Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
43 minutes ago, Sunshine State said:

 

To je put za pravog ljubitelja piva, nadjes pivski stil koji ti odgovara i krenes u istrazivanje, u tvom slucaju belgian quad. 

 

Obicno ih poredjam ovako po rejtingu https://www.beeradvocate.com/beer/top-styles/142/ i onda volim da citam pre nego probam jer nisam bas kreativan pa mi ljudi otvore oci ukazujuci na neke karakteristike koje sam ne bih zapazio ....... pravo uzivanje, ako se ispostuju case, temperatura, u dobrom ambijentu i raspolozenju, praznik cula, bolji od vinskog. :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

 

Htedoh samo reci da, do pre par godina, pivo je za mene bilo pice s jednim ukusom - zuto i gorko! I sva piva su mi bila ista! Kad ono - medjutim!

 

Ja i danas uglavnom pijem "zuta i gorka", tacnije na(o)randzasta i gorka, vrlo gorka 😁.

 

Ali tacno znam sta si htela da kazes. Za svaciji ukus ponesto. Lepota poroka izbora.

14 minutes ago, Beonegro said:

Jedno od mojih omiljenih piva. Vrlo jasan uticaj gruut/gruit tradicije tog dijela Belgije.

 

Verovatno sam se utripovao da nepogresivo procenjujem piva na izgled u casi, ali cim sam video sliku tog piva sa tom stout bojom i esspreso penom znao sam da ne moze biti lose.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Hm....Samo  Pivo na točilici nudi https://www.ratebeer.com/beer/anchor-steam-beer/46/

 

To je valjda neki mešoviti stil, korišten lager kvasac a tehnologija i postupak ejlovski. Zvuči dovoljno zanimljivo da se proba.

 

Ne bih preporucio. Nisam doduse pio na tocenje vec flasirano, ali totalno bled utisak. Ono bi moralo biti jako skupo zbog transporta, ali mozda i nije jer ga valja Saporo koji je kupio valjda apatinsku pivaru. Uzmi neki domaci kraft, bolje, svezije.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Ne bih preporucio. Nisam doduse pio na tocenje vec flasirano, ali totalno bled utisak. Ono bi moralo biti jako skupo zbog transporta, ali mozda i nije jer ga valja Saporo koji je kupio valjda apatinsku pivaru. Uzmi neki domaci kraft, bolje, svezije.

Kakav danak neskustvu - Boki ti je hodajuca Wikipedia piva, sa razlikom sto pise samo o onome sto je probao.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kronostime said:

Kakav danak neskustvu - Boki ti je hodajuca Wikipedia piva, sa razlikom sto pise samo o onome sto je probao.:default_coffee:

 

Nemam pojma ko je Boki. Ovo pivo imas da kupis u svakoj prodavnici u Torontu, spada u jeftinija. Rekoh pio sam iz flase, ali nisam na tocenje. Ne bih ga ni pio jer mi se vec nije svidelo u flasi.

 

Jel smem i ja da pricam malo o pivu? Mislim, volim ga, a i znam pomalo o njemu, nije bas da sam ostao na valjevskom.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Nemam pojma ko je Boki. Ovo pivo imas da kupis u svakoj prodavnici u Torontu. Rekoh pio sam iz flase, ali nisam na tocenje. Ne bih ga ni pio jer mi se vec nije svidelo u flasi.

 

Jel smem i ja da pricam malo o pivu? Mislim, volim ga, a i znam pomalo o njemu, nije bas da sam ostao na valjevskom.

Kakav danak neiskistvu?:default_coffee:

Covek sa najvise postova oi na rahmetli forumu.

Pivo - apsolvir`o. :default_coffee:

Uci od njeg`. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kronostime said:

Kakav danak neiskistvu?:default_coffee:

Covek sa najvise postova oi na rahmetli forumu.

Pivo - apsolvir`o. :default_coffee:

Uci od njeg`. :default_coffee:

 

A, pa ti samo pijes mnogo kafa i kulovski provociras, dosadno ti.

 

Nisam nikada cuo za ovaj nik, mozda ga promenio. A ako covek zna o pivu, sto da ne naucim od njega nesto ...... sta je tu lose?

 

Od tebe recimo ne mogu nista da naucim. Ti znas za zuto i crno pivo. To je to.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

A, pa ti samo pijes mnogo kafa i kulovski provociras, dosadno ti.

 

Nisam nikada cuo za ovaj nik, mozda ga promenio. A ako covek zna o pivu, sto da ne naucim od njega nesto ...... sta je tu lose?

 

Od tebe recimo ne mogu nista da naucim. Ti znas za zuto i crno pivo. To je to.

Znam za mnoga,, a imao sam i priliku da  ih probam  - sto ti sa, svojim nabadanjem, nikad neces uspeti.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Dobro :roflmao:...... podrigivanje ti ide odlicno, to vidim. Zapahnu me beli lukac cak na drugom kontinentu.

Smanji ga u pripreimi- - ono sto spremas je odraz tvoje kultutre cak i na drudom kontinentu

.:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Hm....Samo  Pivo na točilici nudi https://www.ratebeer.com/beer/anchor-steam-beer/46/

 

To je valjda neki mešoviti stil, korišten lager kvasac a tehnologija i postupak ejlovski. Zvuči dovoljno zanimljivo da se proba.

Šta znam, ukus solidnog lagera, ali ništa spektakularno, nije recimo Koutsko pa da popiješ i zapitaš se vaj d fak nije ovakav svaki lager u životu mome. U pitanju je inače najstarija američka zanatska pivara.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Charlie Foxtrot said:

Hm....Samo  Pivo na točilici nudi https://www.ratebeer.com/beer/anchor-steam-beer/46/

 

To je valjda neki mešoviti stil, korišten lager kvasac a tehnologija i postupak ejlovski. Zvuči dovoljno zanimljivo da se proba.

 

Potvrđujem da ovo nije ništa spec, pio ga pre neko veče. Uzmi probaj onaj Big fat od Het Uiltje ako ga je još ostalo na točenju (bilo je za vikend), triple IPA izuzetnog ukusa, fantastično maskiran visok procenat alkohola, baš sam se lepo iznenadio.

Link to comment
Share on other sites

Zima stize, vreme da se prelazi na jače ukuse ....... vrlo prijatno iznenadjen ovim jeftinim weizenbockom iz zidarske flase koju ne videh dugo vremena .......... yebote ovo je u klasi Weihenstephan-era, a nikad u zivotu ni cuo, ni video ......... srdacna preporuka.
 
20191204_164754.jpg?raw=1
 
Ooo prijatelju, pa Aying je Bayern, nikad ništa loše nije odande došlo. Pijem redovno u Ići na Passo San Pellegrino, tamo ga toče u par Bauernhütten. [emoji634][emoji3555]
Možda bih negde našao i slike... A dogodine u februaru se opet ide posle par godina pauze, Falcade, Tre Valli, io arrivo![emoji41]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alberto.ascari said:

 
Ooo prijatelju, pa Aying je Bayern, nikad ništa loše nije odande došlo. Pijem redovno u Ići na Passo San Pellegrino, tamo ga toče u par Bauernhütten. emoji634.pngemoji3555.png
Možda bih negde našao i slike... A dogodine u februaru se opet ide posle par godina pauze, Falcade, Tre Valli, io arrivo!emoji41.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Odem u radnju da kupim neku moju klasiku :classic_biggrin: i pocnem da tovarim, u trenutku shvatim da mi se uopste to trenutno ne pije ......... proradi mi neki instinkt :roflmao:.... premisljam izmedju jednog teskog portera i neke perverzije odlezale 2 godine u buretu od burbona ........ i setim se psenice .......... to majstore, vreme je za psenicu, potapsem se po ramenu.

 

Medjutim tamo samo Schneider, zatim neko malo lagano 5,5% i ovaj Ayinger .......... i evo me ......... tovarim crnu cokoladu, san daniele prsutu, tamari bademe i zalivam ovom lepotom ..... koja svinja od coveka. Ali lepo se slaze :s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...