Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

Ja zvekno ovaj crveni dubbel i plavi quad ........ milina, kvalitet, tradicija, u klasi trapista ........ nisam ni znao da su ovi monasi pobegli iz Francuske za Belgiju, tamo ih jurili da ih biju :classic_biggrin:.

 

Oni ne spadaju u trapiste, ali imaju recept, preko nekog Poljaka brewmastera. Odoh sad napolje na neko domace, nesto gorko mi treba posle ovih slatkisa. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Za ovo pivo (reklamirali su ga u Australiji) sam cuo, San Miguel, filipinska firma.

 

U aqua park "Ramayana" u Pataji, samo ono ima, toceno.

 

2019sanmiguel01.jpg

 

Moguce, zato sto je toceno, jedva sam se uzdrzao da ga ne popijem na iskap. "Glu-glu-glu" ili "Tap-tap-tap".

 

2019sanmiguel02.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Pokusavam da ti objasnim da je to sve ista klasa ........ nebitno da li je to najpopularnije kinesko, srpsko, filipinsko ili holandsko pivo ......... ti ne mozes da shvatis, ali nema veze ima ko moze .....

 

 

Bas si me poucio. Kao neko iz Kusturicinog podruma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Yoyogi said:

Bas si me poucio. Kao neko iz Kusturicinog podruma.

 

Ma cekaj, ajde mi reci u cemu je stvar sa tim "IPA" pivom i sto se ono narucuje a ne establirane marke?

To su neke "micro brewery"? 

 

Pa pobogu, pivo nije kao fini konjak ili fini viski, ne razumem u cemu je draz. U Americi kada sam (dugo) boravio, bilo sta poznato a toceno je bilo ok.

Tih "IPA" nije ni bilo, prvi put sam primetio bas ovde pa izgleda kao kampanja.

 

Edited by Yoyogi
typo: izglda = izgleda
Link to comment
Share on other sites

Yoyogi, nema sta ko da te poducava, ako te interesuje ovdje pogledaj spisak najboljih japanskih zanatskih piva (obrati paznju, prva lista su najbolja piva koja mogu da se kupe u Japanu, ali su strane proizvodnje, druga lista su bas najbolje ocijenjena piva koja se prave u Japanu) pa potrazi neki beer shop i probaj par komada. Od top 10 sam probao samo Hitachino Nest Espresso Stout, to je korektno jako crno pivo, doduse tebi koji nisi navikao se mozda nece na prvu loptu svidjeti jer je malo slatko i ima jak ukus kafe, ali ako ne probas nikad neces znati. Last but not least, koliko god ti bio konzervativan po pitanju piva, vjeruj mi da vrijedi probati, recimo Beonegrica ni nakon stotina isprobanih dubbela, tripela, portera i stouta i dalje nece naruciti jedno od tih piva, ali zato sada zna da Heineken, Tuborg i slicni, da ne pominjem nase djubretare, prosto ne prave isto pice kao npr. Pivovar Kout na Sumave ili Bayerische Staatsbrauerei Weihenstephan, iako je sve to nominalno pils/lager.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Yoyogi said:

 

Ma cekaj, ajde mi reci u cemu je stvar sa tim "IPA" pivom i sto se ono narucuje a ne establirane marke?

To su neke "micro brewery"? 

 

Pa pobogu, pivo nije kao fini konjak ili fini viski, ne razumem u cemu je draz. U Americi kada sam (dugo) boravio, bilo sta poznato a toceno je bilo ok.

Tih "IPA" nije ni bilo, prvi put sam primetio bas ovde pa izgleda kao kampanja.

 

 

Pa ja sam ti davno predlozio da probas i poslao link, isto kao i forumas iznad mene, sa najboljim japanskim kraft pivima, ali yebiga, ti si tip koji ne prihvata sugestije, teras po svom i sve najbolje znas.

 

Pivo zapravo jeste "fini konjak ili fini viski" ili fino vino, samo sto mi to nismo znali, jer smo odrasli u samoupravnom socijalizmu. Napraviti dobro pivo je umetnost, stara 1000+ godina, bar po "nemackom Weihenstephan kalendaru".

 

Ne radi se samo o IPA, to je slucajno stil piva koji meni najvise odgovara, mada jeste najpopularniji posle lagera/pilsnera. Postoji jos stotinu stilova, svako ce naci nesto sto mu odgovara. 

 

Kao sto sam vise puta napomenuo ...... postoji mogucnost da probas nesto sto ti se apsolutno nece svideti i postaces jos veci pobornik klasicnog industrijskog urina piva. Pomislices da smo mi svi ovde nenormalni, kako mozemo da pijemo te splacine :classic_biggrin:. Treba malo vise strpljenja, citanja, istrazivanja ......... ili mozda srece da naletis na nesto sto ce te oboriti s nogu u startu.

 

----------------------------------------------------------------

 

Za pocetak bih ti preporucio da probas 10-tak razlicitih stilova piva, dok ne dodjes do finesa i detalja kao porter-stout ili weizen-hefeweizen.

 

Recimo, kad si pomenuo Ale ......... English Ale, kojeg ja organski ne podnosim - odvratno pivo, je potpuno drugaciji od Americkog IPA sa zapadne obale, koji je opet, po mom ukusu, inferioran u odnosu na New England IPA sa istocne obale, a tebi ce se mozda recimo najvise svideti belgijski stil ejla, koji je nema dileme izuzetno jebozovan. 

 

Evropljani obicno koriste RateBeer.com, a mi sa ove strane bare BeerAdvocate.com kao "literaturu" iz koje mozes dosta nauciti i videti koja su piva u kojoj zemlji najbolje ocenjena ...... pa ako nadjes neko sa ove liste iz Japana, prilazem link ispod ....... obrati paznju da su to sve razliciti stilovi ........ kupi, degustiraj, pa nam se javi ......... i nemoj da pijes da ugasis zedj, nego lepo uzivaj u boji, mirisu, na propisanoj temperaturi gutljaj po gutljaj mozes i da procitas koji stil najbolje ide uz koju hranu ...... napravi praznik za sebe. Ispocetka, posle mozes da se urokas. :s_d:

 

https://www.beeradvocate.com/beer/top-rated/jp/

 

 

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Aujbmti, imam u podrumu 4 flaše NEIPA, ali nisu hladne, ali spasiće to craft Lager sa balkona. Sad sam pio za praznike par dana vino, ali jbg, kad ne umem da ostavim pivo.... [emoji16][emoji481][emoji1086]


https://www.ratebeer.com/beer/gwern-12/358505/

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alberto.ascari said:

Aujbmti, imam u podrumu 4 flaše NEIPA, ali nisu hladne, ali spasiće to craft Lager sa balkona. Sad sam pio za praznike par dana vino, ali jbg, kad ne umem da ostavim pivo.... emoji16.pngemoji481.pngemoji1086.png


https://www.ratebeer.com/beer/gwern-12/358505/

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Yebote Cesi jos nisu odustali od tih oznaka u stepenima ekstra(k)ta ....... secam se u SFRJ kako su "intelektualci" pricali: Bajo moj, Niksicko je najbolje jer ima 13% "alkohola" :roflmao:, a neki su dobacivali nije nego 16,9% (fl. oz. = 500ml) :s_d: ..... kakva su to vremena bila !!!

 

Stvarno, ne znam da to iko osim Ceha i nas nekada, ne znam kako je sada, upotrebljava. Dobro sad, Cesi imaju pravo da rade sta hoce jer su majstori za pivo, tradicija jebiga, ali je ipak malo cudno. A mi videli od njih. :s_w:

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...