Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

On 9/8/2019 at 1:50 PM, alberto.ascari said:


Da ne bude da zvuči nadmeno i da se pravim pametan, ali sva ta 3 piva se piju samo u krajnjoj nuždi, kad nema ništa drugo. Možda su Krušovice još i najpitkije od njih, što ne znači da je to dobro pivo.

Na točeno se ide na Pilsner Urquell ako se ide na lager, inače specijali.emoji6.pngemoji481.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

A jbg gde ja da kupim Pilsner Urquell? Nema dileme da je to bolje pivo, ali kod nas bas i nije u sirokoj upotrebi. Badvajzer, Staropramen, Krusovice i Kozel ( njega sam zaboravio u prethodnom postu, bolje je od Bada) se ovde mogu naci lako. Moze cak i Bernard ali je skup, Pilsner vec teze, pretpostavljam da bi i cena bila velika. Ja nabavljam i paulaner u buricima ( ne psenicu vec pravi) i to je vrh pivo, ali nije bas da ga ima u sirokoj ponudi, a i relativno je skupo.

 

Ta IPA piva meni nisu bas nesto. Pijem ih naravno, ne kazem da su losa, bas nasuprot. Ali kad hocu da popijem par komada ili posle nekog rada, lager je uvek moj izbor. 

Link to comment
Share on other sites

 
A jbg gde ja da kupim Pilsner Urquell? Nema dileme da je to bolje pivo, ali kod nas bas i nije u sirokoj upotrebi. Badvajzer, Staropramen, Krusovice i Kozel ( njega sam zaboravio u prethodnom postu, bolje je od Bada) se ovde mogu naci lako. Moze cak i Bernard ali je skup, Pilsner vec teze, pretpostavljam da bi i cena bila velika. Ja nabavljam i paulaner u buricima ( ne psenicu vec pravi) i to je vrh pivo, ali nije bas da ga ima u sirokoj ponudi, a i relativno je skupo.
 
Ta IPA piva meni nisu bas nesto. Pijem ih naravno, ne kazem da su losa, bas nasuprot. Ali kad hocu da popijem par komada ili posle nekog rada, lager je uvek moj izbor. 
Jbg, kod mene ima Pilsner na svakom ćošku, svrati nekad...

Od toga što si nabrojao, Kozel je najbolji. Ako ima samo cepaj, a Pilsner ćemo kad dodješ u Prag. [emoji481][emoji1086]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, A sad said:

 

De bas baltika. Meni je to jedno od najgorih piva na trzistu iz te klase. Lefe je vrh, ali kod nas je bas i nema u poslednje vreme. Moram u NS da idem da bi ga kupio. 

 

Za'ebavam se malo za Baltiku( postoji 7-8 vrsta , 9ka je "najgora" 😄 ), ali nije ona toliko losa, kao ova "domaca" piva ... Ja sam "Leffe" kupovao u Rodi, uvek ga imaju na lageru ....  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alberto.ascari said:

Jbg, kod mene ima Pilsner na svakom ćošku, svrati nekad...

Od toga što si nabrojao, Kozel je najbolji. Ako ima samo cepaj, a Pilsner ćemo kad dodješ u Prag. emoji481.pngemoji1086.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Planiram vec godinama da proputujem Ceskom, ali uvek nesto iskrsne. Nekoliko puta sam uplacivao turisticku turu do Praga i uvek se izjalovilo. Cesto idem do Poljske i nikad jos nisam svratio do Ceske. Tako da Ceska ostaje jedna od retkih evropskih drzava u kojoj nisam bio iako imam veliku zelju da odem tamo (nisam bio u Irskoj, Islandu, Rusiji, mislim da sam bio u svim ostalim).

 

Ali kad budem bio u Ceskoj, a bicu sigurno,  obavezno se javljam da odemo da popijemo Pilsner. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, alberto.ascari said:

Jbg, kod mene ima Pilsner na svakom ćošku, svrati nekad...

Od toga što si nabrojao, Kozel je najbolji. Ako ima samo cepaj, a Pilsner ćemo kad dodješ u Prag. emoji481.pngemoji1086.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Kozel je dobro pivo (mada je crno dosta sladunjavo). Dobro dođe kao "rekreativno pivo", pošto nema neku posebnu jačinu i može da se popije neko više, bez većih posledica.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod maxi piva, sta je bre ono niksicko ipa ? :classic_laugh: 

Imao utisak kao da pijem one vestacke rakije sa aromom neke vocke, niti jako, niti ima gustinu, kao da su samo stavili ekstrakt ukusa i to nedovoljno.

 

p.s.

gde kupiti Hoptopod u limenci osim direktno u Dogmi?

Edited by estranged
Link to comment
Share on other sites

Just now, alberto.ascari said:

Pio sam pre dve godine jedno 10 piva u Bugarskoj, sve isto. Low end Eurolager.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Ti si mnogo izbirljiv. Inače, nisu sva ista...recimo Kamenitza ima nekakvu drugačiju aromu, koja mi pomalo i smeta, ali može da prođe. Ova Zagorka je inače 5% alkohola....'ladno ne mari :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, aloviti said:

mislio sam da si prevazisao pijenje piva iz ovih vulgarnih krigli :classic_sleep::classic_biggrin:

evo i od mene jedan pilsner
mocno gorko pivo, prijaju i dalje lageri iako su vrucine prosle
napravljeno da se obelezi 100godisnjica rodjenja bohumila hrabala

 

postrizinske hrabaluv lezak_640.jpg

 

 

Svako pivo ima svoju čašu, a ta vulgarna je za ležák. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2019 at 8:17 PM, alberto.ascari said:

Taj Hobgoblin ima kod nas u Tescu, još ga nisam pio, iskreno tamo se prodaje uglavnom smeće, zato nisam nikad kupio. Valja li čemu?

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Ovo je "Komplet" ( 6 u "pakovanju" ), iz LIDLa .

 

Jos uvek nije stiglo na red (ovo kisno vreme mi je malo ubilo zelju) . Pisem pod obavezno 😴

 

Btw, izuzetno pitko, meni extra ukus 

 

48800573371_bc948957cc_o.jpg

Edited by John Dies at the End
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok nisam otkrio craft IPA i APA, pio sam najcesce ales tipa hob goblin, old speckled hen, doombar, spitfire i slicna engleska piva. 

 

Old Speckled Hen je original, taj Golden Hen je neka verzija mozda sa medom ili tako nesto. Sve su to dobra piva dok ne probas dobar craft. 

 

Onda pocne rock'n'roll. :classic_smile:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...