Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

On 1/25/2021 at 2:10 PM, Crni Bombarder said:

Vredi li cemu Leffe pivo?
(valjda je belgijsko?)

 

Zavisi dali ti leži taj stil. Drugčije je od ovih lagera što se obično piju na ovim prostorima. Meni su recimo ti belgijski blonde-ovi malo previše sladunjavi nekako. Ne leže mi. Ali imaš i ljubitelje, koji taj stil obožavaju. Kad bi več morao da biram, pre bi uzeu tamni leffe, nego svetli.

Uzbudljiva stvar što se tiče piva u ovom momentu je, da je scena trenutno jako raznolika i bogata, pa svak može da nađe nešto što mu perfektno odgovara. 

 

Ni pšenicu ne gotivim baš nešto, ali evo baš sad otvorio Earl Grey Wheat od Collective arts i prijatno sam iznenađen koliko mi se dopada. Ekstra

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 2/28/2021 at 10:12 PM, We lose every week said:

To već ne znam šta je. Plinije je baš čuven u svetu kraftopija, tako sam i čuo za njega. Russian River brewery teško može van Kalifornije da se nađe. 

 

ma nema ni u SoCal bas da se nadje. samo u jedoj radnji.
veliki lanac podruma pica nema russian river u ponudi.

 

a svi, bas svi su culi za Plinija.. ja kad ga probah 1vi put nisam ni izlivadio da je IPA... bas valja..


Generalno jako dobra piva, nema one kiseline od piva, nema zadaha => ovo sve prenosim gdjine reci.
Veli milina mi kad pijes kvalitetno pivo...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene posle duže vremena.

Moram da se pohvalim da sam skuvao Black Trippel, 8.5% alkohola.

Izuva iz cipela koliko je jak a pitak ko duša, tako da može da zavara.

Inače radili smo ga sa drugom generacijom trippel kvasca koju smo izvukli iz ture svetlog trippela koju smo radili pre ove.

 

IMG_20210307_142918.thumb.jpg.fad3c84e19434df191e842434a8cb7af.jpg

 

Živeli!

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U "Lidlu" ove sedmice (tacnije od cetvrtka) u ponudi razna kraft piva..ako neko moze da preporuci sta tu valja da se proba..

Detaljnije:ja inace nisam pivopija..nisam veliki ljubitelj piva,ali volim ponekad da popijem nesto zanimljivo,da probam. Prosli put sam uzeo Leffe tamno i svidelo mi se (iako nije kraft). Pa eto,ako neko ima vremena da baci pogled na Lidlov letak..bio bih zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Znači da se poprilično razlikuju od onoga što se obično smatra pivom kod nas. Ono su jaka piva, specifičnog bukea, imaju sladunjav aftertejst.

Pazi...Gulden Draak je vrhunsko pivo, mislim da sam čak jedno vreme držao taj nick na starom forumu. Ne mogu da garantujem da će ti se dopasti. Beli je valjda triple njega sam pio više puta. Crni je quadriple njega nisam imao priliku da pijem. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znači da se poprilično razlikuju od onoga što se obično smatra pivom kod nas. Ono su jaka piva, specifičnog bukea, imaju sladunjav aftertejst.
Pazi...Gulden Draak je vrhunsko pivo, mislim da sam čak jedno vreme držao taj nick na starom forumu. Ne mogu da garantujem da će ti se dopasti. Beli je valjda triple njega sam pio više puta. Crni je quadriple njega nisam imao priliku da pijem. 
Tačno, beli je trippel, ako počne od toga, možda se više nikad neće vratiti. Ka tomu mora da se propije. [emoji16][emoji482]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, We lose every week said:

Znači da se poprilično razlikuju od onoga što se obično smatra pivom kod nas.

Ja nasa piva ne mogu da smislim.
Pio sam vec neka od kraft piva..ima i lokalnih,somborskih..cak su mi bila vrlo fina,ali ne secam se imena. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
43 minutes ago, dulematic said:

Ja cekam da fermentise treca tura trippela, ova ce biti malo specificna posto smo silom prilika napravili hibrid sa belgijskim trippel kvascem i US-05. 

Kontam da ce u nedelju moci da se pije, pa vam javim utiske uz prigodnu slicicu 🙂

Bez slike i video zapisa se ne javljaj,:default_coffee::s_d:

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Chaos Is Me said:

Super, ti si iz Vojvodine negde beše?

 

Koliko mu to dođe mesečno litara?

Zivim u NS a pivo kuvam sa drugarom u Irigu.

 

A mescno napravimo zavisno od toga koliko cesto kuvamo.

Jbg, radimo obojica, pa ne mozemo bas cesto da kuvamo, uglavnom vikendom.

 

Plus sto nemamo jos dovoljno prostora u komori za odlezavanje, pa mozemo max dve ture u isto vreme da fermentisemo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...