Jump to content

Najbolje pivo


ironside

Recommended Posts

33 minutes ago, ironside said:

Postojao je na starom FB92 topic o najboljem pivu, pa se ugasilo.

 

Prije nego što američko - kanadska IPA Mafia preuzme temu, krećem s Belgijom, a čekam i velevaženog pana AA da mi se pridruži u borbi suprotivu groznih Gringosa, a sve u smislu (smisao, ne smjer) belgijsko - češke aliance.

 

https://www.ratebeer.com/beer/orval/835/

 

Ma kakvi, on se prodao jenkijima. 🙂 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, A sad said:

 

Ma kakvi, on se prodao jenkijima. 🙂 

 

 

Pa sad, kako se uzme... Upravo pijem Adnams Ghost Ship (UK), nije zaslužio tako visoku ocenu imho.

 

https://www.ratebeer.com/beer/adnams-ghost-ship-bottle-can/157088/

 

 

Sutra uveče idem u Malešický mikropivovar a tamo se to uvek završava čašom na stopici Kaasteel Rouge, bez obzira šta se troši pre toga. Razmatram alternativni program na poslu za petak... 🍺😑😂😂

Edited by alberto.ascari
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alberto.ascari said:

 

 

Pa sad, kako se uzme... Upravo pijem Adnams Ghost Ship (UK), nije zaslužio tako visoku ocenu imho.

 

https://www.ratebeer.com/beer/adnams-ghost-ship-bottle-can/157088/

 

 

Sutra uveče idem u Malešický mikropivovar a tamo se to uvek završava čašom na stopici Kaasteel Rouge, bez obzira šta se troši pre toga. Razmatram alternativni program na poslu za petak... 🍺😑😂😂

 

U zivotu nisam probao Adnams pivo da valja, pogotovo ne neko da je bas sjajno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zadnje pivo (u stvari 2) sam popio 29. marta da proslavim sto nije Brexit. Pivo je bilo dobro, neki craft IPA ali nisam pio cijeli mjesec prije toga pa me udarilo u glavu i boljela me glava. Od tada nisam ni kap nikakvog alkohola popio, mislim da ce me drzati ovako jedan duzi period pa cu pokusati izbjegavati topike ovog sadrzaja. 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Squabbit said:

pih od svih silnih IPA i sl, ja najvise lochem Spaten i Pilsner Urquell... 
Kona (skoro) uvek moze da prodje

 

Velika je razlika izmedju točenog i konzerve ili flaše. A imaš i točeno i točeno, bolje je iz tanka nego iz KEG suda. Plus ga treba i umeti natočiti. A Pilsner koji popiješ u pivari u Plzenju (češki Plzni) u podzemnim tunelima (ima ih oko 9km), nefiltrirano, nepasterizovano, iz drvene bačve, nema veze sa pivom koje ide u distribuciju. Razlika k'o dupe i oko. 😁🍺

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Yi Sun Shin said:

Ti si lud, majke mi   😄

 

Zapadna obala je bukvalno Meka kraft piva, a ti tučeš po Urkelu. 

 

Daj predlozi, mora da sam vec probao dosta. sad me mrzi da vijam. Mada malo malo pa uzmem neko pivo od neke no name male pivare. bude dobrih kad kad

Link to comment
Share on other sites

Probao sve tipove piva i nije to za mene. Meni vecina ovoga sto kacite na ovom topiku nije vise pivo.

 

Mogu ga nazvati interesantnim picem i da mi se svidi, ali mi i dalje nece biti pivo. Pivo je jecam, pivo je lager, za mene, sve ostalo gde se eksperimentise sa aromama je nesto drugo, samo izgleda kao pivo, ali miris i ukus nisu.

 

A primetio sam u raspravama na proslom forumu da upravo ono sto se ceni kod nekih kraft piva meni najvise smeta, recimo after taste koji je herby ili slatkast, meni to uzasno smeta, svako pivo koje nije jako gorko nego vuce na kiselo (ili na slatko/neki drugi ukus kao kod vecine kraft piva) ja ne mogu da pijem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa da nastavimo... Zichovec New England IPA Mosaic. Tip je vlasnik celog sela i porodične pivare + ima i pivaru u nedalekom gradiću Louny. Slabija gorčina, IBU 40, ABV 7,5%.

Prolazim često pored pa svratim u shopping, cca 60km severozapadno od Praga.

Sad nam je baš u poseti sestričina, pa sam spremio par flaša zetu da mu ponese. On voli Budvar, kupio sam mu i six pack, ali džabe objašnjavam, to je grozno pivo, pijem ga kad moram samo. Ovde ga zovu bolehlav, u slobodnom prevodu pivo glavobolj. Omiljeno samo kod budějických (stanovnici Čeških Budjejovica i bliske okoline) lokalpatriota.

https://untappd.com/b/rodinny-pivovar-zichovec-neipa-17-mosaic/3169483

https://www.pivovarzichovec.czc637fe0ae22d7eaf26a5711ebd5f4643.jpg

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Probao sve tipove piva i nije to za mene. Meni vecina ovoga sto kacite na ovom topiku nije vise pivo.
 
Mogu ga nazvati interesantnim picem i da mi se svidi, ali mi i dalje nece biti pivo. Pivo je jecam, pivo je lager, za mene, sve ostalo gde se eksperimentise sa aromama je nesto drugo, samo izgleda kao pivo, ali miris i ukus nisu.
 
A primetio sam u raspravama na proslom forumu da upravo ono sto se ceni kod nekih kraft piva meni najvise smeta, recimo after taste koji je herby ili slatkast, meni to uzasno smeta, svako pivo koje nije jako gorko nego vuce na kiselo (ili na slatko/neki drugi ukus kao kod vecine kraft piva) ja ne mogu da pijem.
IPA nije experiment, to pivo je nastalo tako što su Englezi tražili recepte kako održati pivo u životu na putu brodom do Indije. Zato ima više hmelja nego u lageru. A kad smo kod gorčine, pogledaj negde šta je IBU (international bitterness unit), lageri su tu oko 20, do 25, a ozbiljna IPA počinje na 45-50. Meni najviše sedi oko 70-80, ali mnogo zavisi od vrste hmelja. Pio sam i zverstva >100, može, dobro je i to.

Industrijski lager, pa šta da ti kažem... Pilsner uvek može, ne znam šta ima u Srbiji, ali ako nema ništa drugo, ja mogu Amstel. Od madjarskih solidan Arany Aszok, austrijski Gösser i Schwechater, italijanska Pedavena, bavarski Paulaner.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, McLeod said:

Probao sve tipove piva i nije to za mene. Meni vecina ovoga sto kacite na ovom topiku nije vise pivo.

 

Mogu ga nazvati interesantnim picem i da mi se svidi, ali mi i dalje nece biti pivo. Pivo je jecam, pivo je lager, za mene, sve ostalo gde se eksperimentise sa aromama je nesto drugo, samo izgleda kao pivo, ali miris i ukus nisu.

 

A primetio sam u raspravama na proslom forumu da upravo ono sto se ceni kod nekih kraft piva meni najvise smeta, recimo after taste koji je herby ili slatkast, meni to uzasno smeta, svako pivo koje nije jako gorko nego vuce na kiselo (ili na slatko/neki drugi ukus kao kod vecine kraft piva) ja ne mogu da pijem.

pivo.thumb.jpg.44b3ed036c9751714a5b1c86563df801.jpg

Ako te put nanese u Nis, javi se da te vodim da probas ovako nesto :smiley2:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...