Jump to content

VN Bahreina 2022


Radoye

Recommended Posts

Bravo!

Čestitke od srca Ferariju.

RB ima odličnu šasiju i Maxa za volanom, ali pogon Ferarija kida.

 

Mercedes nema pojma gde je potencijal tog auta i proći će vreme dok ga ne otključaju. 

 

Botas ispred Rasela.

 

Heroj dana ipak Magnusen.

Link to comment
Share on other sites

Sad se pitam sta su to u Mercedesu toliko testirali u Vertu kad su od 8 uzastopnih sezona neprikosnoveno najboljeg motora, prakticno u klasi za sebe, dobili ubedljivo najgori motor na gridu? Jer nije moguce da su bas svi Mercedesovi timovi toliko promasili aerodinamiku. Sad Toto prica kako gube vreme na pravcima, citav ovaj koncept bez bocnih usisnika je u svrhu smanjenja otpora i maksimizovanja brzine na pravcu, pa koliko je taj motor slabiji?

 

Kanda se spavalo na lovorikama...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Radoye said:

citav ovaj koncept bez bocnih usisnika je u svrhu smanjenja otpora i maksimizovanja brzine na pravcu, pa koliko je taj motor slabiji?

Ta teorija je opovrgnuta. Ispada kada se malo provuce kroz CFD da debeli usisnici zapravo smanjuju otpor vazduha. Fer i RB su uboli ovoga puta ocigledno. Mozda im ti usisnici samo smetaju zapravo.

 

Inace, kako komentarisete K Maga koji je obrisao patos MSC-om?

 

Strategija sutra?

Edited by Downforce
Link to comment
Share on other sites

Sainz ne izgleda zadovoljno. Kaže da još razmišlja o tome na koji način da vozi ovaj Ferrari. Pa, da ga je "prokljuvio" pokidao bi obojicu ispred? (i ovako je ver bio svega ,006s ispred).

 

Moglo bi ovo da bude jedno vrlo zanimljivo takmičenje ove godine.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Radoye said:

Sad se pitam sta su to u Mercedesu toliko testirali u Vertu kad su od 8 uzastopnih sezona neprikosnoveno najboljeg motora, prakticno u klasi za sebe, dobili ubedljivo najgori motor na gridu? Jer nije moguce da su bas svi Mercedesovi timovi toliko promasili aerodinamiku. Sad Toto prica kako gube vreme na pravcima, citav ovaj koncept bez bocnih usisnika je u svrhu smanjenja otpora i maksimizovanja brzine na pravcu, pa koliko je taj motor slabiji?

 

Kanda se spavalo na lovorikama...

Kanda su se zeznuli. Izgleda da su najviše testirali hlađenje motora tj. kako će se motor ponašati u tom uskom pakovanju bez bokova.

Ideja je bila da će patos da lepi u brzim i sporim krivinama, a da će manjak otpora vazduha usled nedostatka čeonih površina na pravcima obezbeđivati ključnu prednost.

Kako sada stvari stoje, izgleda da su se zajebali.

Da li će to tako ostati cele sezone, rano je reći.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Downforce said:

 

 

Inace, kako komentarisete K Maga koji je obrisao patos MSC-om?

 

 

 

Ja sam to vec komentarisao neki dan, sasvim ocekivano, realno Mik da nema to prezime ne bi ni imao mesto u F1, nije on nista bolji od na primer ovog Kineza iz Alfe, ako je i bolji od njega, isto kao i Cunoda, to je taj neki osrednji nivo, tj vozaci koji su klasu ispod Hulka, Grozana i slicnih, a znamo da se Magnusen solidno nosio sa Grozanom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ja sam to vec komentarisao neki dan, sasvim ocekivano, realno Mik da nema to prezime ne bi ni imao mesto u F1, nije on nista bolji od na primer ovog Kineza iz Alfe, ako je i bolji od njega, isto kao i Cunoda, to je taj neki osrednji nivo, tj vozaci koji su klasu ispod Hulka, Grozana i slicnih, a znamo da se Magnusen solidno nosio sa Grozanom.

Sampion F2 serije nema mesto?

 

Dzizus.

 

U f1 si dobar koliko su dobre tvoje poslenje trke. Uvek bilo i uvek ce biti. Tako da bih ja patkometriju klubskih sacekao negde na pola sezone i kraju. Da vidimo ko je gde. Kvalifikacije su jedno, a trka drugo.

 

Ne bih se zaletao sa prognozama, pogotovu sto, gledajuci vremena, ovde su svi tesno. Ovde nema nikog da je iskocio. Ako Mercedes sa ovako bangavim autom drzi prikljucak, svi mozemo kuci ako im proradi.

 

Prva trka ume da bude cudnjikava sa nekim iznenadjujucim rezultatima, koji se kasnije tokom sezone potpuno promene.

 

Polako, ponajvise navijaci Ferarija.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Napokon krecemo. Iskreno crveni su pogodili sa paketom a definitivno Ferari napravio nakbolji motor na gridu. 

Od RB nisam ni očekivao nista losije ali Mercedes je u neverici..., ne znam kod koga spava Toto večeras. 

Williams..., da nema Albona ponovo kanal, nazalost. Sreca sto su za titulu fenjerasa zainteresovani ipak neki drugi. 

Link to comment
Share on other sites

Za loše rezultate Mečkinih korisnika ne bih upirao prst u pogon. Zadnjih sezona je Mercedes AMG dominirao dok je u isto vreme Williams bio zakucan za dno. Verujem da su svi "omašili" dizajn pogotovo Mclaren i Aston mada je rano da otpišemo Mercedes.

 

Ovakav Rikov rezultat je posledica bolesti, bar se tako nadam. Ako Noris bude brisao patos sa njime i ove godine eto nama Pata na gridu 2023. Protiv toga nemam ništa.

 

Ako ovakve male razlike ostanu i sledećih vikenda očekuje nas bolja sezona od prošle jer ćemo gledati fajt Verstapen-Lekler-Sainc sa uletanjem Hamiltona i nadam se Rasela.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam redom onboardove iz Q3 sad. Super kratke opservacije jer me mrzi romane da pišem.

 

Maks je izgubio previše vremena u oba pokušaja, mislim da je ispustio prvo mesto, Perez slično vozio samo je jbg - sporoji pa ne može toliko agresivno. Sainc i Lekler ne vidim neku ogromnu razliku i deluju obojica da imaju najviše kontrole nad autom. Ferari vidno bolje izlazi iz sporih krivina, negde sigurno ima telemetrije to da potvrdi

 

Najveća razlika je između Hamiltona i Rasela, Rasel je vozio kao ja na igrici kad učim stazu (a to nije pohvala 😄 ), prvi put kad je probao agresivan da bude kao Hamilton 3 puta je imao lockup. Hamilton je vozio na 120% - da mu daju traktor dovukao bi ga u q3

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...