Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

Ja samo da se javim, vratio sam se iz San Francisco-a... nazalost dalek je put bio do Santa Rosa-e tako da nisam svratio u Russian River Brewery ali sam svakako iskoristio priliku da isprobam razne lokalne IPA-e 🙂 Izbor je bio ogroman a premalo vremena. Recimo mene je ovo bas fino "zainteresovalo" https://www.21st-amendment.com/beers/blah-blah-blah-ipa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Honey Badger said:

Meni je ovaj aranzman kao da gledam hodaca na zici ili cirkuzanta na trapezu; na ivici sjedala, hoce li pasti ili nece. 

 

Takodje, veoma impresivnih 50km, nije sala. :thumbsup:

 

 

 

Jbg rodjače, kad ne padnem ja, neće ni pivo, sve je to empirijski provereno i dokazano. 😀

 

Inače, volEm da se vozim na biciklO opako...💪🚲, zato što me na kraju čeka 🍺

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alberto.ascari said:

 

Jbg rodjače, kad ne padnem ja, neće ni pivo, sve je to empirijski provereno i dokazano. 😀

 

Inače, volEm da se vozim na biciklO opako...💪🚲, zato što me na kraju čeka 🍺

 

Ja istrcim preko 20km i dobijem bananu. 

 

Nesto tu nije u redu. :classic_sad: :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Moj pab je skoro preuzeo neki klinac iz Hong-Konga. Kupili mu mama i tata da se dete malo uci bizMisu, verovatno su dosli sa par desetina miliona dolara u keshu :classic_biggrin:, pa se tesko snalaze sa ovom sicom za koju ljudi uglavnom sljakaju. Nesto gledam ovaj cenovnik sa sve pravopisnim kineskim greskama i smejem se …….. 37 dolara za malu flajku piva ….. plus taksa plus baksis ……. izadje na 47 dolara :classic_biggrin:, a gde je 47 tu je i 50. Kad je beg bio cicija?

 

Znaci treba mi 500 dolara da se zagrejem:roflmao:…….. kuda ide ovaj svet/ plovi ovaj brod?!? :krstipd4: 

 

Quote

spacer.png

 

 

Edited by Denis Jasharevic
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi bilo zgodno dati savjet koje pivo ide s kojim sirom. Iako ovdje pišem o belgijskim pivama, neka univerzalna pravila se mogu prepoznati i za klasična njemačka,, austrijska i češka piva.

...................................................

1. Svijetla piva (Belgian White Ale) i Kriek (voćna piva)

hoegaarden-0.jpg lindemans.jpg

Ova piva najbolje ide sa zrelijim, aromatičnim sirevima poput Damse Mokke ili Brie

 

2. Gueuze i Ambrée/Rouge-brun

palm.jpg rodenbach.jpg

Gueuze paše sa jakim zrelim sirevima poput Comté ili Chaumes, može i Munster, a najbolje belgijski Herve

 

3. Manastirska / opatijska piva i Trapisti

chimay-0.jpg grimbergen.jpg

Ovdje ne može biti greške: svaka opatija, trapistički samostan, uz pivo proizvodi i vlastite sireve. Dakle, uz Grimbergen - istoimeni sir, uz Chimay - istoimeni sir itd...

 

4. Triple - Blonde i jaki Blondes

le-fort-tripel.jpg duvel.jpg

Uz omiljeni Duvel i srodna mu piva odlično idu stariji, tvrdi sirevi tipa Cantal i Brugge Vieux

 

5. Foncée i ostala dvostruko fermentirana tamna piva

corsendonk-dubbel.jpg le-fort-fonce-0.jpg

Cambozola i zreli Cheddar

 

Uz sve ovo ne zaboravite klasični baguette, ali ne a l'ancienne u kojoj ćete ostaviti zube.

Edited by ironside
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Tokyo, uz Yoyogi park, pešačka zona gde su stalno neki festivali i promocije. Polovinom aprila su dani Thai kuhinje i turizma. Ogromna poseta.

 

2019singha01.jpg

 

Ovaj tip, zauzeo busiju i ucirkava se do delirijum tremensa. Pivo je "Singha", Thai pivo. Nije loše u Thai, kada pijem pivo pijem njega, tamo je lokalno proizvedeno i sveže.

Da ovog tipa pitaš koje je najbolje pivo, znaš šta bi ti rekao.

 

Nego, zašto on ovo radi? Pretpostavljam, mora da ga je neka Tajka debelo opekla. Pitao sam ga da li mogu da ga slikam, klimnuo je glavom, moguće da više nije ni mogao da govori.

 

2019singha02.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2019 at 3:55 PM, Kido from Junkovac said:

Bravo za ovo. Svidece ti se I Sour.

 

svidja mi se ali bi mi se svidelo vise da je manje kiselo a vise ipasto ali i ovako je dobro
ransack i life in the clouds ubijaju toliko da je posle toga blind pig delovao kao lager, porter je isto fenomenalan
jos par ne i milkshake ipa pa pravim pauzu da se ne navucem previse :smiley33:

rrblindpig_.jpg.4282fb99b2c84f304fab0a0ff9e1bb91.jpg

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Počernická IPA, nije loša, mada gorčina prebija aromu hmelja. Još je nisam pio točenu, uvek kupim flašu pa je uradim kod kuće. Mnogo je bolja na pipi, samo ne znam da li sam dobro uradio, do kuće još 11km.[emoji605][emoji41][emoji23][emoji123]9b5cdadfe0dc921cfff0578e72e03a75.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovdje je na beer week običaj da se najbolje kućno pivo iz prethodne godine naredne godine napravi u većoj količini i da onda to bude osnovno pivo koje se toči tokom festivala. Prošle godine je pobijedio moj poznanik i bivši komšija Yann, vlasnik prodavnice piva Gajba (La Caisse de Bières), tako da je pivo konačno dostupno u malo većoj količini (toliko da je jedan dio stavio u burad da odleže pola godine). U pitanju je baltic porter jako inspirisan estonskim pivarama Pohjala, Sori i Puhaste. Mooožda se alkohol osjeća malo jače nego što je idealno (to bi trebalo da nakon odležavanja u bačvi legne kao dupe na nošu), ali u pitanju je stvarno izuzetno pivo sa jakim ukusima hmelja, suvog voća i crne čokolade:

 

WP_20190621_18_57_08_Pro.thumb.jpg.01884d2ec732804dfcc87c2a933fabb5.jpg

 

Pored ovoga, imam jednu sličicu da se Bokiju malo znoje usta 😛

WP_20190621_19_28_52_Pro.thumb.jpg.cb5c426154c322c1dfe62ac102fd9f97.jpg

Gulden Draak odstojao u bačvama od viskija, divota od tripela 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...