Jump to content

Danil Medvedev


Kosjan Willavić

Recommended Posts

ma naravno da su ovo sve samo izgovori (Daniilovo osvajanje Wimbldona, i to posle operacije i neigranja 2 meseca), samo politicari skupljaju politicke poene, a tupavi Gaudenci i ATP ni prstom da mrdne/u za svoje igrace. Savet igraca se nigde ne cuje (postoji li to telo jos uvek?), sebi su obezbedili WCs, neograniceno vreme pred servis, direktorisanje turnirima a za ostale ih boli uvo. ATP je i formiran jer su mocnici (turniri, federacije itd. ) radili sta im se cefne i niko nije zarezivao igrace ni 5%. A na sta su sad spali! I posle kao ATP je organizacija koja se podjednako brine i o igracima i o turnirima, 50:50 dele vlasnistvo. Ma nije nego!

Link to comment
Share on other sites

Nesto mislim, ATP je potpisao koliko se secam da igraci moraju da se povinuju pravilima drzava u kojima se turnir igra ali nisu potpisali da moraju da postuju pravila koja uvede neki privatni klub - po meni kad bi hteli ATP bi mogao da odbrani Medvedeva za Wimbldon , za AO mislim da nema sta, tu je njihov zakon koliko god glup bio ali moglo im se po zakonu

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto igraci samim prijavljivanjem na turnir,u slucaju GS po automatizmu ranking pozicije se povinuju Grand Slam Rule Book da moraju postovati pravila turnira ,tako da ovo meni izgleda kao zaobilazni put da igrace natreraju da sami odustanu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa valjda ti turniri imaju i neke obaveze prema igracima, a ne samo da se igaci moraju svemu povinovati sta ovima padne na pamet?

znaci li to sad da eto Wimbldon klubu padne na pamet da ridjokosi ne mogu da igrraju i onda eto Sinner ne moze da igra! :classic_blink: mislim, svasta. U svakom ugovoru postoje prav i obaveze obe strane. ovo je cisto izivljavanje.

verujem da postoji neki sud koji "obradjuje" slucajeve diskriminacije po firmama, ma koliko one privatne bile... :wink2:

 

a posebna prica je to sto su GSovi dobili termine u ATP kalendaru i "iznamljuju" njihove igrace da im igraju turnire uz obavezu da je svima omogucen pristup ako to renkingom zasluze.  Nije ovo vise 1950-ta kad su mogli da pozivaju (nepozivaju) koga su hteli i kako im se cefne. bukvalno je ATP nastala jer je jugoslovenska teniska federacija zabranila ucesce Pilicu na Wimbldonu (posto nije igrao neki mec DC), pa su se igraci pobunili, solidarisali, na nekom parkingu "osnovali" ATP (da ne ulazim sad u detalje) - ostalo je istorija (koja se sad vraca unazad :ajme: ) .

A imali smo slucajeve kada neki Arapi nisu hteli da daju vizu Sahar Per (Izraelki), ili kad neki teniski savezi nisu dozvoljavali (cini mi se) arapskim igracima da igraju protiv Izraelaca (sve sama politika), kad je ATP/WTA odmah reagovao i "objasnio" doticnima da politici nije mesto u internacionalnom sportu kakav je tenis. Ovo se desavalo samo nekoliko godina / deceniju ranije. A sad imamo ovo!

:furious:

 

Sto neko rece (na twiteru, a gde drugo :classic_biggrin: ) : kako ni jednom npr. americkom teniseru nisu trazili da osudi Busa juniora povodom intervencije u Iraku, a da bi mogli da ucestvuju na RG, Wimbldonu ili nekom drugom turniru? Da ne pricam o podrsci Amera Saudijcima i haosu u Yemenu (da ne idem dalje u svetsku politiku - i od ovog mi je muka).

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Daniil je u ovom trenutku postupio pragmaticno,otisao da resi manji  zd problem operativno ,uzeo sebi bolovanje za oporavak fizicki sve to tokom sezone sljake koju nikako ne preferira,da saceka eventualni rasplet situacije sa R/U sukobom,duzinom sankcija i da se na neko vreme skloni od pritiska koji je veliki i izuzetno neprijatan za sportistu .Iskreno zelim da zaigra na W  uz sve ostale igrace.Jako je tuzno sve sto se desava trenutno 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2022 at 4:05 PM, Cojep said:

barem je preskocio Moju i Pata 🙂

a za stizanje dvojice zemljaka ce morati jos da se sljaka

 .....

9  Safin

8  Ferrero

6  Kafeljnikov, Muster, Rios

3  Medvedev

2  Moya

1  Rafter

Stiže svoje zemljake posle Madrida i Rima kada opet sedne na prvo mesto.

 

Novak brani 1200 poena pred RG, teško je očekivati da Novak sve odbrani, a nakon toga RG i WB...

 

Danil bi mogao veoma lako da bude prvi minimum do kraja USO. Dobiće nekih dvadesetak nedelja. Ostaviće Vilandera iza sebe.

Link to comment
Share on other sites

Ako se Medvedev oporavi prema očekivanju , ne vidim razlog zašto u datim okolnostima ne bi nastupio na RG .

Iako šljaku ne preferira ali nije jedini koji je neka vrsta specijaliste za podlogu (ranije je bilo više šlajkaša specijalista), billa bi mu prevelika pauza da odigra samo ovaj jedan turnir do US serije. Može npr da prijavi Lion /Ženevu da se malo uigra.

Link to comment
Share on other sites

Čim trenira na tvrdoj podlozi, nema ništa od RG. Turnir počinje za manje od četiri nedelje, ne verujem da će ići u tu avanturu. 

 

Takođe je dokaz za to da će verovatno igrati taj turnir na travi što je naveden u tvitu, a počinje odmah nakon RG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moguce je i da testira telo i osecaj za lopticu, kretanje nakon nešto više od mesec dana neigranja i operacije, tamo gde se najprirodnije oseca.

Naravno sve je moguće pa i da neće igrati RG . Po meni bi to bila pogrešna odluka. Ako se osloni samo na SBosh , šta bi sledece npr igrao Washington, eventualno Atlantu (sumnjam) .To bi bio jedan turnir gde bi odigrao max 4 meča u 4 meseca. Prevelika pauza . Ne treba zanemariti ni sponzore . Lacoste očigledno ima probleme ove sezone sa vidljivošču svojih najvećih zvezda  , i verujem da bi im bilo stalo da ATP No.2 zaigra  i dalje su jedan od glavnih sponzora RG.

Na RG se ne očekuje da bi baš mogao do samog kraja a prilika i da igra što više mečeva 

Šta god da bude , nezgodna situacija za Medvedeva , kojoj je sam najmanje doprineo.

Da je sve bilo normalno , možda bi i operaciju koja je koliko sam razumela bila za manji zdr problem  odložio.

Profesionalac, 26 godina, period karijere  kada je očekivano da bude u svom peaku. Sam je rekao da ne vidi sebe da posle 30te igra takmičarski tenis.

Link to comment
Share on other sites

igrace covek gde mu dozvole.

ako oporavak ide dobro mogao bi da uzme WC za Lion ili Zenevu, da malo udje u udarac, a na RG sta uradi i dokle stigne: ima realne sanse da posle RG preuzme #1 a onda ce Wimbldon bas onako glupo da uzgleda jer ne dozvoljava #1 da igra na turniru zbog njegove nacionalnosti.

Na travi bi posle Den Boscha mogao da igra u Halleu i na Majorci, pa 2 sedmice pauze pa onda moze da vidi da li ce i Ameri da banuju Ruse i ako ne da odigra Newport na travi (posto Svedjani banuju Ruse i ne moze igrati Bastad na sljaci). Potom ide Atlanta, pa Washington i mastersi. Mogao bi da nakupi par meseci na #1.

 

Danas nisam primetila da su Nemci bili negativno raspolozeni prema Ivashki (ne znam kako je prosao Gerasimov prethodno, ali ne verujem da su ga negativno primili). Tako da ne verujem da bi bilo ikakvih problema i za njega i za Rubljova, Khachanova, Karatseva da igraju Halle. A onda da vidimo da li ce Toni da ih banuje. Sta ce necak da mu kaze, hoce li ga podrzati, pa da se Rafica docepa #1 ("rules are rules", ko im je kriv kad su rodjeni u pogresnoj zemlji, Rafica je oduvek negovao prave porodicne vrednosti i bio ispravno vaspitavan, i njegova porodica je apsolutno normalna i ispavna, ne kao neki...).

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

sad gledam kakva je situacija izmedju Novaka i Medvedeva:

 

ako Novak u Madridu, Rimu i na RG izgubi u finalima, a Medvedev se samo pojavi na RG, imace sledece bodove posle RG:

Novak: 7450

Medvedev: 7630

razlika: 220 bodova

 

Ako Novak osvoji Madrid ili Rim, uz finala ovog drugog i RG, Novak bi bio na 7850 i zadrzao #1 do Wimbldona.

Edited by wwww
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dracarys said:

Ništa, podrška u tome. Samo, malo kada smo videli da top2 igrač igra 5 turnira za redom, doduše, verovatno na RG neće dogurati do druge nedelje, pa će tu imati lufta.

A šta da radi ,ne može da igra W niti bilo koji turnir u GB. Ne može tek tako da gubi vreme od takmičenja ako je već fizički zdrav.Tu su i sponzori koji sigurno žele da se njihovi proizvod vidi . Ima odličan PR ,a sudeci po sadržaju koji postavlja na dr. mrežama, izuzetno mu je važan sponzoski novac i uticaj koji preko njih stiče. Time ne mislim ništa loše, svi mi radimo za novac. 

Teniseri su nomadi , navikli na odredjeni režim treninga , igranja, putovanja. Koliko je pobednički mentalitet bitan znamo, a stiče se isključivo pobedama

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...