Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

4 hours ago, der Gabelschwanz Teufel said:

To ti je lokalna somborska kraft pivara. Ništa neobično da se njihovo pivo nađe u Somboru :classic_biggrin:

Naravno da znam. 
Imaju i mali prostor gde kupci mogu i da sednu i probaju pivo,ali ne za 'dz'. Dakle,nije bas varijanta klasicnog ug.objekta,vec vise nega improvizacija..

 

1 hour ago, A sad said:

 

Ali nije bas nesto. 

Sta znam..ja sam vec pisao da nisam pivopija i da tek poslednjih nekoliko godina (tipa 4,5) stidljivo konzumiram i isprobavam pivsku ponudu i to onako za gust. Meni je konkretno ovo fino zbog te arome meda,a volim i njihovo tamno - "Odzacar". 

Link to comment
Share on other sites

Nisam još probao njihov IPA. Taman.

 

Uglavnom sad obilazim manje pivare u okolini, ali sam najbolje ejlove u zemlji nalazio u manastirima. Ja sam vrlo probirljiv i stava da u kontinentalnoj Evropi još nikad nisu napravili pristojno pivo. Kad krenem o pivu, obično među mojim Česima nastane muk.

 

I da, češka bela vina iz Moravije daleko nadilaze češka piva. Ljudi prave nektar!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Je li ti poznata slovenačka pivara Reservoir Dogs? Probao sam njihov stout prije 4 godine (bio poslom u Ljubljani i odmah napao onu prodavnicu Pivoljub) i bio je jako dobar, ali sad sam gledao njihov sajt i ovo što trenutno imaju, a što se zove Batch 50, mislim da nije isto to što sam tada pio.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Beonegro said:

Je li ti poznata slovenačka pivara Reservoir Dogs? Probao sam njihov stout prije 4 godine (bio poslom u Ljubljani i odmah napao onu prodavnicu Pivoljub) i bio je jako dobar, ali sad sam gledao njihov sajt i ovo što trenutno imaju, a što se zove Batch 50, mislim da nije isto to što sam tada pio.

 

Da, naravno. Oni su mi jedni od omiljenih. Njihov session ipa (jbg, I'm a simple man 🙂 ) mi je go to, kad me mrzi da idem u specializovane šopove, pa u supermarketu usput iskipam desetak komada sa police u kolica. Inače su iz Nove Gorice i koliko sam čuo imaju i fin taproom dole u sklopu pivare, ali nisam još uspeo da odem.

 

Što se tiče batch 50, mislim da je prije samo imao duže ime, gde je pisalo i rum barrel aged, ili tkao nešto. A s obzirom da je 4 godine u craft beer industriji dosta, može biti i da je discontinuan taj stout što si ti tad uzo. Oni konstantno izbacuju neke nove stvari. U poslednje vreme dosta tih baš specialiteta naprimer barley wine, wild ale, barrel aged gose i tako to... A ti noviteti im iz nekog razloga nisu prikazani na sajtu.

 

Taj shop pivoljub je bio neki pionir toga u Ljubljani. Ali nisu išli sa vremenom i updejtovali ponudu, nego su ostali pretežno na tim belgijancima i englezima, koji su bili egzotika pre nekih 6-7 godina, a sad toga imaš u svakom supermarketu. Trenutno imaš u LJ barem dva dosta bolja beer shopa

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, der Gabelschwanz Teufel said:

@L' Imperatore

 

Radi li još onaj Bevog. Sećeam se pre 7-8 godina su imali nekih baš dobrih piva. Posle sam ja prestao da pratim kraft scenu pa ne znam šta je bilo s njima. 

 

Da da, još radi. Mislim da sam jednom več pisao o njima. Oni su iz Gornje Radgone, na samoj granici sa Austrijom. I kad su krenuli sa biznisom, upadnu u neke birokratske probleme i odluče da ne otvore pivaru u Sloveniji, nego odu bukvalno par kilometara severnije i otvore u Austriji. Tako sam barem čuo. 

 

Ozbiljan poso su napravili, pre svega profitirajuči na činjenici što su bili takoreči prvi na ovom prostoru što su (ozbiljnije) ušli u tu priču, pa su uspeli da se fino prošire i izreklamišu dok još nije bilo konkurencije. Ove njihove osnovne modele sad imaš da uzmeš gde hočeš. Restorani, poneki kafiči, food truckovi obično imaju njihovo pivo... pa čak i u običnom Lidlu ima da se uzme. Ali nisu se zaustavili na tome, cepaju i dalje. Konstantno izbacuju neke limited edition serije u toku sa trendovima u kraft industriji i obično je to kako treba.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, sećam se te priče sa granicom. To si pisao na starom forumu. Ja sam ih ovde ulovio nekoliko puta na nekim festivalima, plus je bila neka ekipa ovde u BG koja je imala svoju pivnicu i koji su ih i uvozili za teritoriju Srbije ( i njih i Zmajsko iz Zg ), pa sam ih i kod njih više puta pio. Posle su se ti momci posvetili proizvodnji, pa ne uvoze više, bar sam tako čuo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sunshine State said:

pravo zensko pivo

Bogami rispekt za ovo, taj grand prestige ima 10% alkohola :87:

 

Što se tiče holandskih pivara, meni je De Molen vrlo jasan favorit, preporučujem, od Amarillo IPA do barrel aged stouta, preko tripela i quadrupela.

Uzgred, holandska pivara Der dochter van der korenaar ima vjerovatno najjače ima među svim pivarama na svijetu, ali ja nisam fan njihovih piva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo je tesko pratiti evropske trendove, tipove piva i nomenklature.

U severnoj Americi desava se proces razdvajanja IPA na dve kategorije,

i New England IPA, odnosno istocna verzija sve vise se prosiruje

nicu kao pecurke novi proizvodi u ovoj kategoriji.

 

NE IPA ima izrazeniji ukus, izrazeniji hmelj, to su uglavnom svetla i mutna piva,

sa manjim osecajem gorcine na kraju.

 

Jedna od najbitnijih razlika je tip kvasca koji se koristi,

da li je sa zapada, kalifornijski kvasac ili sa istoka, NE i Vermont.

 

+

Na zalost, ove istocne verzije koje su u usponu nemaju takav karakter kao zapadne,

po mom ukusu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 12:31 AM, Squabbit said:

Lokalno oz Inglewood..
Nisu bas poznati po pivu, vishe po bandama mada ovo je simpaf58d08a266449104a7caea522eb1f7e4.jpg

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
 

 

Ovo je takodje trend za West Coast IPA, da je granica alkohola za najbolja piva u klasi pomerena na 7.2 (sa 7.0 uglavnom)

Nekada udjes u USA market i na polici su poredjane West Coast IPA boce vecinski sa 7.0%

Sada 7.2 preuzima primat.

Nisam probao i ne znam koji je IBU, ali verovatno je ovo pivo dobar primer kuda 'se mora ici'.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...