Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

Prijavljujem se na taj pivski skup kao degustator. 🙂 Kažu da je Zoran Erceg jedan od najboljih kućnih pivara u Srbiji. 

 

Ispuših u poslednji čas za Mikkeler festival u Kopenhagenu, iskrslo nešto, al sledeće godine mi neće izmaći. 

Edited by Chaos Is Me
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Ne znam, nekako je tekstura tog piva depresivno tanka, a ukus bez neke gorcine.

Ako se ne varam ~4% alc. 

Ovo je pivo koje se brzo zaboravlja, uskoro ces ga izbegavati...

 

Meni nesto leglo, toliko je tih piva cudnih naziva i ambalaze da stalno kupujem neka druga i na kraju se sve to pomjesalo, tako da kada kupujem vise ni ne sjecamni koje sam probao, niti kakvo je koje bilo, tako da je ovaj topik dobar da se to sve dokumentuje :smiley48:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bilo je to vrijeme ruza said:

Ovaj vikend probam Great Lakes  Pompous Ass, sjedi 5 :64: Tamno pivo na hleb da se namaze 😋

 

 

Auh jarane …… dobronamerno ……. moja omiljena pivara, svetsko a nase - Crnogorac vlasnik :s_d: ……. a najgore kraft pivo koje probah. Izbegavaj English ales, u zivotu nisam dobar English ale popio.

 

Uzmi barem Canuck IPA od iste pivare, ista cena, a 20 puta bolje. To ti je onako …. pocetnicki IPA. Vrlo solidan posebno u cena/kvalitet sekciji.

 

Ako potrazis naci ces uglavnom svuda njihov Meanwhile Down in Moxee posto trenutno nemaju nista drugo u prodaji kupuj odmah pa nam kazi iskreno kakva je razlika.

 

Imas sliku limenke na prethodnim stranama. Mnogo dobra NEIPA.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Ako si prethodno zgazio jedan Hajneken, onda razumem.

 

Probaj 'Canuck Pale Ale' od istog proizvodjaca, dosta je bolje.

Ako ti se to svidi, onda 'Octopuss wants to fight' (ista, great Lakes Brewery)

i ako ti se svidi, onda oladi jedan 'Lake Effect' od istog....

 

Onda uporedi ova 4 piva da vidis deo lepeze...

 

Link to comment
Share on other sites

Sinoc sam u mom pabu probao nesto novo …… BRUT IPA.

 

Kao odgovor zapadne obale da povrati titulu pivskog americkog sampiona od istocne obale koja je napravila New England IPA iz Kalifornije stize potpuno novi stil Brut IPA.

 

Ako sam dobro razumeo vlasnika posto je bila strasna buka zbog utakmice ovo novo pivo se pravi sa kvascem za shampanjac :classic_unsure:,  gorcine uopste nema, vrlo niska, ukusi hmelja su totalno intenzivirani natrpano je hmeljom, ekstra super super suvo pivo i karbonizovano. Znaci neka vrsta shampanj piva …….. :classic_blink:

 

I odmah da kazem, meni se to ne svidja. Ja mislim da ovaj stil uopste nece opstati/preziveti iako je veliki hajp trenutno oko njega. Ali mozda se prvi macici u vodu bacaju :classic_biggrin:videcemo.

 

Jednostavno NEIPA ostaje na shampionskom postolju bez konkurencije.

 

Pivo je inace bilo iz Big Rock pivare iz Alberte, Calgary.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam neki strucnjak za piva, klasika Stela, Hajneken, Niksicko, Zlatorog :classic_biggrin: ali od prosle godine sam poceo da kupujem ova "domaca".

Evo nadjoh nekih konzervi jutros, vise mi se sve smjesalo, kakvo je koje pivo. :smiley5: pa da cujem savete od strucnjaka :smiley48:

 

8mXECf0.jpg

 

 

i da tu su i Trailer Park Boys, ali to je bilo bas vodeno...

 

eKSQQIU.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to ti je jarane sve lager do pilsnera, osim tog Octopusa koji je Prva liga American IPA, ali ako si ga probao i ostao ravnodusan …… onda nista, verovatno nije IPA za tebe. Mozda da ga kupis jos jednom, pa polako ……. gutljaj njega, gutljaj nekog drugog, da vidis razlike drasticne :classic_biggrin:.

 

Ne mora to svakome da se svidi, nije pravilo, ni moranje.

 

Taj Flying Monky Theoretical Zero jeste IPA, dupli hmelj, ali nije im bas uspeo, ne bih preporucio.

 

A trailer park boys jeste trash :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

@Kolbas 

 

Pij brate stagod ti se pije …….. ja ne znam odakle ta fama kako se moraju piti fensi piva, pa ja 40 godina nisam znao ni da postoje, bilo mi svako dobro, a delio sam ih na 'ladna i mlaka, svetlo I crno. :classic_biggrin: U svakom slucaju svako je bolje od vode I sokova.

 

Mada, Old Milwaukee je stvarno shampion:roflmao:……. jedno od retkih koje ima na ratebeer ocenu …..0. Svaka tebi cast, junacko srce imas :classic_laugh:

Edited by Denis Jasharevic
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Eh tesao sam zanat u Srbiji 90-ih...šta se sve provuklo kroz jetru, pa i pluća to je već tema za sebe:s_d:...mada priznajem da pratim ova vaša poučenija o pivu još od počivšeg foruma i da imate vrlo edukativni uticaj, te sam rešio da odem u lokalnu craft pivaru ( otvorili su je prošle godine) i da probam da primenim stečeno znanje:reading:...

http://armourybrewing.com/

 

Edited by Kolbas
Link to comment
Share on other sites

Moj bivsi komsija Martin, vozili smo motore zajedno, voli da popije, nije stipsa, covek je potrosio desetine hiljada dolara na ulicne pse, uvek je imao po 2-3 kuci, lecio, usvajao one koje niko nije hteo, bolesne, stare, osakacene ……. ma ono …. kapa dole, ljudina.

 

I ja ga pitam jednog dana, dobro Martine reci mi zasto kupujes uvek to pivo ……… on me pogleda sa cudjenjem I kaze mrtav ladan "Pa zato sto je najjeftinije"!!!

 

 :roflmao:Jednostavno covek ima samo 1 kriterijum I to je to.

 

Svaki dan je kupovao 6-cu velikog Schlitz-a I sekao je to sa prilicnom kolicinom zestine. :classic_biggrin: Pitam je li dobro to pivo, kaze: Pa dobro je, nista mu ne fali.

 

To se prodaje pod nazivom malt liquor, ista kompanija pravi Old Milwaukee:classic_biggrin:

 

Obidji tu kraft pivaru obavezno, javi utiske.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Denis Jasharevic said:

@Kolbas 

 

Pij brate stagod ti se pije …….. ja ne znam odakle ta fama kako se moraju piti fensi piva, pa ja 40 godina nisam znao ni da postoje, bilo mi svako dobro, a delio sam ih na 'ladna i mlaka, svetlo I crno. :classic_biggrin: U svakom slucaju svako je bolje od vode I sokova.

 

Mada, Old Milwaukee je stvarno shampion:roflmao:……. jedno od retkih koje ima na ratebeer ocenu …..0. Svaka tebi cast, junacko srce imas :classic_laugh:

 

Jes vala....ja juče stuko jedno valjevsko, leglo mi ko budali šamar. Ali to su ipak retke situacije, visoka temperatura, duga vožnja neklimatizovanim gradskim prevozom i na mestu izlaska iz istog baštica sa debelom hladovinom i jeftinim Valjevcem. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Honey Badger said:

 

Imas drinking problem? :classic_biggrin:

 

1 hour ago, aloviti said:

covek iskusio epifaniju, kolena mu zaklecala, posrnuo pa pola prosuo, been there done that :cigar:

 

:s_d: trenutak ne paznje, mahnes rukom, konzerva lagana i ode sve po mom koznom namestaju kako me isproziva onomad @DJORDJE :classic_unsure:

al se zato lako cisti :64: a i soba je zamirisila na Mishinu kafanu :smiley48::15:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yi Sun Shin said:

 

Jes vala....ja juče stuko jedno valjevsko, leglo mi ko budali šamar. Ali to su ipak retke situacije, visoka temperatura, duga vožnja neklimatizovanim gradskim prevozom i na mestu izlaska iz istog baštica sa debelom hladovinom i jeftinim Valjevcem. 

 

U takvim situacijama, ako je ladan k'o penzionerska butina, cak i valjevac moze da povrati u zivot.

 

Negde devedesetih upoznam komercijalnog direktora te pivare I otvoreno mu kazem kako vas nije sramota da pravite Ono. Kaze: ma nemamo mi vremana za zayebanciju, napunis poludovrseno, tovaris i vozis do Drine, tamo cekaju i prebacuju, nama 20 maraka za gajbu kesh. Biznis je to brale.

 

Nisam ga pio ..... evo 25 godina. Sumnjam da sam nesto propustio. :s_d:

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...