Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

vidim da su na ratebeer-u razgranali ipa stil na 12 razlicitih (pod)stilova
ovo mu dodje ipa milkshake tj preciznije vanilla orange milkshake ipa with lactose :classic_laugh:
od sada ce odgovor na pitanje "da li pijem sokove" biti potvrdan :classic_biggrin:
sve ovo sto opis obecava se zaista i oseca, ne agresivno ali se oseca i dobro se slaze
@alberto.ascari preporuka kad krenu vrucine, iskapljuje se kao lager

 

zichovec1re.jpg.682d1c7cc63b0fa1c49fa639d1d5cade.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije baš reklama za dobro pivo, ali ova intervencija je bila zanimljiva...pun kamion Budweisera se prevrnuo prošle godine...palo mi je na pamet dok sam čitao ove vaše minijature o pivu

spacer.pngspacer.pngspacer.png

spacer.png

spacer.png

Edited by Kolbas
Link to comment
Share on other sites

collectivearts1re.jpg.e80141fa7ea9b73c3718cafa6deff5f6.jpgcollectivearts2re.jpg.d9434c19710e3c9a4d13080aaf6e4a04.jpg

 

ovaj collective arts bi trebalo da organizuje nagradnu igru da se napise prica na osnovu naziva i ilustracija, pobednik dobija da godinu dana pije neograniceno u njihovom pabu

 

i've always considered my life to be stranger than fiction and one ordinary day while i was jamming up the mash i decided that it was high time to complete the project no 9 given to me by supreme technopriest in one of my dreams
everybody kept telling me that i was living in the clouds but once i ransacked the universe nobody laughed anymore

tako nekako :classic_biggrin:


popio za sada ovu devetku (brut ipa) i life in the clouds (ne ipa) i ne znam koje je bolje, stvarno je posle ovoga tesko vratiti se na standardne ipe, oba jako vuku na citrusno voce, ne ipa je dosta gorca, letnja piva, morace predstojecih meseci ovako nesto da se juri, samo da ne preteram jer posle nema nazad :smiley33:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, aloviti said:

collectivearts1re.jpg.e80141fa7ea9b73c3718cafa6deff5f6.jpgcollectivearts2re.jpg.d9434c19710e3c9a4d13080aaf6e4a04.jpg

 

ovaj collective arts bi trebalo da organizuje nagradnu igru da se napise prica na osnovu naziva i ilustracija, pobednik dobija da godinu dana pije neograniceno u njihovom pabu

 

i've always considered my life to be stranger than fiction and one ordinary day while i was jamming up the mash i decided that it was high time to complete the project no 9 given to me by supreme technopriest in one of my dreams
everybody kept telling me that i was living in the clouds but once i ransacked the universe nobody laughed anymore

tako nekako :classic_biggrin:


popio za sada ovu devetku (brut ipa) i life in the clouds (ne ipa) i ne znam koje je bolje, stvarno je posle ovoga tesko vratiti se na standardne ipe, oba jako vuku na citrusno voce, ne ipa je dosta gorca, letnja piva, morace predstojecih meseci ovako nesto da se juri, samo da ne preteram jer posle nema nazad :smiley33:

 

Bravo za ovo. Svidece ti se I Sour.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Denis Jasharevic said:

@aloviti Otkud ti Collective Arts? Bio sam ubedjen da nisi iz Kanade …… ili sam te pomesao sa nekim drugim pivopijom. 

 

da zivim u kanadi vec biste mi u kliniku za odvikavanje od alkoholizma slali turpiju i neki dieu du ciel sakrivene u rodjendskoj torti :classic_biggrin:

i'm well connected :capone_2:
ovo mi je konkretno doneto iz nemacke, mogu se kanadska piva s vremena na vreme naci u evropi (za ova licno ili posredno znam - Dieu du Ciel, Collective Arts, Unibroue, Le Trou du Diable, Nickel Brook, Les Trois Mousquetaires, Le Bilboque, Flying Monkeys), jos kad bi se nekako moglo doci do Auval Nordet IPA, @Denis Jasharevic @Kido from Junkovac da ne znate mozda da li se moze naci negde u torontu?

 

u poslednje vreme samo vrhunska piva, prijateljica isla poslom u sf i donela mi russian river-ov blind pig, na kraju cu ga probati pre metalheada :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aloviti said:

 

 jos kad bi se nekako moglo doci do Auval Nordet IPA, @Denis Jasharevic @Kido from Junkovac da ne znate mozda da li se moze naci negde u torontu?

 

Kad ga nema izlistanog na LCBO websajtu, drzavnih monopolistickih prodavnica alkohola u Ontariju …… to znaci da ga ne mozes naci …. posto niko drugi nema pravo da prodaje alkohol. I tome ce uskoro doci kraj, ali do tada …..NEMA. Srbsko-hrvatska ….. francusko-engleska posla :thumbdown:

 

Inace je skracenica LCBO vrlo zgodna za nas, lako se izgovara ….. 'el si bio …. :classic_biggrin:

 

Vazi pa uzivaj, znaci nisam te pomesao, sad se secam da ti je neki ortak vec donosio neka piva iz Kanade.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aloviti said:

 

- Dieu du Ciel, Collective Arts, Unibroue, Le Trou du Diable, Nickel Brook, Les Trois Mousquetaires, Le Bilboque, Flying Monkeys), jos kad bi se nekako moglo doci do Auval Nordet IPA, @Denis Jasharevic @Kido from Junkovac da ne znate mozda da li se moze naci negde u torontu?

 

 

Nikad cuo brate ali pogledacu mozda ima u Detroitu. 

Ali ako mozes da nabavis Nickel Brook samo napred (zaobidji flying monkeys imo, nothing to see there people)

Ja kupim 3 piva nedeljno, to mi je sad norma : /

Nickel Brook Headstock i Wicked Awesome treba proveriti. Jedno je west a druga east coast IPA pa je lako uporediti razlike u kvascima jer je to najveca razlika. 

Link to comment
Share on other sites

@Yi Sun Shin @aloviti

Priveli smo polako kraju radove na prostoru za kuvanje, u prostor za fermentaciju jos treba da ubacimo klimu i neke sitnice da sredimo i onda krecemo ozbiljnije da kuvamo

Realno je da negde u drugoj polovini leta ili na jesen, krenemo da nesto i prodajemo. 

 

Sto se tice degustacije, cim budem bio u mogucnosti da istu organizujem, blagovremeno cu vam javiti 🙂

 

Skup pivara u Beceju je bio odlican, svi ljudi koji kuvaju konstantno napreduju i prave odlicna piva.

Onaj stout sa slike je pokidao, neki moj prezimenjak iz Rume ga pravi.

 

U planu nam je da organizujemo neki sajam kucnog pivarstva. gde bi moglo da se proba pivo od raznih pivara iz Srbije.

Obavesticu vas ovde ako se to u skorije vreme organizuje, ima interesenata za tako nesto i mislim da bi bilo veoma uspesno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...