Jump to content

VN Bahreina 2022


Radoye

Recommended Posts

59 minutes ago, Dzoni_m said:

Ja licno mislim da je ta prica o pumpi za gorivo glupost. Sva tri automobila su ispustila dusu na kocenjima kada je "sakupljana" energija nazad u bateriju. Ali neka bude. 

 

Ako im je crkla elektricna komponenta motora, zar ne bi mogli da nastave? Jasno je da bi bili sporiji, ali bi valjda mogli da nastave trku, zar ne? Ili se varam?

Doduse, istini za volju, u prilog tvojoj tvrdnji ide i cinjenica da se Perez zalio na gubitak snage u motoru bar jedno pola kruga pre nego sto se okrenuo na stazi, sto ukazuje na bas to sto kazes.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, staneC said:

Ima li vremena, da do petka to srede?

 

Zavisi sta je tacno "to", s obzirom da se o pravim razlozima problema samo spekulise jer ih RBR krije k'o zmija noge. Ako je u pitanju samo falicna pumpa / promena istog za isti deo onda naravno da imaju, ako zahteva redizajn kompletnog rezervoara onda ce se cekati B-verzija bolida negde pocetkom evropske sezone.

Mada, ako je frka samo u situacijama kad im je ostalo malo goriva, mogu uvek da startuju trku sa par kg vise u rezervoaru ali svakih 1/2 kg znaci 0.1 sekundu po krugu sporije tako da ne valja kako god da okrenes. Mada je i to bolje nego ne zavrsiti trku uopste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Kapiram da im je jasno da su usrali motku, ali ne smeju javno da priznaju jer ce onda ostali da se opuste i povuku rucnu dok se oni povrate u igru.

 

Videcemo vec sad za vikend kakva je situacija. Ako budu spori, jasno je da do redizajna nisu u igri.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima

 

Čudno mi je da su sva tri tima sa Ferarievim motorom pogodila i aerodinamikau. Mora da postoji još nešto osim sirove snage koju dobijaju iz sus motora. Verovatno celo pakovanje bolida pozadi motor-metanjač-ERS daje neku prednost

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...