Jump to content

Pohvale


Recommended Posts

Treba nam i ovaj topic.

 

Pogotovo zato sto je vecina konstruktivna i zaista gradi forum, otvara nove topice, daje sugestije vezane za funkcionisanje foruma i za sada se uglavnom svuda vode normalne diskusije, sto mene licno cini srecnim i zadovoljnim jer smo uradili ocigledno pravu stvar 🙂

 

Nadam se da ce se tako i nastaviti, dakle pohvala za forumase koji uvek cine forum onakvim kakav jeste 🙂

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Za pohvalu su, svakako, i brze rekcije moderacije i administracije, koliko sam pratio, mnoge su primedbe usvojene i nije trebalo čekati pola večnosti da se vidi rezultat. 

Ono osnovno, to smo nekako svi već naglasili u prvim postovima, svaka čas na brzini pripreme, podizanja foruma i dobro odrađenom obaveštavanju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nije mi bas najjasnije postojanje ovog topika... Posto se ljudi zahvaljuju gde stignu...

Al ajd' i ovde da napisem. 

Hvala ljudima koji su tako brzo nasli ovaj plac pod virtuelnim nebom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivan said:

Nije mi bas najjasnije postojanje ovog topika... Posto se ljudi zahvaljuju gde stignu...

Al ajd' i ovde da napisem. 

Hvala ljudima koji su tako brzo nasli ovaj plac pod virtuelnim nebom.

Valjda ce biti razloga za pohvalu osim otvaranja foruma :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima koji su napravili ovaj forum, za sada mi deluje bolje od onog starog +i bolje od još jednog koji je nastao iz onog starog B92 foruma.

 

Hvala i mom drugu Urošu koji je na Tviteru ostavio link do foruma.

 

I na kraju jedna molba- molim da mi se javi neko od forumaša koji je bio aktivan 2003-2004. godine..imam jedno privatno pitanje...Unapred hvala! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Deluje mi prilično dobro na prvu loptu, iako nisam stigao da overim sve kutke.  

 

Posebno mi se svidja početna strana. Politika i sport kao podforumi oko kojih se vrteo i b92 + ostale teme (one najbitnije: filmovi, muzika, knjige, itd). Nema života, stila, kafa i tako tih podforuma koji tamo nisu bili aktivni, a iskakali su u prvi plan.

 

Dakle, jednostavnost i preglednost... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Džudi said:

 

I na kraju jedna molba- molim da mi se javi neko od forumaša koji je bio aktivan 2003-2004. godine..imam jedno privatno pitanje...Unapred hvala! 

 

Citiram samu sebe..bezveze..

Saznala sam..Hvala svima koji ste se javili putem pp-a.. 

 

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

za pocetak (da ponovim), moja zahvala svima koji su ucestvovali u podizanju ove nove forumske platforme. isto tako, hvala administratorima i moderatorima koji volonterski odrzavaju board 24/7.

 

...

 

ne mogu sada pronaci konkretan post, nije ni bitno, medjutim pohvale moderatoru Eddardu zato sto je reagirao na ismijavanje fizickog izgleda / vulgarizaciju, odnosno kretenizaciju diskusije. takve su moderatorske reakcije falile na onom starom boardu, gdje se uvrijezilo da se i fizicki izgled i raznorazne bolesti (npr. sifilis) dovode u uzrocno-posljedicnu vezu sa necijom inteligencijom / kognitivnim sposobnostima / stavovima / ideologijama / politikama, itd. its. nazalost, i neki (tadasnji) moderatori su (aktivno) ucestvovali  u takvim dziberijadama, primjerenim nizim razredima osnovne skole (pa i to samo kad uciteljica nije u razredu).

 

...

 

ne znam ko ga je napravio, ali zelim pohvaliti ovaj logo foruma

 

vox92.jpg

 

meni je bas simpa

Edited by Vjekoslav
  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala na pohvalama. 

Graficki dizajn mi nije primarna stvar, ali bas danas sam nenadano dobio posao u firmi gde pored frontenda zele da radim i graficki dizajn.

Poslednjih 20ak dana sam u haosu bio i nisam imao vremena da zavrsim celokupni vizuelni identitet, sam logo i jos neke stvari.

Ali obecavam da cu zavrsiti logo, imam zadatak da savladam illustrator i premiere pro/after effects, pa cu dok vezbam i da odradim neke animacije za forum.

  • Like 4
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sa zakašnjenjem (sorry, prvo proveravam neko vreme pa hvalim, taki sam) svima, koji su postavili ovaj forum i održavaju njegov nesmetan rad što tehnički što moderacijom, jedno veliko, veliko hvala za uložen trud i rad te osećaj za način kako da se očuva pozitivni vibe, koji forum ima. Mnogi ljudi, koji se godinama nisu videli na starom forumu, su se vratili, dobilo se ponovo na šarolikosti i pluralizmu.

 

Nema ni nekog opterećenja, koje se povremeno na starom forumu osećalo. Tamo, na primer, nikada nisam postovao na muzici, koja mi je, godine tamo ili amo, bitan faktor u životu, da ne bi napravio budalu od sebe (što jesam, ali šta ćemo) a i da me ne bi iznervirale neke nedozrele budale, koje su svaku muzičku temu morale da truju i spamuju Ramonesima u neograničenoj količini. Video jednom i odustao. Samo sitan i nebitan detalj, ali nešto što stvara distancu. A o politici da ne govorim. Nekako se tamo etablirao i neki fake elitizam (doduše, i sam sam ponekad sklon istom, ali vidim neke granice). Ovde se za sada oseća neki dah slobode i neopterećenosti, jednostavno dobar i pozitivan vibe. Možemo da se pokoljemo (figurativno) na politici i da nazdravljamo na temi o godinama i poželimo ih jedni drugima što više i u što boljem zdravlju. To je negde svrha foruma, jedna zdrava i neopterećujuća atmosfera, razmena iskustava i mišljenja, mogućnost da nešto novo čujemo, ali i čista razonoda.

 

Samo dalje tako.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

On 5/26/2019 at 6:34 AM, Vjekoslav said:

...

 

ne mogu sada pronaci konkretan post, nije ni bitno, medjutim pohvale moderatoru Eddardu zato sto je reagirao na ismijavanje fizickog izgleda / vulgarizaciju, odnosno kretenizaciju diskusije. takve su moderatorske reakcije falile na onom starom boardu, gdje se uvrijezilo da se i fizicki izgled i raznorazne bolesti (npr. sifilis) dovode u uzrocno-posljedicnu vezu sa necijom inteligencijom / kognitivnim sposobnostima / stavovima / ideologijama / politikama, itd. its. nazalost, i neki (tadasnji) moderatori su (aktivno) ucestvovali  u takvim dziberijadama, primjerenim nizim razredima osnovne skole (pa i to samo kad uciteljica nije u razredu).

 

...

 

vidim da je Eddard obrisao iz posta jednog forumasa dio o alpskim kretenima, pa zelim potvrditi (i ponoviti) moje pohvale. bravo Eddard! medjutim, da se usput nadovezem na tu problematiku. kao sto mi idu na zivce postovi o "alpskim debilima / kretenima", gdje se na osnovu mentalne retardacije nastale kod djece (uslijed nedostatka joda u vodi) karakterizira kompletna slovenska nacija, tako mi idu na zivce i (puno ucestaliji) postovi "o Alzheimeru", gdje se jedna vrlo mucna, teska i smrtonosna bolest banalizira, a ljudi koji boluju od te bolesti dziberski ismijavaju. a u biti, koliko sam dosad primjetio, oni koji "Alzheimera" koriste u politickim diskusijama, nista o toj bolesti ne znaju. obzirom da to pitanje, kao i ranije spomenuta pitanja besramne vulgarizacije politicke diskusije (radilo se tu o necijem fizickom izgledu, geografskom podrijetlu, ili pak o nekoj teskoj bolesti), nije obradjeno u Pravilniku, mislim da bi ga trebalo promisliti / sazeti i ubaciti u Pravilnik.  tako da forumasi ipak nauce diskutirati na kvalitetnije nacine. moze se to,  samo treba malkic volje.

 

i jos jednom, bravo Eddard!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vjekoslav said:

a u biti, koliko sam dosad primjetio, oni koji "Alzheimera" koriste u politickim diskusijama, nista o toj bolesti ne znaju.

 

da potkrijepim ovo (najcescim) primjerima. u politickom diskursu uvrijezenom u raspravama na nasem boardu, oni koji "imaju Alzheimera" zaboravili su proslost. dakle ili svoje clanstvo u SKJ, ili stvarni zivot u SFRJ, ili dogadjaje iz devedesetih, i tako dalje i tako blize. medjutim, kod Alzheimerove bolesti upravo je obrnuto. oboljeli se sjecaju proslosti, medjutim ne sjecaju se onoga sto se desilo prije 5 minuta. tako da oni najcesce i zive u toj proslosti, a ne u sadasnjosti. isto tako, sa oboljelima, a posebno onima u drugoj i trecoj fazi bolesti, nema diskusije. svaki neurolog i psiholog ce savjetovati da se diskusije izbjegavaju, jer kognitivne sposobnosti oboljelog padaju na razinu malenog djeteta, i to ne moze zavrsiti drugacije nego frustracijama. i ajd sad, kako je moguce nekoga u politickoj diskusiji kvalificirati bolesnim od Alzheimera, a i dalje zahtjevati od njega argumentiranu diskusiju? koliko je to osajdareno?

 

dakle jedno poveliko neznanje i dziberluk, nista drugo.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...