Jump to content

F1 Vox 92 Fantasy League 2022


Zvezdinho

Recommended Posts

Za nedelju dana pocinje nova sezona pa je red da se prebrojimo.

 

Na sajtu ne postoji mogucnost da se reaktivira liga iz prolse godine tako da sam napravio za ovu sezonu.

 

Kod za nasu ligu je : f29aee3544

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

  • Zvezdinho changed the title to F1 Vox 92 Fantasy League 2022
  • Radoye pinned this topic
2 hours ago, Romantik said:

Usao sam, ali meni je to i dalje najbezvezniji F1 fantazi koji postoji.

 

 

A jel mozes da vidis ligu i ko je sve u njoj. Ja je sad ne vidim uopste jedino kad opet ukucam kod inace nikako kad kliknem na lige i started.

Link to comment
Share on other sites

Pa to ti je isti ko u fudbalu stavis kapitena da ti bude Ronaldo, povrede ga i odose ti bodovo, nista neobicno za fantazi. Normalnlo da neko ko odustane i ne zavrsi trku dobija penale, jbg.

 

Lepo si skockao tim za taj budzet.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

NIje normalno uopste. Igram jos 5-6 fantazija sem ovog i igram ih godinama i nigde nema penala sem ovde.

Ako taj Ronaldo ne igra, ili igra a ne uradi nista, on nece dobiti penale, tj minus bodove, vec samo ti nece doneti bodove kojima si se nadao, ali ti nece ponistiti ucinak ostalih igraca koje si dobro izabrao.

 

Ako u F1 neki vozac ima udes, kvar, ili nesto slicno i odustane, on nece dobiti bodove, ali nece mu se ni oduzimati bodovi. Problem sa tim konceptom penalizacije, sto to em nije pretpostavka kako se boduje sport, em je u bar 90% slucajeva posledica neceg za sta taj vozac nije odgovoran. Svaki igrac je dovoljno penalizovan sto ne dobije bodove za odustajanje, a ne da ako imas na rimer 3 vozaca koji su na primer u trci 5, 7. i odustao budes u losijoj poziciji od nekog ko ima vozace na 9-om, 11. i 13. mestu.

 

To je prosto sulud koncept koji ili ima za cilj uvodjenje random efekta, umesto da najlbolji pobedi, ili je posledica ne razmisljanja onog ko je pravila kreirao i samo uzeo pare bez da je isporucio vrhunski proizvod.

Link to comment
Share on other sites

Ti kad dobijes crveni i zasluzio si minus bodove jer si uradio nesto lose, ali ovo je ekvivalent da tebe neko polomi na fudbalu i dobije za to crveni karton, ali posto je tebi slomljena noga ne mozes da igras dalje i da zbog toga i ti onaj sto je dobio crveni dobijate minus bodove. Vidis koliko bi to bio sulud koncept? Tako da ni u fudbalu nemas tako nesto, vec minus ide samo onom ko je uradio nesto lose, tj ko dobije crveni, a ovde ako se desi udes oba vozaca dobijaju u fantaziju negativne bodove nebitnio ko je kriv. S-u-l-u-d-o!

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je previše - 15 za nezavršenu trku, ali realno tokom sezone se to anulira. Svakome se desi ponekad. Meni su se recimo prošle godine sudarili Maks i Hamilton u Monci, i tu sam skroz ispao iz konkurencije za prvih 100, ali u suštini za 20 i nešto trka nekad imaš sreće, nekad ne. Ali koji fantazi na kraju krajeva ne odlučuje sreća? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U svakom treba mala doza srece, pa ce to odluciti da li si prvi ili 25, ali ovde sreca odlucuje da li si prvi ili 100-hiljaditi. Kao sto rekoh vise puta, ja igram jos 5 drugih F1 fantazija, i apsolutno ni u jednom sreca ne igra toliku ulogu kao na ovom oficijalnom.

 

Evo jos jedan primer, u oficijanom Moto GP fantaziju ja za danasnju trku imam Markeza, on nece voziti, to je ogroman udar na mene i ako se trka odrzi skoro je izvesno da vec nakon samo dve trke ne mogu osvojiti titulu ni ove godine, ali to je moj izbor, znao sam koji je rizk Markez, kockao se i ok, ali i ako se trka odrzi nema penal zato sto ne ucestvuje, vise nego dovoljno sam penalizovan sto necu osvojiti bodove za njega.

 

Jednostavno taj dupli standard u F1, jer odustajanjem nekog vozaca ti ne osvajas bodove, dakle penalizovan si za to, a ovako minus bodovi ponistavaju i ucinak onih vozaca koji su zavrsili, dakle S-U-L-U-D-O!

Link to comment
Share on other sites

Kakve veze ima zamena vozaca? Mi pricamo o odustajanju, i time sto su igraci dvostruko kaznjeni za jedan nezeljeni dogadjaj, nesto sto nema nigde drugde i sto je krajnje neposteno jer rezultati zbog te duple penalizaacije zavise mnogo vise od srece nego od strategije i umesnosti.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Romantik said:

U svakom treba mala doza srece, pa ce to odluciti da li si prvi ili 25, ali ovde sreca odlucuje da li si prvi ili 100-hiljaditi. Kao sto rekoh vise puta, ja igram jos 5 drugih F1 fantazija, i apsolutno ni u jednom sreca ne igra toliku ulogu kao na ovom oficijalnom.

 

Evo jos jedan primer, u oficijanom Moto GP fantaziju ja za danasnju trku imam Markeza, on nece voziti, to je ogroman udar na mene i ako se trka odrzi skoro je izvesno da vec nakon samo dve trke ne mogu osvojiti titulu ni ove godine, ali to je moj izbor, znao sam koji je rizk Markez, kockao se i ok, ali i ako se trka odrzi nema penal zato sto ne ucestvuje, vise nego dovoljno sam penalizovan sto necu osvojiti bodove za njega.

 

Jednostavno taj dupli standard u F1, jer odustajanjem nekog vozaca ti ne osvajas bodove, dakle penalizovan si za to, a ovako minus bodovi ponistavaju i ucinak onih vozaca koji su zavrsili, dakle S-U-L-U-D-O!

 

Ja sam bio:

2018 - 100 i neki, nisam uspeo da nađem mejl za konačnim rezultatima

2019 - 3477

2020 - 166

2021 - 2310

 

I svaki put u 1% od svih učesnika, tako da sigurno nije tolika razlika. Pogotovo što mnogo igrača ima iste vozače, pa to odustajanje uglavnom utiče na ljude koji imaju sličan broj poena kao i ti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Propast, a lepo sam na pocetku sastavio tim sa 2 Ferarijeva vozaca i onda izbacim Sainza i sve zivo da bi ubacio Maksa. Nista od prvog mesta u Srbiji ove godine  :lol_2:

 

Ako je za utehu Lecler turbo i Ferrari kao tim. 

 

Kkao bese rimantik rece, ma sramota od pravila sad ce minus poene da imam:classic_tongue:

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...