Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

@Denis Jasharevic, @Beonegro, @Yi Sun Shin

 

Hvala na informacijama. Ipak sam probao, ali nisam uspeo da popijem celu flasu. Bas kiselo, da budem politicki korektan pa da kazem samo nije mi leglo. 

Srcom bilo je i drugih piva istog proizvodjaca. Brown ale, odlicno pivo, bas mi je leglo.

I Burgogne des Flanders, tamno crvene boje, skoro crne. Ako sam dobro razumeo radi se o specijalnom pivu koje je u stvari mix brown alea i lambika. Tj dupla fermentacija, kao kod lambika i kao kod brown ale. I onda je odlezalo u hrastovom buretu. Intresantan ukus, specifican, meni vuce na visnju sa cokoladom. Posle prvog gutljaja mi se nije svidelo, ali vec posle drugog mi je bilo dobro. Lepo, pitko pivo. Ipak brown ale mi je ostavio najbolji utisak. 

 

Ova dva piva preporucujem, lambik izbegavajte u sirokom luku. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, A sad said:

@Denis Jasharevic,

 

Hvala na informacijama. Ipak sam probao, ali nisam uspeo da popijem celu flasu. Bas kiselo, da budem politicki korektan pa da kazem samo nije mi leglo. 

Srcom bilo je i drugih piva istog proizvodjaca. Brown ale, odlicno pivo, bas mi je leglo.

I Burgogne des Flanders, tamno crvene boje, skoro crne. Ako sam dobro razumeo radi se o specijalnom pivu koje je u stvari mix brown alea i lambika. Tj dupla fermentacija, kao kod lambika i kao kod brown ale. I onda je odlezalo u hrastovom buretu. Intresantan ukus, specifican, meni vuce na visnju sa cokoladom. Posle prvog gutljaja mi se nije svidelo, ali vec posle drugog mi je bilo dobro. Lepo, pitko pivo. Ipak brown ale mi je ostavio najbolji utisak. 

 

Ova dva piva preporucujem, lambik izbegavajte u sirokom luku. 

 

Jebiga, ubi nas polit-korektnost, a hteo sam ustvari da ti kazem da ga prospes pre nego sto ga probas  ……. nema veze, sad si (opste) kulturniji. :s_d:

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, A sad said:

I Burgogne des Flanders, tamno crvene boje, skoro crne. Ako sam dobro razumeo radi se o specijalnom pivu koje je u stvari mix brown alea i lambika. Tj dupla fermentacija, kao kod lambika i kao kod brown ale. I onda je odlezalo u hrastovom buretu. Intresantan ukus, specifican, meni vuce na visnju sa cokoladom. Posle prvog gutljaja mi se nije svidelo, ali vec posle drugog mi je bilo dobro. Lepo, pitko pivo. Ipak brown ale mi je ostavio najbolji utisak. 

Jedno od mojih omiljenih piva, inače loše ocijenjeno na ratebeer 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam pio Miami Weiss iz moje omiljene GLB pivare. Ovo pivo ima savrsen ukus, kao neki rajski sok :classic_biggrin: ……. nazalost ……. fali alkoholna komponenta …… 4,5% jednostavno ne dobacuje do piva ………. a sumnjam da bi ga i 5% ili 5,5% popravilo ……… jednostavno ne bi trebalo da ima manje od 6, a bilo bi pozeljno 6.5 - 7 %.

 

Veoma interesantna kombinacija koja se zove Hopfenweisse nastala ukrstanje reci/vrsta piva …… hops and hefeweizen. Napravljeno sa American ale kvascem koji ne razvija onaj teski ukus banane i karanfilica tradicionalnog nemackog psenicnog piva, vec istice arome hmelja. Nije ni previse gorko, 35, vrlo umereno, cak nisko. Za mnoige bi ovo bilo SAVRSENO LETNJE PIVO.

 

Koga zanima moze da otvori ovaj link da bi se uverio zasto me ova pivara toliko impresionira, svaka bacva tamo je unikatna, pa kada potrazite koliko piva je ta pivara proizvela dodjete do neverovatne cifre od 448. :classic_biggrin: https://www.ratebeer.com/Ratings/Beer/ShowBrewerBeers.asp?BrewerID=81

 

Quote

spacer.pngspacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Problem sa vasim pivima je u tome sto tu egzotiku niko odavde nece probati, ma koliko kacili / tapkali slicice.

Ko da plati sebi preskupi put / turu po pivskim mestima?

:classic_cool:

Znaci nije 'najbolje pivo', vec pivo u mom komsiluku koje mi se dopada!

 

Kako je rekao onaj lokalni mudrac u witzu: Lepa Brena je Lepa Brena, ali dva puta su dva puta!

:classic_biggrin:

...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Doorn said:

misirača

 

Fakat jeste, a ne prijavljujes ovamo na topik. 

 

Zasto se zove misiraca?

 

Misir = Egipat, ali tikve ne poticu odatle. Mozda su kod nas dosle iz Egipta?

 

Nemam pojma sta cu ja na ovom topiku, skoro 4 mjeseca nisam popio pivo ali ne propustim da gledam slike, k'o siroto dijete pred izlogom slasticarne. :lol_2:

 

:classic_sad: :cry: 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Honey Badger said:

 

Fakat jeste, a ne prijavljujes ovamo na topik. 

 

Zasto se zove misiraca?

 

Misir = Egipat, ali tikve ne poticu odatle. Mozda su kod nas dosle iz Egipta?

 

Nemam pojma sta cu ja na ovom topiku, skoro 4 mjeseca nisam popio pivo ali ne propustim da gledam slike, k'o siroto dijete pred izlogom slasticarne. :lol_2:

 

 

  Reveal hidden contents

:classic_sad: :cry: 

 

Bundeva, tikva. Kod nas se zvalo/zove misiraca. Bilo je krompira i rotkvice, a papriku i krastavace su mi pojeli puzevi i vrapci kad sam presadio u bastu. 

 

Svaki put kazem ove godine ogradjujem i stavljam zrna protiv puzeva, ali dzaba, zaboravim. Nije mi neki prioritet. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Doorn said:

Bundeva, tikva. Kod nas se zvalo/zove misiraca. Bilo je krompira i rotkvice, a papriku i krastavace su mi pojeli puzevi i vrapci kad sam presadio u bastu. 

 

Svaki put kazem ove godine ogradjujem i stavljam zrna protiv puzeva, ali dzaba, zaboravim. Nije mi neki prioritet. 

 

Znam da je misiraca bundeva / tikva, pa napisao sam. Misir je arapski naziv za Egipat. Misiraca = egipatska tikva.

 

Nemoj bacati taj otrov okolo, bolje nemoj nista sijati ako ti vec nije prioritet.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sigurno nije najbolje pivo ali je medju neobicnijim. Bistro kao "Sprite"

 

2019clearbeer00.jpg

 

2019clearbeer01.jpg

 

Raskopcaj mu haljinu na ledjima, opet je bistro

 

2019clearbeer02.jpg

 

Ima ukus piva mada mislim da je to bezalkoholni ginger ale, nezasladjen. Pa i ima pivo od djumbira.

 

2019clearbeer03.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...