Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

Moram negdje nabaviti ove mini palete, slatke su do jaja. Ako nadjes negdje, ponesi par komada kad budes dolazio,  ziv bio. :classic_biggrin:

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekoliko nicim izazvanih saveta ……. 

 

1. Postoji 50/50 sansa da vam se IPA/APA/NEIPA nece svideti. Pola moje alkoholicarske ekipe je ostala verna lageru.  Nije nista strasno. :s_d: Ne okreci se sine.

     Isto kao sto se mi, koji smo se navukli, ne okrecemo. Sve je bogougodno.

 

 Tipicna reakcija onog koji ce postati zavisnik je sledeca: Prva IPA …….. WTF?!? Druga ……. pa ovo uopste nije lose! Treca …… al' je ovo dobro yebote!  Cetvrta ….. sta sam ja pio ceo zivot. Peta ……… gotovo je …….. nema vise povratka na staro. Konobar, zovi taksi !

 

2. Uzmite u obzir da je vrlo vazno da to prvo bude DOBRO! Danas se svako smece prodaje pod tim imenom. Mnogo je dobra lova i veliki izazov da se svaki kreten koji se domogne neke kinte ne pocne baviti kraft pivarstvom. Imate sajtove za ocenu piva, preporucujem BeerAdvocate.com (Boston, USA), ali za Evropu je mozda pogodniji RateBeer.com (englesko-kanadski). 

 

3. Ovo sto Alberto postavlja, to je meni sve Prva Liga, vec znam da cenim po boji/gustini/mutnoci. Jos da mogu da 'omirisem ne bih morao ni da ga probam :classic_biggrin: ….. pa razmislitre zasto se u Ceskoj i Poljskoj sa 1000 godina tradicijom zapatilo americko pivo. Znaci, bez predrasuda.

 

4. Ako je moguce - uvek na tocenje. 

 

5. Opet, ako je moguce, New England IPA poznato i kao Vermont IPA pre nego West Coast IPA.

 

Ziveli !

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao ovu tipicnu reakciju kada sam probao prvo IPA. Nisam ni ranije bio lageras, pio sam uglavnom engleske ales i bitters ali ovo novo sto je doslo iz Amerike je nesto specijalno.

 

I meni Alberto na svako otvori diznu; svako pivo izgleda kao bozanski nektar. Prvo je upecatljiva boja, pa onda primijetis mutnocu koja pretpostavlja gustinu, pa velicinu mjehurica i kolicinu pjene i ako jos nasloni cep na stopu case, bude jedan mali ugodjaj za oko.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, alberto.ascari said:

Pre jedno mesec dana u Budimpešti, izvrsna madjarska american IPA, što se mene tiče, dajem 4,5/5, verovatno i zbog šankerice...emoji38.png

 

 

Pa sto nisi postavio i sliku sankerice, a ne samo piva? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alberto.ascari said:

 

 

GDPR, ne sme da se slika, nije bogougodno...😁😂😂

 

Cuvas je samo za sebe! Namerno si je zaklonio sa flasom piva, mislis da nismo primetili? 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Denis Jasharevic said:

 

Ja bih tu išao na nevidjeno …….. nema šanse da je odron.

 

Sedam u kola i krecem! Nemogu da promasim, ili sankerica ili pivo, jedna stvar je sigurno dobra, jos ako su obe... 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kad sam bio u Pragu prije 4 ili 5 godina mlatio sam uglavnom Urquell osim ako nismo bili u nekoj o mnogih mikro pivarica gdje sam naravno degustirao kucna piva. Prag je super grad, dobro si ti odabrao. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...