Jump to content

Man Cave


Lobotomija

Recommended Posts

On 2/27/2022 at 6:23 PM, Tomiprunet said:

mi iz Tavankuta

 

Video sam jutros alevu papriku, proizvodi se u Tavankutu. Pao si mi odmah na pamet. Tako se nekako i setih da vidim šta ima ovde, misleći da niko ništa nije pisao... Kad ono, zaboravih da označim notifikacije i ispratim sopstveni topik. :classic_blush: 

 

On 2/27/2022 at 6:23 PM, Tomiprunet said:

dunja ti je pokrivac , tezak da kad se pokrijes ne mozes da se pomeras ispod njega

 

Ja sam pomislio da se Koča zaebava. :57:

Dunja je isto što i serdžada, ili je beše serdžada samo onaj teški prekrivač kao ćilim, bez punjenja? 

 

On 2/28/2022 at 7:03 AM, sreta-steta said:

Nekako meni men cave mora da bude vezan za kola, da smrdi na ulje i ima poster sa samantom fox negde zalepljen. 

 

 

 

Meni je splav na Adi niz godina bio man - cave. Imao sam agregat (posle sam sredio i struju), vodu sam dobijao od komšije i učestvovao u računima, ali ono je bio raj za pecanje i još štošta. Apsolutnno nezaboravan doživljaj behu -28C napolju i +27 unutra. Celi metar visine, od podnih dasaka, hvata se spolja ona fina, paperjasta snežna kondenzacija, kao u zamrzivaču, a ja unutra ložim peć na drva. Vukojebina, nigde nikog, teško se nalazi bilo kakva potpala, jedino živo mesto u celom kraju je splav-kafana koja liči na cvjećaru iz Alan Forda. To je bio treći splav od mene, ali nevolja je bila što svakih sat vremena moram da se vraćam nazad da bih proverio vatru i dodao još drva. Jer, ako se ugasi, i ja sam ugasio. :classic_biggrin:

 

U to vreme sam se viđao s jednom devojkom koja je, začudo, volela da dolazi tamo. Imao sam ja i bojlerčić u kupatilu, splav je bio pravo malo domaćinstvo, ali jako daleko i u spartanskim uslovima. Pogotovo kad treba po tom mrazu da se prođe okolo na tuširanje no, srećom, kako je kupatilce bilo dodato na spoljni zid, postojao je zaklon od vode iz tuša, te je mogao da se uključi kalorifer. To je stvari činilo znatno podnošljivijim. Da ne bi popucale cevi od zaleđivanja (imali gvozdene tada), morala je stalno da curka voda. Neverovatno ali istinito, u rekordno kratkom vremenu je zaledila skoro cela kada, možda dva ili tri dana. 

 

I onda hajlajt, dolazim sa sikirčetom, izudaram u sredini, odvalim koliko sam mogao i tuširanje praktično u rupi od leda. Voda topla odozgo, za noge čas toplo čas ledeno. Sad bih se vratio u to vreme, još da sam dvadeset i neku godinu mlađi, ali se i njoj divim dan-danas kako je sve to izdržavala. Zaljubljena Amazonka... :classic_love:

 

@sreta-steta Glede tvog posta, tu mi je dolazio ortak pa smo periodično popravljali pente. Pobegne i on od ko zna čega&koga, pravi mi društvo 15-ak dana pa nazad u civilizaciju. On je bio doktor a ja imao prostor i učio zanat. U dobroj meri te kapiram, htedoh reć'.... Btw, mogli bi i oktanci da svrate malo ovamo. Pozovi ih, ide mi sve to nekako sa menkejvom :lala2:

 

Danas imam čardak sa kojim zapravo ne znam šta ću. Ustvari znam, prodaću ga jer mi ne treba ovoliko čudo, ali mi trenutno radi posao. U posledje vreme hoću da budem sam i ovde imam te uslove. Ogromna terasa sa cvećem i drugim biljkama. Okrenuta od ulice, na poslednjem spratu, mir i tišina...

 

Imam i podrum, izuzetno kvalitetno urađen, sa izolacijom, mokrim čvorom i sa dovoljno prostora za npr jedan dobar rig za kriptovalute. To mi je prvi sledeći projekat čim raščistim ceo krš. Samo još par njih da se vrate iz Kinšase pa da prionemo na posao oko sklapanja...

 

 

i OPET moj post prvi na novoj strani. Pa jbt, koji put već... :classic_huh:

Edited by Neme
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2022 at 1:33 AM, Neme said:

 

On 2/26/2022 at 1:33 AM, Neme said:

Man Cave:

Jel praktikuje ovo neko, nekad, u bilo kakvoj formi? :classic_biggrin:

 

Hmm, da, ja praktikujem, gotovo citavog zivota, tj od zavrsetka srednje skole, bez prekida.
Doduse, involontarno, nije da ne zelim kontakt sa spoljnim svetom.

Ali da, vazda u svojoj sobi, bez svetla, bez ikakvih ukrasa, postera, igracaka, minimalisticka prostorija, zapusena toliko da se jedva vidi prst pred okom, miris ustajalog dima, apsolutna tisina, samo bespuca interneta i ja. Volim da ostajem budan do kasno u noc, da se u tisini ispricam sa dusom. Samo tu osecam dovoljnu dozu spokoja. Odvazim li se da je napustim, ne daj Boze u neko grupno okupljanje, sve o cemu razmisljam u tim trenucima je zal zato sto sam se upustio u takvu avanturu i ceznem za tim mirom koji imam u mraku svoje sobe kao za Suncem i vodom, da mogu da kunem sudbinu zbog toga sto sam luzer. Fala Bogu, pa nisam ponavljao istu gresku dugo, dugo i nastojim da odrzim socijalne interakcije na minimumu.

U eskapizmu te vrste sam gotovo od kako znam za sebe.

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@koca popovic man cave ti je mesto gde muskarci mogu na miru da se posvete nekom hobiju ili necemu sto rade iz ciste ljubavi. Zbog toga nisam bas nacisto da li je ovo sto je @Neme napisao za kripto man cave jer meni je u glavi za to bude neprofitno jer ako je profitno onda je posao (a toga mi je preko glave). Skraceno: mesto na koje ides da se sklonis od zene i dece. 

 

Neme, ovo sto ti pises meni zvuci idealno... ja dok sam imao zivaca da se bavim lemilicom, imao sam man cave 1.0 gde sam pakovao razne stvarcice. Recimo kompjuter u kucistu nintenda ili moj nikad zavrseni projekat neki intel u kucistu od iBook clamshela. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, sreta-steta said:

Zbog toga nisam bas nacisto da li je ovo sto je @Neme napisao za kripto man cave jer meni je u glavi za to bude neprofitno jer ako je profitno onda je posao (a toga mi je preko glave). Skraceno: mesto na koje ides da se sklonis od zene i dece.

 

To je samo deo nečeg što je bazično tvoje. Može da bude kripto i ne mora. Ali da, mesto na koje možeš da se skloniš kad osetiš da treba. :lala2:

 

48 minutes ago, RatzenStadt said:

minimalisticka prostorija, zapusena toliko da se jedva vidi prst pred okom, miris ustajalog dima, apsolutna tisina, samo bespuca interneta i ja.

 

Ja sam od pre 5 dana izbacio duvan iz uporabe posle punih 40 godina. :classic_ohmy:

Sam se sebi čudim i pomalo divim. :classic_biggrin:

 

Edited by Neme
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Neme said:

 

Video sam jutros alevu papriku, proizvodi se u Tavankutu. Pao si mi odmah na pamet. Tako se nekako i setih da vidim šta ima ovde, misleći da niko ništa nije pisao... Kad ono, zaboravih da označim notifikacije i ispratim sopstveni topik. :classic_blush: 

 

Ja sam pomislio da se Koča zaebava. :57:

Dunja je isto što i serdžada, ili je beše serdžada samo onaj teški prekrivač kao ćilim, bez punjenja? 

 

Svasta se dobro kod nas proizvodi :smiley2: Ima i odlican Calvados u Hrastovim buradima, star 7godina. mmmmmm

 

Dunja nije isto sto i serdzada. Serdzada je vise vrsta prekrivaca za krevet, a dunja je jorgan punjen perjom ( izgleda sasavo ali kad se pokrijes sa njom ne mozes da se pomeris, a zime nema 😄  )

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Neme said:

 

To je samo deo nečeg što je bazično tvoje. Može da bude kripto i ne mora. Ali da, mesto na koje možeš da se skloniš kad osetiš da treba. :lala2:

 

 

Ja sam od pre 5 dana izbacio duvan iz uporabe posle punih 40 godina. :classic_ohmy:

Sam se sebi čudim i pomalo divim. :classic_biggrin:

 

Ako uspijes da nastavis bez duvana onda svaka cast. Ako pocnes opet onda i nisi neki . Ja sam tri puta prekidao.Prvi put prije cca 28 godina. Malo manje od 3 mjeseca. Drugi put dvije godine, pa poceo opet. Treci put polovinom januara 2006. Nisam pocinjao nikad vise. Jest da sam sanjao u prvih mjesec dana, ali nisam pocinjao. I dan danas umijem da smotam veoma tanku cigaru.Cigaru za 2-3 minuta. Duvan je u Norveskoj skup sport. Cca 12 eura kutija cigara, 50 gr pakovanje duvana 25-28 eura. Moj rekord je da sam uspio jednom smotati 105 cigara od 50 gr duvana.🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koca popovic said:

Ako uspijes da nastavis bez duvana onda svaka cast. Ako pocnes opet onda i nisi neki . Ja sam tri puta prekidao.Prvi put prije cca 28 godina. Malo manje od 3 mjeseca. Drugi put dvije godine, pa poceo opet. Treci put polovinom januara 2006. Nisam pocinjao nikad vise. Jest da sam sanjao u prvih mjesec dana, ali nisam pocinjao. I dan danas umijem da smotam veoma tanku cigaru.Cigaru za 2-3 minuta. Duvan je u Norveskoj skup sport. Cca 12 eura kutija cigara, 50 gr pakovanje duvana 25-28 eura. Moj rekord je da sam uspio jednom smotati 105 cigara od 50 gr duvana.🙂

Na pijaci na Banjici ima neki lik prodaje kilo duvana 15 eur. Semberski duvan, odličan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...