Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

On ‎5‎/‎17‎/‎2019 at 4:25 PM, alberto.ascari said:

Pitaćemo Jašara, on je expert za pravoslavlje.

 

Otac @Honey Badger je u pravu, tihovanje je stara srbska bogougodna rec, drevna disciplina, molitva bez molitve, kada ti je telo na zemlji, a um na nebesima, kao meni sada :whistling:

 

A ti bi mogao malo da smanjiš to sagrešenije i predaš se podvižništvu. Ushicen si telesno, nadraženije te uzelo pod svoje, ali kratka je to vjeka. Vazda neka ti je u glavi da je i to u caši samo boziji nektar.

 

Ja tihujem ima hefta dana i više, pivo u kucu ne unosim, samo kad izadjem - opustim se. Zato me i nema ovde na ovom grešnom topiku, jer tebe kad gledam kako duhovno propadaš jos mi je teze, hocu i ja da posrnem. Ko da ti je otac Makarije ispovednik.

Edited by Denis Jasharevic
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Sutra je rodjendan kraljice Viktorije, valja se popiti. Da je pozivela, danas bi imala 182 godine. Hvala joj za neradni dan. Kisa neka, mrzi me da izadjem, sutra cu i zato resih da se malo opustim uz Meanwhile Down in Moxee ……….. New England IPA, definitivno vredi svaki od 350 centi za 473 mililitra …….. dinja, grejpfrut, kruska, kanda i cedjen limun, niske karbonacije …….. mutna k'o Kolubara u jesen, moze lako da se covek prevari pa da utovari vise nego sto treba. Losa je slika, zguzvana limenka, 6.5% alkohola, 65 gorcina ……… Great Lakes Brewery iz komsiluka ……. preporucujem srdacno.

 

Quote

spacer.png

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aloviti said:
@aa
esi pio ovu simpanzu?
malo tankasto i jednolicno al moze da prodje
189015634_nachmelenaopiceipa.thumb.jpg.4e040d0878b1e94dade37427781967ad.jpg

Jesam, nedavno u pivnici Beer Knír. S obzirom da sam se vraćao kući sa Slavije, gde se toči Lobkowicz u plastiku, bila je više nego izvrsna.

 

Btw, ne valja ta čaša.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Edited by alberto.ascari
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Honey Badger said:

Niko je u domaji nije ni pomenuo, a tek sto nije neradni dan uopste, kao da nikad nije ni postojala.

 

Pa nije, mozda zbog toga sto joj je rodjendan tek u petak 24. maja :classic_biggrin:, ali iz prakticnih razloga je odredjeno da to bude uvek ponedeljak. I da, to je distinctively Canadian praznik, od 1845. godine.

 

Ali, koga boli milokliz ….. ja sam uzivao uz Octopus Wants To Fight i pizzu, sto se mene tice ……. daj jos tih kraljica, a i kraljeva, sto da ne. :thumbsup: Vidi mu boju, mrtva bi ga usta pila.

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pa i kod nas je neradni ponedeljak, 27. ali ne spominju Viktoriju, nego je Spring Bank Holiday. Koga briga, bitno je da se ne radi.

 

Pivo izgleda kao jedno od onih cime nam AA vadi zazubice. Kad se ponovo propijem, skinucu djanu sa ovako slicnim nektarom. 

 

Za sad sam okej da samo gledam. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

Btw, ne valja ta čaša.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

otkad si pa ti strucnjak za case? onol'ko te tovarise ovde tj onde oko istoga :smiley60:

 

inace, moracu pod hitno da ujurim neku dobru NE ipu, ovaj kanadjanin je smorio boga oca :classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aloviti said:

 

inace, moracu pod hitno da ujurim neku dobru NE ipu, ovaj kanadjanin je smorio boga oca :classic_dry:

 

Ovaj Octopus nije NEIPA, zvanicno je American IPA, mada oni imaju i Octopus NEIPA koji nikada nije ovako narandzast, malo je uvek svetliji (ali i mutniji).

 

Kao sto rekoh, kada prvi put naletis na NEIPA moguce je da se strasno razocaras zato sto ga je jednostavno neko napravio, a da ne zna tacno sta radi 😂, nego zbog hajpa i da makne lovu na brzaka.

 

Zato pogledaj neki od sajtova za ocenjivanje i procitaj sta ljudi kazu za to pivo koje kupujes, da ne bude posle "Sta onaj Kanadjanin kenja i odusevljava se, ovo qrcu ne valja".

 

Ja se nekada poptuno ne slazem sa niskom/visokom ocenom, ali ipak je to u 90% slucajeva vrlo tacno.

 

Ne secam se da je AA bio protivnik casa, na kraju, sta i da jeste, samo ti je rako da ti casa nije dobra, ti si mnogo burno reagovao ……… znam da ima vecu kolekciju od mene, ja koristim uglavnom klasicnu pub englesku casu zato sto uglavnom to i tovarim I dugacku za psenicu ponekad. I dalje tvrdim da casa ima ogroman uticaj na celokupni dozivljaj, a ova na tvojoj slici je bas no-no! :classic_biggrin: Ako nisi imao drugu pri ruci, onda nikom nista, sve je bogougodno.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Denis Jasharevic said:

Ne secam se da je AA bio protivnik casa, na kraju, sta i da jeste, samo ti je rako da ti casa nije dobra, ti si mnogo burno reagovao ………

 

ma zezao sam se, jasno je to askariu sigurno jer sam mu i plus dao a zezali ga jeste kad je za ipe koristio one pilsner/weizen uske visoke case :classic_smile:

 

ne sporim vaznost adekvatne case nego mi je ova nekako univerzalna i najcesce je koristim, najstabilnija mi je, niska sa sirokim dnom i najlakse se pere, a ja bas i nisam neki pivski somelije pa da mi je bas toliko bitno

 

imam jedno 10ak dobrih casa ukljucujuci i spigelau ipa casu i par onih belgijskih personalizovanih, koristim ih kad pijem nesto specijalno i provereno odlicno pa da si napravim kompletan ugodjaj

 

ova teku casa mi je inace omiljena

spacer.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro oprana tegla od kiselih krastavaca moze posluziti kao izvrsna casa za pivo. Mozete poceti vjezbati kako se pije iz tegle tako sto cete popiti tursiju nakon sto ste pojeli sve krastavce. Tursija je odlicna na mamurluk.

 

Enjoy.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alberto.ascari said:

Ako se ne varam, taj (jedini) incident se odigrao tako što sam sipao Chimay u malu IPA čašu, baš usku gore i totalno sam ga ubio.

 

Svejedno sam ga popio, nisam Ročild pa da prospem 3 ojrića u slivnik. 😆

 

:s_w: Kako se to tebi, od svih ljudi zalomilo?! Dobro, razumijem, puno posla, godine...
 
 

chimay_verre.jpg

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ko reče, mislim Jašar, koliko je čaša važna za ugođaj. 

 

Dva potpuno ista piva, jedno u pabu "Kirin" konglomerata koji je između ostalog i pivara. To je i naučno dokazano do mere da se praktikuje i u pabovima. Lepa čaša tera ljude da piju brže i da naručuju još. Tvrde, 30% veći promet piva ako se servira u ovakvim čašama.

 

2019kirin01.jpg

 

Irski pab, isto pivo servirano u standardnoj pint čaši

 

2019kirin02.jpg

 

Slike su od iste večeri, promenio sam mesto (samo prešao ulicu). Uz ono prvo jednostavno nisam mogao da čitam novine. Popio sam dva i nisam pročitao ni redak.

Uz ovo drugo, popio sam dva i pročitao pola novina.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ja volim zene koje piju pivo. Nekako su mi mnogo vise seksi kad im ostanu brkovi od pene, nego kad im pocrne zubi od vina.

 

Kad rece da volis brkate zenske, podsjeti me to na jednog prijatelja, koji kada je imao problema u vezi, sa jednom Spanjolkom, pa veli - volio bih da sam homoseksualac, da si nadjem kakvog lijepog momka pa da pijemo pivo i gledamo fudbal kad god hocemo. :lol_2:

Edited by Honey Badger
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Honey Badger said:

 

Kad rece da volis brkate zenske, podsjeti me to na jednog prijatelja, koji kada je imao problema u vezi, sa jednom Spanjolkom, pa veli - volio bih da sam homoseksualac, da si nadjem kakvog lijepog momka pa da pijemo pivo i gledamo fudbal kad god hocemo. :lol_2:

Portugalke isto dobre 

 

portuguese-stereotypes-3.jpg

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MetalHead said:

Dajte preporuke za California Craft Beers 🙂 sta ne bi trebalo propustiti? Vidim da je hvaljena Russian River Brewery.

Volim da probam aromaticne IPA varijante...  

 

Nazalost ja ovde nemam nikakav izbor California crafts. Craft piva retko idu van drzave, sve se popije u lokalu, eventualno susedna US drzava. Sve sto moze ovde da se kupi je Anchor, Sierra Nevada i Lagunitas. Ovo su jako davno pre 30-40 godina bile craft breweries. Danas su to velike pivare kupljene od Heinekena, Saporo i ostalih proizvodjaca urina. Nijedno mi se nije svidelo, a to su sve pioniri craft revolucije. Ne preporucujem.

 

Russian River Brewery je vrlo, vrlo poznato ime u craft svetu, ali ne bih znao zasto. Nije bez razloga sigurno.

 

Nisam te pre ovde primetio tako da mozda znas, mozda ne, najbolji americki sajt za ocenjivanje piva i mnogo toga drugog za procitati je https://www.beeradvocate.com

brace Alstrom iz Bostona. Za ocenu piva obicno imas njihovu ocenu/review i pivopija.

 

Zgodno je sto na tab-u Beers/ Top Rated Beers mozes izabrati bilo koju drzavu, recimo …. USA/California/stil piva ……… i dobiti sortirana najbolja piva odredjenog stila iz Kalifornije. I otici u prodavnicu, malo bolju, da potrazis sta imaju, tako da si siguran da ne bacas novac i da dobijas ono najbolje, jer ima puno lutanja i razocarenja ako kupujes na slepo.

 

Pa javi kako ide. Ziveli.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...