Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ekstrakt slada Pilsner :classic_biggrin:

Jos jedno kuvanje cu sa ekstraktom, dok jos malo ne pohvatam konce i ne nabavim dodatnu opremu, onda idem sa all grain. Planiram da krenem sa Oktoberfest, ali ako neko iskusniji ima bolji predlog, rado cu ga saslusati :smiley53: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

😄

 

Zanimljiv komentar. Naime, ja kad sam krenuo sa degustiranjem drugačijih piva, sječam se da mi je jedno od prvih bilo pivo sa imenom Citra. I dobro znam da kad sa probao, prvi komentar mi je bio da ima ukus po "vutri". Tako da me uopšte ne čudi to što si rekao da pivo od konoplje ima ukus malo gorčeg piva. Jer su si izgleda ukusi nekih hopsa i konoplje dosta blizu, pa podsečaju jedno na drugo.

 

Btw, koliko vidim ovo je slovenački jezik na etiketi? Prvi put čujem za tu pivaru, a jako puno slovenačkih kraft pivara poznajem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

ovo već može da se uvrsti u guilty pleasures ali zadnjih nekoliko dana pijem 

 

kronenbourg-blanc-1664-0-5l-1011062-larg

 

Iako nikad nisam bio ljubitelj pšenice, ovo mi baš prija na ovim vrućinama. Nije skupo, lagano,aromatično, osvežava...može da prođe dok ne zahladi i ponovo dođe vreme za neke jake ejlove kojih sam ljubitelj. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nažalost, moje sudjelovanje na 'Najboljem pivu' (kao i na još mnogo topica) bit će ozbiljno reducirano zbog jednostavne činjenice da više nikad neću moći uživati u pivu, vinu, šampanjcu, kiselom kupusu, pršutu, šunki i (f)inim suhomesnatim proizvodima, ljutim papričicama i jakim začinima, te grapefruitu i - kavijaru.

To ne znači da sam digao ruke od kuhanja s pivom ili vinom (šampanjcima), već da ne mogu iste konzumirati.

Naravno da ću nastaviti pružati svoj skromni doprinos, ali odsada na malo drugačiji način.

Hvala svima i carry on.

  • Like 7
  • Love 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Brate mnogo mi je drago da si nam se vratio. Trebalo mi je dva dana da nesto napisem i opet nista nisam uspio.. Moram da napisem , jebem ti sudbinu. Opet na znam sta je ispravno napisati??????????😒. Mozda sam sebican ali volio bih da pises nesto. Bilo sta......

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2022 at 10:03 PM, dali_man said:

Ekstrakt slada Pilsner :classic_biggrin:

Jos jedno kuvanje cu sa ekstraktom, dok jos malo ne pohvatam konce i ne nabavim dodatnu opremu, onda idem sa all grain. Planiram da krenem sa Oktoberfest, ali ako neko iskusniji ima bolji predlog, rado cu ga saslusati :smiley53: 

Jel ti treba degustator-volonter?

Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2022 at 4:37 PM, P-51D said:

ovo već može da se uvrsti u guilty pleasures ali zadnjih nekoliko dana pijem 

 

kronenbourg-blanc-1664-0-5l-1011062-larg

 

Iako nikad nisam bio ljubitelj pšenice, ovo mi baš prija na ovim vrućinama. Nije skupo, lagano,aromatično, osvežava...može da prođe dok ne zahladi i ponovo dođe vreme za neke jake ejlove kojih sam ljubitelj. 

Pijem ga poslednje dve godine recimo.. U mom omiljenom somborskom pabu. Odlično si ga opisao. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...