Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

10 minutes ago, Doorn said:

Danas sam bio na rucku u restoranu bivseg igraca Schalke04, Marco van Hoogdalem. Tip ima ladno svoju trippel pivu. Odlicna je. 

 

20190508-125646.jpg

 

 

Izgleda kao svi najljepsi vitamini na svijetu. Pazi mu boje, uf!

Edited by Honey Badger
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2019 at 7:01 PM, aloviti said:

nema nista od besenja jer bice da ti u stvari nisi pila pivo vec "pivo"  :smiley59:
postoje takva piva prema kojima je vino bljutava voda (pretpostavljam da je posalica isla u korist vina)

 

 

 

ne nije to bila posalica vec stvarno

 

...ni u korist vina ne bih rekla nista bolje - evo recimo da te utesim - vino je precenjeno sirce 

 

sampanjsko mi je ok (ajde obesite me, ali mozda imam pravo da ne mislimo isto) :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alberto.ascari said:

 

Ispod balkona je naša privatna parcela, ako se dole neko i mota, to je trespassing.

 

Znači, ko ga yebe, sam je kriv.😂😁

 

Greota piva. Nego, jesi li to izasao na balkon da iscumuras duhan cigara uz pivo? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, teskoba odrastanja said:

kad neko naglašava da je neko pivo IPA

 

 

Gluposti, naprotiv, to je potpuno normalno. neces uci u kafanu i traziti "zestoko pice", nego votku, brendi, konjak, viski, tekilu ……. isto je i sa "pivom" ….. hoces psenicu, staut, IPA, lager, pilsner ….. to vazi i za forum, naglasis lepo koje je pivo u pitanju.

 

Nije IPA nista fensi-šmensi, to je pivo iz 18. veka. Pa i ovo americko vec ima neku tradiciju, 50 godina.


Nekako se potrefilo da se vecina navukla na IPA, sto se mene tice meni je interesantno i da cujem ovde za druge stilove piva, pa i sam neki put prosaram i kupim nesto drugo, da razbijem monotoniju. Najcesce psenicu ili staut/porter, lager gotovo nikada, dosta sam ga pio, 30 godina ekskluzivno 🙂.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Moj specijalitet, DjumBeer, radjen sa belgijskim trapix kvascem B19, inače moj omiljeni. 

Po sortama hmenja koje smo koristili ne potpada ni pod jednu kategoriju, najviše vuče na APU.

Inače to ću probati da prodajem uskoro..privodimo kraju radove na prostoru za kuvanje i fermentaciju, a imamo opremu za 100l po turi. 

 

Edited by dulematic
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2019 at 10:28 PM, Denis Jasharevic said:

 

Gluposti, naprotiv, to je potpuno normalno. neces uci u kafanu i traziti "zestoko pice", nego votku, brendi, konjak, viski, tekilu ……. isto je i sa "pivom" ….. hoces psenicu, staut, IPA, lager, pilsner ….. to vazi i za forum, naglasis lepo koje je pivo u pitanju.

 

Nije IPA nista fensi-šmensi, to je pivo iz 18. veka. Pa i ovo americko vec ima neku tradiciju, 50 godina.


Nekako se potrefilo da se vecina navukla na IPA, sto se mene tice meni je interesantno i da cujem ovde za druge stilove piva, pa i sam neki put prosaram i kupim nesto drugo, da razbijem monotoniju. Najcesce psenicu ili staut/porter, lager gotovo nikada, dosta sam ga pio, 30 godina ekskluzivno 🙂.

 

pa stavio sam heštegove kao da sam se šalijo 😕 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, alberto.ascari said:






Alooo, gde ste? Pije li ovde pivo još neko osim mene?

 

 

Slabo. Sad je u trendu meditacija, yoga, molitva i tihovanje. Ja sam popio dva piva prije dva mjeseca. Od tad nista.

 

Dosta mi bude da pogledam slike ovdje, kao da sam pio. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Honey Badger said:

 

Slabo. Sad je u trendu meditacija, yoga, molitva i tihovanje. Ja sam popio dva piva prije dva mjeseca. Od tad nista.

 

Dosta mi bude da pogledam slike ovdje, kao da sam pio. :lol_2:

 

 

Šta je tihovanje lepteyebo?? 'Ajde da si rekao trpanje... 😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

 

 

Šta je tihovanje lepteyebo?? 'Ajde da si rekao trpanje... 😁

 

Ne znam ni ja, izraz sam pokupio na pokojnom forumu. Tihovanje i molitva, mozda ima neke veze sa monaskim, namastirskim zivotom? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...