Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

3 minutes ago, alberto.ascari said:

Sad mi je bio drugar u Crnoj Zemlji, moraću da ga pitam za utiske.

 

A da ko ce, ako ne avangardni Montenigersi :classic_biggrin: …….. Trebjesa je inace vidim, kao i Apatinska pivara u vlasnistvu kanadsko-americkog giganta Molson-Coors. Znam da su pre bili kupljeni od Belgijanaca, Interbrew.

 

Ako mene pitate …… ne bih se kladio da to pivo ima bas puno veze sa IPA. :s_d: Mozda blago podseca.

 

Ni kanadski Molson, ni americki Coors nikada nisu napravili nijedno posteno pivo, kamoli IPA.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

A da ko ce, ako ne avangardni Montenigersi :classic_biggrin: …….. Trebjesa je inace vidim, kao i Apatinska pivara u vlasnistvu kanadsko-americkog giganta Molson-Coors. Znam da su pre bili kupljeni od Belgijanaca, Interbrew.

 

Ako mene pitate …… ne bih se kladio da to pivo ima bas puno veze sa IPA. :s_d: Mozda blago podseca.

 

Ni kanadski Molson, ni americki Coors nikada nisu napravili nijedno posteno pivo, kamoli IPA.

 

Niksicko je odlicno! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, A sad said:

Niksicko je odlicno! 

 

To stvarno ne bih znao. Cuo sam da ljudi hvale vise tamno, nego svetlo.

 

Ono cega se ja secam u vezi tog piva je neujednaceni kvalitet. Ponekad sasvim solidno, pa onda period u kom bi se strahovito jako osecao kvasac, kao u nijednom drugom.

 

Moj poslednji boravak u Srbiji, tacno pre 10 godina je bio pivski brodolom. Pricam o pivima na tocenje. Strana ili domaca, sva su imala podjednak ukus, tacnije nedostatak istog. Tragedija.

 

Na kraju sam odustao i pio pivo iz flase, Jelen. U Hrvatskoj sam uglavnom trosio Leffe iz Konzuma, jer je situacija bila vrlo slicna.

 

U medjuvremenu se verovatno dosta toga izdesavalo, ukljucujuci najmanje 100 malih pivara na podrucju ex-SFRJ I otvaranje velikog broja specijalizovanih prodavnica. Provericu za neku godinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

To stvarno ne bih znao. Cuo sam da ljudi hvale vise tamno, nego svetlo.

 

Ono cega se ja secam u vezi tog piva je neujednaceni kvalitet. Ponekad sasvim solidno, pa onda period u kom bi se strahovito jako osecao kvasac, kao u nijednom drugom.

 

Moj poslednji boravak u Srbiji, tacno pre 10 godina je bio pivski brodolom. Pricam o pivima na tocenje. Strana ili domaca, sva su imala podjednak ukus, tacnije nedostatak istog. Tragedija.

 

Na kraju sam odustao i pio pivo iz flase, Jelen. U Hrvatskoj sam uglavnom trosio Leffe iz Konzuma, jer je situacija bila vrlo slicna.

 

U medjuvremenu se verovatno dosta toga izdesavalo, ukljucujuci najmanje 100 malih pivara na podrucju ex-SFRJ I otvaranje velikog broja specijalizovanih prodavnica. Provericu za neku godinu.

 

To je generalno problem svih nasih piva. 

 

Crno je bolje od svetlog, ali ja pijem svetlo uglavnom. Kad nema niksickog, sto je cesto, pijem jelen. Prijatelji se zale u poslednje vreme na jelen i masovno prelaze na lav, ja lav nisam pio bar 10 godina, tako da ne znam kakav je. 

 

Naravno kad odem u market snabdem se boljim pivima, ovo pijem u kafanama ili sa radnicima. 

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je zato što tada nije bilo ništa drugo da uporedim, ali je Nikšićko za vrijeme nepravednih i ničim izazvanih sankcija djelovalo dosta pristojnije nego danas, mislim da su ga tada još uvijek pravili od hmelja, a ne od kukuruza, i nije bilo pasterizovano, da li nisu imali tu mašinu ili se pokvarila pa nisu mogli da uvezu rezervne djelove, uglavnom svježe nepasterizovano Nikšićko je imalo neku solidnu gorčinu i moglo je da se pije (ili je prosto bilo jedino što sam tada imao, stvarno ne znam - da nije bilo naročito spektakularno govori ipak i to da sam se tih početničkih alkoholno-potrošačkih godina mnogo više držao Vranca).

Za ovo IPA najmlađa gospođica svastika kaže da je dobro, mada ne znam koliko je izvor relevantan, iako je njoj dobro i Punk IPA, viđao sam je i u prilikama gdje joj je dobro i Apatinsko iz krmače od 2l 🤔

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Beonegro said:

mislim da su ga tada još uvijek pravili od hmelja, a ne od kukuruza

 

Pretpostavljam da si mislio na jecam koji je zamenjen jeftinijim kukuruzom ……. hmelj tesko da moze biti zamenjen, jer je fakticki lager moguce napraviti potpuno bez hmelja.

 

Opcije su i da se zameni sa zobi, ovsom, rizom, razi ili psenicom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

 bolje pošten industrijski lager nego ovi neuspešni pokušaji, imho...

 

Apsolutno. Nista ne fali korektnom industrijskom lageru, ponekad ga svi trebamo, da ugasi zedj.

 

Ali izazov da se klepnu pare na IPA hajpu je prevelik za udruzene proizvodjace pisacke da bi odoleli, :classic_biggrin: pa moraju da brljaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, alberto.ascari said:

Meh, ja sam pio Soproni ipu nedavno, bolje pošten industrijski lager nego ovi neuspešni pokušaji, imho...

 

jbga, lako je po ceskama (i nemackama) naci korektne industrijske lagere, u ostatku sveta ih ima kao rose u podne :classic_biggrin:

meni je ta soproni ipa bolja od svih madjarskih industrijskih lagera koje sam probao pa cak i od nekih craft ipa (sto naravno vise govori o tim madjarskim craft ipama nego o soproni)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Denis Jasharevic said:

Veceras u pabu nova NEIPA iz moje omiljene GLB pivare ……. Voodoo Haza Mama …… 8 % alkohola, ne oseca se alkohol uopste …… 3 tocenja i  …… stvarno je voodoo majku mu ……….:classic_biggrin: ljulja me k'o bebu. Ostarilo se.

 

Eto kad pises post u 2 ujutro janpi pogresi se ……. Voodoo HazE Mama …….a ne HazA ……… e da, secam se bila je neka pevaljka Ofra Haza, a bio je bogami i neki prijatelj nesvrstani u to vreme Mory Kanté yeke yeke :roflmao:

 

ovo pivo ima produzeni efekat, neka mi izmaglica danas, ali nema veze, ovde je juce bio praznik, Dan Republike …. da ne kazem konstitucionalne monarhije. 

 

Ko zna sta nam stavljaju u ova piva otkad je legalizovan kanabis cudne stvari se desavaju I radnici su poceli da grese na radnim mestima, svasta moze da se vidi .,....:s_d:

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, A sad said:

Kakvo je pivo lambik? Veceras cu to da pijem, nisam nikad do sad. Lambik Timmermans.

@ironside @Denis Jasharevic @Beonegro 

 

Mozda ce ti se svideti, interesantno je probati, odlican je to kvalitet piva koje ja racunam vise kao cider, slabe gorcine, kiselkasto-slatko, dobijenog spontanom fermentacijom bez kvasca, vrlo cesto sa dodatim vocem, poznato kao kriek ……….. nije moj tip piva. Svakako vredi probati, zbog opste kulture :classic_biggrin:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...