Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

On 10/4/2019 at 9:27 AM, Yi Sun Shin said:

Kažu Anchor Porter na točilici u "Samo Pivo"  :87:.

Ko će sad dočekati kraj radnog vremena i probiti se kroz blokirani grad...:smiley33:

 

Stigoh juče da ga overim. Stvarno odličan. Danas me put slučajno nanosi pored pa ću morati još jednom, čisto da sredim utiske.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yi Sun Shin said:

Novi Pale Ale kraft pivare tron se zove "Klitoria". To će morati da se proba :classic_biggrin:

 

Da li je to samo fora ?

posto sam pre par godina cini mi se video vest da neko eksperimentise sa posebnom vrstom gljivica u pivu...

 

Verovatno je ipak fora.

Link to comment
Share on other sites

Mogao bih malo aktivnije da se uključim na ovaj topik. Elem, dosta se putovalo prethodnih par meseci pa da bacim nekih 20ak preporuka, ko je u mogućnosti, odlični primerci raznih stilova:

 

SAUCERY - magic rock brewing - IPA session

MUST KULD - pohjala - porter

PASSION FRUIT COCONUT MOUSSE - coolead brew - sour fruited

BLACK DAWN - zmajska pivovara - IPA black/cascadian dark ale

PALE ALE - cloudwater brew - APA

NECK OIL - beavertown - IPA session

LIFE & DEATH - vocation brewery - IPA american

COLADASCOPE - burn mill brewery - IPA sour

DIMMA - burnt mill brewery - NEIPA

KAFFESTOUT - mikkeller - coffee stout

SEGMENTS OF SUN - burnt mill brewery - APA

JET BLACK HEART - brewdog - milk stout

ONE LION - lickinghole creek brewery - imperial stout/double milk

MARCH OF PROGRESS - speciation artisan ales - sour

TROPIC THUNDER - dugges bryggeri - sour fruited

HAZEY DAZE - london beer factory - IPA session

GAMMA RAY - beavertown - APA

BRATTLEBEER - hermit thrush brewery - sour fruited

COSMIC CRUSH TROPICAL - overworks - sour fruited

DRY STOUT MOSAIC - the kernel brewery - irish dry stout

SNAKECHARMER - one mile end brewery - IPA american

FESTIVAL SAISON - signature brew - farmhouse ale saison

HEPCAT - the gipsy hill brewing - IPA session

PORTER - partizan brewing - porter english

PASSIONFRUIT GOSE - howling hops - sour gose

 

Ja sam u poslednje vreme manijakalno naložen na neipe i soure, a uskoro kreće doba stouta koje obožavam, posebno u milky i ice cream varijanti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/20/2019 at 5:09 PM, Yi Sun Shin said:

Upravo stukao jedan Puhaste IPA. Estonija rula. I zvanično mi Thornbridge više nije omiljena craft pivara. 

 

Eh sad Thornbridge, tek malo iznadprosečna pivara, mada imaju stvarno neke delikatese kao što su Strawberry Lucaria, Love among the ruins ili Coco cocoa, mada sam ja lično probao tek desetak njihovih izdanja. Puhaste je super, nemaju loše pivo, zavisi samo da li ti odgovara konkretan stil.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam 4 dana u BG, samo sam jeo i pio, jbt strašno je bilo...[emoji16]

Pivo je odurno, pio sam Lav, Löwenbräu, Nikšićko iz Apatina i Laško mislim iz Jagodine. Ne znam šta je gore. Možda najveće razočarenje je bilo Laško, jer je bilo u sećanju nešto mega, kad se našla negde konzerva, slavilo se kao da je bio 29. novembar. Još je najbolje bilo Zaječarsko iz plastične krmače.

Naravno, van kategorije Leffe na ručku, ali bio sam autom, pa sam popio samo jedno.

I Salto Belgrade IPA je stvarno vrhunsko.

Na žalost, u Samo pivo nismo stigli, ostavljam za sledeći put.

e331ceb6bffaf15d81dc1b830151f174.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Thailand, Khon Kaen, srce Isaana. Sa 7-dnevne ekspedicije u julu 2019.

 

2019khonkaenbeer00.jpg

 

A piva u supermarketu koliko ti duša želi. Sećam se, u SFRJ se naručivalo "flašu piva" ne pitajući koje, obično samo BIP je i bio na raspolaganju. Svi su supermarketi ovakvi.

 

2019khonkaenbeer01.jpg

 

Ne nedostaje ništa što nema u 16-milionskom Bangkoku.

 

2019khonkaenbeer02.jpg

 

Pa koje je najbolje pivo? "Leo" ili "Singha", lokalno proizvedeno i sveže. Prošli vikend u Osaki u Thai restoranu sam uzeo lokalno japansko pivo (Asahi) a žena "Singha". Singha je bila za izvoz, da stoji godinu dana na policama, skoro da nema veze sa pivom.

 

2019khonkaenbeer03.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hmmm ..... impresivan izbor. Kraft pivo iz Kanade, BC (Off Rail) koje ja ne mogu kupiti u Torontu - na policama prodavnice u sred dzungle. Tja, sta ti je globalizacija.

 

Sto se tice svezine piva ........ ne znam zasto se od toga pravi neka pivska filozofija. Pa, ako imas izbor da popijes vodu sa slavine ili onu od juce koja je ostala u casi ...... siguran sam da ce svako izabrati prvu opciju. Mada poredjenje bas i nije na mestu, ali svakako da je sveze pivo najbolje, sto je ovde bezbroj puta i napisano. Mada ja kada kazem sveze mislim na ono iz kega stiglo u roku od 7 dana iz pivare, a ne u ambalazi.

 

Da ponovimo zabludu da je pivo iz staklene flase najbolje, nije ..... najbolji zastitnik piva je - konzerva. Pivo transportovano u limenci pod odgovarajucom KONSTANTNOM temperaturom dugo nece promeniti svoj kvalitet. Koliko dugo? E pa ....... strucnjaci nisu rekli poslednju rec. Bar ja nisam nasao taj podatak iz pouzdanog izvora. 3 meseca je skroz izvan dileme, mozda i 6. Ali ako je temperaturno maltretirano nije ni mesec dana.

 

Sada je pitanje da li bi neko pre uzeo novog Yuga 45 ili recimo Mecku staru 6 godina sa 90.000 kilometara. Ja se ne bih ni trenutka dvoumio za Mecku. :classic_biggrin:

 

Otprilike je to razlika izmedju tajlandskog "svezeg piva" i tog La Chauffe-a koji se vidi na policama. Ne moze ono da bude dovoljno staro koliko je ovo drugo lose napravljeno u startu. Nebo i zemlja.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Denis Jasharevic said:

Da ponovimo zabludu da je pivo iz staklene flase najbolje, nije ..... najbolji zastitnik piva je - konzerva. Pivo transportovano u limenci pod odgovarajucom KONSTANTNOM temperaturom dugo nece promeniti svoj kvalitet. Koliko dugo? E pa ....... strucnjaci nisu rekli poslednju rec. Bar ja nisam nasao taj podatak iz pouzdanog izvora. 3 meseca je skroz izvan dileme, mozda i 6. Ali ako je temperaturno maltretirano nije ni mesec dana.

 

To je bio troll, zaokružio sam flaše jer se gore na polici na konzervama slabije vidi logo. Nikada nisam kupio flašu, jedino ako mi u restoranu tako donesu.

 

Pred jesen i pred proleće u Japanu se pojave konzerve uobičajenih piva sa motivima jesenjeg lišća ili sakure. Posle 3-4 dana njih više nema. Ne traju ni 7 dana u radnji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...