Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

 
Yebote Cesi jos nisu odustali od tih oznaka u stepenima ekstra(k)ta ....... secam se u SFRJ kako su "intelektualci" pricali: Bajo moj, Niksicko je najbolje jer ima 13% "alkohola" [emoji23], a neki su dobacivali nije nego 16,9% (fl. oz. = 500ml) :s_d: ..... kakva su to vremena bila !!!
 
Stvarno, ne znam da to iko osim Ceha i nas nekada, ne znam kako je sada, upotrebljava. Dobro sad, Cesi imaju pravo da rade sta hoce jer su majstori za pivo, tradicija jebiga, ali je ipak malo cudno. A mi videli od njih. :s_w:
Jbg, tradicija. Čak postoji i neka norma / zakon za obeležavanje piva u poslednjih par godina, ali niko to ne yebe. Poručiš desetku ili dvanaesticu u puvnici i toeto.[emoji16]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alberto.ascari said:

Jbg, tradicija. Čak postoji i neka norma / zakon za obeležavanje piva u poslednjih par godina, ali niko to ne yebe. Poručiš desetku ili dvanaesticu u puvnici i toeto.emoji16.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Tako je. 

 

Quote

A 10 degree beer is about 4% alcohol and a 12 degree is about 5%, 16° is 6.5% alcohol and 19° has 8%. Too complicated? This is centuries old Czech beer culture!

 

A kada ih Centralni Komitet iz Brisela nije "prevaspitao" znaci da nece niko, drugim recima poruka je jasna "Odjebite od naseg piva"!!! :classic_biggrin:

 

Sa svojim radite sta hocete.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2019 at 7:56 AM, Yoyogi said:

 

Ma cekaj, ajde mi reci u cemu je stvar sa tim "IPA" pivom i sto se ono narucuje a ne establirane marke?

To su neke "micro brewery"? 

 

Yoyogi, probaj neko IPA, preporucio bih minimalno 5.5% alkohola, 6% jos bolje. Nisam ni ja to pio do prije godinu dana, medjutim navukao sam se priznajem.

 

Link to comment
Share on other sites

Ratebeer kaže da se taj srednji više ne proizvodi, po onom što tamo piše izgleda da je neki bezalkoholni pokušaj. Levi ima sasvim pristojnu ocenu, dosta bolju od recimo Krušovice istog tipa koja može da se nađe kod nas. Desno je porter i naravno ne može biti loše, ali objektivnosti radi ima jako dobru ocenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Treba biti vrlo skroman u ocekivanjima da ce neka velika pivara napraviti dobar IPA. To uglavnom ide maksimum do "podseca na IPA". 

 

Ne treba smetnuti sa uma da ni sve kraft pivare ne proizvode dobro pivo. Na nekih 10 ovde ja sam zadovoljan ako ubodem jednu koja zna sta radi i kako da napravi dobro pivo.

 

Izazov i hajp su veliki, dobar je biznis, relativno malo ulaganje, kul je, svi se loze, glavna si faca ........ ali malo je majstora.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, i ja rekoh ima "smek", ali daleko je od IPA-e, evo upravo pijem jedno... Ali svakako je osvezenje medju industrijskim pivima. Kad otvorim limenku i osetim miris, koji je dosta dobro "pogodjen" - mnogo mi je lepse to nego neko drugo industrijsko pivo. Doduse, mislim da inkrement cene u odnosu na klasicno Niksicko nije time opravdan. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam odakle im ideja da idu sa 4,6%, to je session IPA, znaci razvodnjeno, 6% je neki minimum. Mozda zbog sezone na moru, to ima smisla, ima da leze ko budali samar, a valjda im je i mrsko previse razlicitih vrsta piva praviti :classic_biggrin:. Nisam ni znao da su sada u kanadsko-americkom vlasnistvu.

 

Koja je cena u odnosu na regularno?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...