, kuk, itd, ...moj odgovor:"Zao mi je sto te boli, ali me "ne dotice" - od/zbog "kolena" niko nije umro!"

Postoje bolesti "sa kojim se umire" i "od kojih se umire".... eto, s hipertenzijom nikad nisi načisto, a reuma te podseća da ti je krštenica požutela. Zato je "šećer" tihi ubica...lagano i sigurno.

 

 

Edited by Constantin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Stiletto said:

Danas je medicina toliko uznapredovala da više ne možeš da nađeš zdravog čoveka... 

To mi je rekao jedan drug bavi se inace istrazivanjima u vezi raka - kaze danas je dijagnoza raka toliko uznapredovala da kad bi se svi mi stalno kontrolisali videli bi da je svako od nas vec imao nekoliko "rakova" ali koliko sam shvatila uglavnom se sam organizam izbori to na samom pocetku - sem ako se ne izbori - onda mora lecenje

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Kad god procitam naslov ove teme strecnam se jer mi se ucini da pise: gerijatrija? Za nas morte tj mrtve 😬

Samo da kazem da imam komsije babu i dedu koji su u braku 65godina! Deda je imao 30 kad se ozenio a baba dve manje. On jos uvek vozi auto, a zajedno odrzavaju basticu iza zdrade. Ne cuju dobro pa kad sidju u bastu toliko se deru da ih svi iz okolnih zgrada cuju 😂 Baba se cesto naljuti i kaze da joj ga je preko glave i da ce ga zadaviti 😅

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sunshine State said:

 

I dok god su to bolesti koje mogu da se drze pod kontrolom odgovarajucom terapijom - nema razloga razmisljati o tome da nismo zdravi.

 

Koliko sam samo pacijenata preko 80 godina imala u US, a koji su decenijama na terapijama za hipertenziju, dijabetes, hiperholesterolemiju, hipotireozu, ...sasvim lepe godine doziveli/poziveli

 

Kad mi mama (79 god) kaze da je boli koleno, kuk, itd, ...moj odgovor:"Zao mi je sto te boli, ali me "ne dotice" - od/zbog "kolena" niko nije umro!"

Suncice znam ja to odlicno. Ono gore je bila samo konstatacija. Inace zivim u drzavi gdje ljudi idu u setnju u brdo dokle god mogu da mrdaju. Kad sretnes nekoga od 90 godina u brdu onda shvatis koliko su pokretni ovdje ljudi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako da izmirim posvadjane strane: ortoped kaze "pod hitno na vezbe pa u banju", fizijatarka kaze "vas problem je povreda a ne sistemski poremecaj, ne trebaju vam vezbe a na banju nemate pravo".....alo, dete, ne idem vec 10 godina ni u onu besplatnu banju na koju imam pravo kao penzioner velike firme i dobrovoljni davalac krvi, ortoped je to nabacao u izvestaju, dogovorite se medju sobom sta je za mene najbolje, nisam vam ja postar!

Sve manje imam zelje da izadjem iz kuce u ovaj blesavi, pobrljaveli svet. I da vodim rat sa isfrustriranim profesionalcima koji od mene brane, ni manje ni vise - drzavu i Fond za zdravstveno osiguranje. Svake godine im ostavim naiskoriscen vaucer od 5000 koji sladuje penzosima za banjsko lecenje i opet - ja agresor? A oni bi da se brane? Od mojih 70 godina, slomljene kicme? More......!

P.S. Moram da pitam cerku sta je radila pomenutoj dr fizijatru u gimnaziji, bile su u istom razredu😂

 

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

.... More......!

P.S. Moram da pitam cerku sta je radila pomenutoj dr fizijatru u gimnaziji, bile su u istom razredu😂

 

Cerka je uspesni doktor na zapadu, a dr fizijatar je ostala u malom mistu i nadrndana je zbog toga.

:s_d:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...