Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

On 9/6/2019 at 11:25 PM, MilošVB said:

Koje vam je najbolje pivo od ovih "komercijalnih" bućkuriša koji se prodaju kod nas? Ili

Dok je Efes bio u ponudi, meni je bio najbolji, ali sad ga retko nadjem po gradu, možda neki beer store. Od ovih što su u širokoj ponudi, Budweiser mi je prvi izbor. Od domaćih brendova, Valjevsko je top ali mu monopolisti ne daju da se probije na tržište. 

Link to comment
Share on other sites

Dok je Efes bio u ponudi, meni je bio najbolji, ali sad ga retko nadjem po gradu, možda neki beer store. Od ovih što su u širokoj ponudi, Budweiser mi je prvi izbor. Od domaćih brendova, Valjevsko je top ali mu monopolisti ne daju da se probije na tržište. 

Budvar češki? Pivo za glavobolju, ja ga ne pijem.

Za Efes se slažem, pristojan eurolager.

 

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, dulematic said:

Dok je Efes bio u ponudi, meni je bio najbolji, ali sad ga retko nadjem po gradu, možda neki beer store. Od ovih što su u širokoj ponudi, Budweiser mi je prvi izbor. Od domaćih brendova, Valjevsko je top ali mu monopolisti ne daju da se probije na tržište. 

 

Dobro je valjevsko, ali ga je zaista tesko naci. Meni je od tih "nasih" piva najbolje nektar. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alberto.ascari said:

Budvar češki? Pivo za glavobolju, ja ga ne pijem.

Za Efes se slažem, pristojan eurolager.

 

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

 

 

 

 

Ranije sam badvajzer pio bas dosta, nikad me od njega nije bolela glava, ali bas nikad. Pio sam ga i u Srbiji, i u Slovackoj i u Nemackoj, jedino nisam u Ceskoj zato sto je to na zalost jedna od retkih evropskih drzava u kojoj nikad nisam bio. 

 

Ovde se potpuno slazem sa Duletom, do skoro je badvajzer bilo najbolje pivo kod nas koje se moglo naci u sirokoj ponudi po pristojnoj ceni. Onda sam jednog dana sasvim slucajno 🙂 otkrio Kronenbourg 1664 Blanc. Vec sam pisao na starom forumu da ne volim psenicno pivo, medjutim ova psenica me je skroz osvojila. Ne znam koliko je ono zaista u sirokoj ponudi, ali ovde kod mene ga ima u marketima uvek. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2019 at 9:59 PM, alberto.ascari said:

Jedno domaće8deef02302c8cce14ffca3d7a27d8696.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

On 8/23/2019 at 8:50 PM, MrTripleDouble said:

Sirotinjski...

 

02tIbPF.jpg

 

Kako dobre ambalaze. Najbolji mi je originalni Fosters. Mada vidim da je poenta teme da se kaci ova leva piva... ali aj da se upisem.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alberto.ascari said:

Budvar češki? Pivo za glavobolju, ja ga ne pijem.

Za Efes se slažem, pristojan eurolager.

 

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

 

 

 

Da, Budvar, šta ja znam, meni je bolji od Staropramena i Krušovica koje se mogu naći u svakoj radnji. 

 

@A sad Dobar je Nektar. Nego jel si probao Tuzlanski pils? Vrhunsko pivo

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dulematic said:

Da, Budvar, šta ja znam, meni je bolji od Staropramena i Krušovica koje se mogu naći u svakoj radnji. 

 

@A sad Dobar je Nektar. Nego jel si probao Tuzlanski pils? Vrhunsko pivo

 

Na zalost nisam jos. Bas je skoro dolazio drugar iz Bijeljine i trebao je da donese nektar i tuzlansko, ali doneo je samo nektar. Dolazi opet za petnestak dana pa ce valjda doneti. Kod nas nema sanse da se nabavi, a ne idem nesto cesto u NS u poslednje vreme, a i kad odem ne zadrzavam se pa ne mogu tamo da potrazim. Cuo sam da je extra. Pio sam ga ja dosta davno, ali tad i nije bilo nesto, a ni nektar tad nije bio, u poslednje vreme su ta bosanska piva bas napredovala. 

 

Budvar i Staropramen ne mogu da se porede, sa krusovicama i nije neka razlika, ali ipak je budvar bolji. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dulematic said:

Nego jel si probao Tuzlanski pils? Vrhunsko pivo

 

Tuzlanski Pilsner je pitko, svjeze pivo blagog ukusa. Meni je previse blago i bezukusno ali popiti kriglu-dvije svjezeg piva na vrelom danu, u basti Slobode u hladu stare lipe nije lose. 

 

Ipak, ne bih rekao da je bas vrhunsko ali ja nikad nisam bio ljubitelj lagera pa ce mi biti interesantno ako jos neko proba i ocijeni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Na zalost nisam jos. Bas je skoro dolazio drugar iz Bijeljine i trebao je da donese nektar i tuzlansko, ali doneo je samo nektar. Dolazi opet za petnestak dana pa ce valjda doneti. Kod nas nema sanse da se nabavi, a ne idem nesto cesto u NS u poslednje vreme, a i kad odem ne zadrzavam se pa ne mogu tamo da potrazim. Cuo sam da je extra. Pio sam ga ja dosta davno, ali tad i nije bilo nesto, a ni nektar tad nije bio, u poslednje vreme su ta bosanska piva bas napredovala. 
 
Budvar i Staropramen ne mogu da se porede, sa krusovicama i nije neka razlika, ali ipak je budvar bolji. 

Da ne bude da zvuči nadmeno i da se pravim pametan, ali sva ta 3 piva se piju samo u krajnjoj nuždi, kad nema ništa drugo. Možda su Krušovice još i najpitkije od njih, što ne znači da je to dobro pivo.

Na točeno se ide na Pilsner Urquell ako se ide na lager, inače specijali.[emoji6][emoji481]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je Bud bas uzasan... Ne znam zbog cega. Od tih "komercijalnih", koji se mogu naci u vecim marketima, ubedljivo najbolji mi je "Lefe"... I naravno Baltika 😂

 

btw, Stem Brew, Imperial Ipa, 7,8%alc , jbno, podeseca me na pojedina ruska piva sa "votkom" 🤣  ... bas ima specifican ukus (meni ne toliko pitko) .. ali da obara, obara 😂

 

48707152898_2da07d8ae5_o.jpg

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Dies at the End said:

Meni je Bud bas uzasan... Ne znam zbog cega. Od tih "komercijalnih", koji se mogu naci u vecim marketima, ubedljivo najbolji mi je "Lefe"... I naravno Baltika 😂

 

btw, Stem Brew, Imperial Ipa, 7,8%alc , jbno, podeseca me na pojedina ruska piva sa "votkom" 🤣  ... bas ima specifican ukus (meni ne toliko pitko) .. ali da obara, obara 😂

 

48707152898_2da07d8ae5_o.jpg

 

De bas baltika. Meni je to jedno od najgorih piva na trzistu iz te klase. Lefe je vrh, ali kod nas je bas i nema u poslednje vreme. Moram u NS da idem da bi ga kupio. 

Link to comment
Share on other sites

 
De bas baltika. Meni je to jedno od najgorih piva na trzistu iz te klase. Lefe je vrh, ali kod nas je bas i nema u poslednje vreme. Moram u NS da idem da bi ga kupio. 
Missim jeste i Leffe konfekcija, ali to ti je otprilike kao da kupiš odelo kod Diora ili kod Kluza. Pivo je vrh, slažem se.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...