Jump to content

VN Bahreina 2022


Radoye

Recommended Posts

1 hour ago, Nicklord said:

Maks je izgubio previše vremena u oba pokušaja, mislim da je ispustio prvo mesto, Perez slično vozio samo je jbg - sporoji pa ne može toliko agresivno. Sainc i Lekler ne vidim neku ogromnu razliku i deluju obojica da imaju najviše kontrole nad autom. Ferari vidno bolje izlazi iz sporih krivina, negde sigurno ima telemetrije to da potvrdi

RB ima manje krila u odnosu na Ferrari i prenosni odnosi su im malo duzi, pa su brzi na pravcu. Ferrari ima vise krila, bolje aerodinamicko prianjanje, pa kasnije koci i bolje vuce iz krivine. Imaju i krace prenosne odnose sto isto pomaze kod ubrzanja.

 

Vise aerodinamickog prianjanja bi trebalo da znaci manje klizanja i bolje iskoricenje pneumatika, ali mozda DRS odradi Maksu posao. Videcemo vec danas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Možda Mercedes ima poteškoča zbog nove smese bencina, ali to če se moči sanirati.

Meni se čini, da jim je aerodinamika i sve što ide s tim, u bunaru. Za sada. Ali ako je u temelju zahenan dizajn, onda...

Edited by staneC
Link to comment
Share on other sites

Prema izjavama Mercedesovih korisnika pogona niko se ne žali na manjak snage. 

 

Aston i Mercedes su morali da prave kompromis u podešavanju zbog "porpoisinga" odnosno poskakivanja na pravcu, a Meklaren kaže da im fali mehaničkog i aerodinamičkog gripa. Ipak su svi omanuli u dizajnu i kažu da ovo neće biti brzo rešeno...

Link to comment
Share on other sites

Ferrari nije imao cestitu simulaciju trke na treninzima. Imace tempo u trci, samo da prezive start citavi i odbrane pozicije.

 

Mene vise brine pouzdanost motora u trci. Oni jesu imali najvise odvozanih krugova, ali je to sve bilo sa motorom koji nije bio forsiran.

 

Ja recimo ocekujem cukanje Ver i Lec na startu. Deluju mi talentovani za takvo nesto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

SAI ima dobar start, mogao bi najviše da profitira na startu. Hteo nehteo dobiće drag od LEC, koji mora da brani poziciju od VER. Baš me zanima kako će da odstartuje treći red.

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk
 

Sainz i Leclerc jedan drugog izbacuju 😂. 😉

5 minutes ago, Downforce said:

Ja sam prognozirao P2 za Luisa.  A kad je vec P2, nije ni P1 daleko...

Ako je u prvih 5, častim 🍺.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...