Jump to content

Man Cave


Lobotomija

Recommended Posts

Možemo da prebacimo temu i na drugo mesto. Lako ćemo to.

 

Man Cave:

 

Quote

A room or space (as in a basement) designed according to the taste of the man of the house to be used as his personal area for hobbies and leisure activities.

 

Jel praktikuje ovo neko, nekad, u bilo kakvoj formi? :classic_biggrin:

 

Od prekjuče sam u izvesnoj vrsti egzila. U svojoj kući, sa svojim rutinama od rođenja.

To sam ja, sa samim sobom, posvećen pisanju, raščišćavanju podruma, sporadičnim kontaktima sa košilukom, a onda opet u svoj bivak.

Išao bih i na pecanje, kao penzoner, da sam na moru.

Biće i to, svaki put na moru imam istu takvu rutinu. Tada sam samo svoj. 

Mogu sebi da dozvolim i da se usvinjim. Mogu i ovde, nema veze.

Da pravim origami: ždralove, papagaje, molekul dnk ili hiperbolični paraboloid, fantastičnu formu sedla. Obično tada i pravim ručno izrađene poklone za drage osobe.

Ne moraju čak ni da budu  drage, poklanjam svakom kome je suđeno. Tada imam vremena za svakog.

Imam vremena i da ponovo radim na svojim talentima i strastima...

Raduje me svaki sekund.

 

Ne treba mi čak ni društvo tih dana, nedelja...

Kad baš treba, kad zvuk tišine preuzima igru, sredim se i idem napolje ili pozovem koga želim da vidim. 

 

Svetli li još koja koja forumska lampica iz ćošeta, suterena, sa splava, mansarde?

Ubi nas nesvet. Da li sam ja normalan ili to ne treba raditi?

Edited by Neme
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neme said:

Da li sam ja normalan ili to ne treba raditi?

 

Naravno da si normalan i da to treba raditi. Hobi (ili neka aktivnost) je nesto sto nas ispunjava u onom sta volimo, a posao nesto sto moramo da obavimo. Nije mnogo ljudi imalo srece da mu hobi bude posao. 

 

Ja imam svoj kutak, nemam podrum, niti sobu, kamoli nesto vece, gde radim stvari koje volim i osecam se ispunjeno kada vidim da od nekog ravnog materjala ispadne oblik koji ja zelim. Tada sam samo u svom svetu i nista okolo ne cujem ni ne vidim, niti me interesuje. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Moj man cave je trenutno skoro prazan. Treba da ga popunim dzakovima peleta ponovo na prolece. Ono sto me ubija je cena, jbt oni nisu normalni, proslog juna kupovao po 180e/paleta, evo sad cena otisla u 300 evrica. Razmatram da predjem na struju kao gospodin, a da man cave pretvorim u neku tematsku prostoriju, srednjevekovno muciliste ili slicno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Moj man cave je trenutno skoro prazan. Treba da ga popunim dzakovima peleta ponovo na prolece. Ono sto me ubija je cena, jbt oni nisu normalni, proslog juna kupovao po 180e/paleta, evo sad cena otisla u 300 evrica. Razmatram da predjem na struju kao gospodin, a da man cave pretvorim u neku tematsku prostoriju, srednjevekovno muciliste ili slicno.

Koji pelet kupujes? Obicno pelet u ovo vreme je jako skup, sacekaj leto. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

.. Razmatram da predjem na struju kao gospodin, a da man cave pretvorim u [...] srednjevekovno muciliste ili slicno.

 

Evo, priznajem da bi trebalo da budeš vlasnik foruma, glasaćemo za tebe da budeš predsednik :classic_tongue:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Moj man cave je trenutno skoro prazan. Treba da ga popunim dzakovima peleta ponovo na prolece. Ono sto me ubija je cena, jbt oni nisu normalni, proslog juna kupovao po 180e/paleta, evo sad cena otisla u 300 evrica. Razmatram da predjem na struju kao gospodin, a da man cave pretvorim u neku tematsku prostoriju, srednjevekovno muciliste ili slicno.

Brate forumski nadam se da ti je jasno zasto narod bjezi iz Srbije. Ukratko u Srbiji se nista ne zna. Nadam se da si me razumio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, koca popovic said:

Brate forumski nadam se da ti je jasno zasto narod bjezi iz Srbije. Ukratko u Srbiji se nista ne zna. Nadam se da si me razumio.

Sta se nista ne zna u Srbiji? Oko cena peleta? to nije nista novo pa cak i za mnogo razvijenije drzave od Srbije. Evo npr u Francuskoj je loz ulje za grejanje letos bilo 0.80eur a sada je 1.30eur

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, koca popovic said:

Brate forumski nadam se da ti je jasno zasto narod bjezi iz Srbije. Ukratko u Srbiji se nista ne zna. Nadam se da si me razumio.

 

Ma da bre, nisu normalni vise, bukvalno nista ne mozes da planiras na duze staze. Mali off za drugu temu, pobeg'o bih i ja odavno, nego koj ce im moj tamo preko grane diplomirani filolog za srpski jezik. Gospodja je defektolog i ona bi s druge strane mogla mnogo lakse da nadje posao - neka sljaka a ja cu da se zrtvujem i budem "kucanica" - nego ona nece da ide odavde, pa nece. Jedinica u majke i oca.

 

11 minutes ago, Tomiprunet said:

Koji pelet kupujes? Obicno pelet u ovo vreme je jako skup, sacekaj leto. 

 

Uzimam Biomaxx, najbolje mi se pokazao, koristim ga vec trecu zimu. U pravu si, zimi uvek poraste cena, a kazu da trenutno rade samo dve fabrike u Srbiji (Drakulic i Mozzart) pa je zato ovoliki skok. Valjda ce na prolece biti nesto bolja situacija kad padne potraznja. Ako ne bude, zna se - idem pod giljotinu, bato 🙂

 

Hvala @DJ_Vasa na lepim recima, nego ko bi mene, realno sam najbezvezniji forumas ikad.

...

Nego, na ovu temu bi i predsednik mogao nesto da kaze, videli smo pre neki dan lako izgleda njegov man cave - pun pasulja, graska i konzervi 🙂

...

Inace, kad smo poslednji put bili u poseti nasim prijateljima u SLO 2019. godine, video sam mnogo dobar man cave kod njihovog kuma. To je covek u kasnim pedesetim godinama, bio je vojno lice pa penzionisan, vezista po struci. Sad se bavi nekim istrazivanjima, lozi se na Teslu (veliki jugonostalgicar pored toga), ispituje neke talase, sta li. Ja nemam pojma o cemu se tu radi, ali tamo sam video milion nekih spravica, senzora, releja, alata, neke Tesline "memorabilije"... To im je bila dvorisna gostinjska kucica ali posto im cerka studira u USA i oni su sami, taj objekat je postao visak prostora, pa ga je on preuredio i adaptirao sebi. Mnogo lud lik inace, svakakve neke patente mi je pokazao, ja gledam i nemam pojma sta i kako se desava.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

 

 

Uzimam Biomaxx, najbolje mi se pokazao, koristim ga vec trecu zimu. U pravu si, zimi uvek poraste cena, a kazu da trenutno rade samo dve fabrike u Srbiji (Drakulic i Mozzart) pa je zato ovoliki skok. Valjda ce na prolece biti nesto bolja situacija kad padne potraznja. Ako ne bude, zna se - idem pod giljotinu, bato 🙂

 

 

Ja uzimam vec par godina Spacva iz Hrvatske, cena preproslog leta je bila 205evra za 1tonu, proslog leta 210evra za jednu tonu. Sad je skuplje mislim da je 225evra za 1t jer je jedan rodjak sad uvukao grejanje na pelet pa kaze da je hteo kupiti do kraja zime. Uglavnom trebalo bi da bude jeftinije na leto. 

 

Nemoj pod giljotinu, nabavi dunju ( ako znas sta je to 🙂 ) i pod dunju nikakva ti zima nece moci nista.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Ja uzimam vec par godina Spacva iz Hrvatske, cena preproslog leta je bila 205evra za 1tonu, proslog leta 210evra za jednu tonu. Sad je skuplje mislim da je 225evra za 1t jer je jedan rodjak sad uvukao grejanje na pelet pa kaze da je hteo kupiti do kraja zime. Uglavnom trebalo bi da bude jeftinije na leto. 

 

Nemoj pod giljotinu, nabavi dunju ( ako znas sta je to 🙂 ) i pod dunju nikakva ti zima nece moci nista.

 

Kako ne znam sta je dunja, pa ima ih i kod nas u Banatu, nisu samo vasa ekskluziva 😛Ma ima i uBosni dobrog a jeftinog ali ne znam kako da organizujem prevoz i prebacivanje "preko grane". I BiH i Hrvatska su mi daleko 😞

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Kako ne znam sta je dunja, pa ima ih i kod nas u Banatu, nisu samo vasa ekskluziva 😛Ma ima i uBosni dobrog a jeftinog ali ne znam kako da organizujem prevoz i prebacivanje "preko grane". I BiH i Hrvatska su mi daleko 😞

Mi imamo drvaru koja prodaje spachvin pelet, pa se mi iz Tavankuta skupimo i preko te drvare narucimo ceo sleper, i onda podelimo. Sleper dodje prvo do nas u Tavankut , ne nosi taj pelet u drvaru. Mi se snasli u selu 😄

4 minutes ago, koca popovic said:

Sta je dunja?

dunja ti je pokrivac , tezak da kad se pokrijes ne mozes da se pomeras ispod njega

Edited by Tomiprunet
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koca popovic said:

Sta je dunja?

 

Domaci perjani jorgan, punjen guscijim perjem i paperjem. Inace dobra stvar ako u man cave ubacis veliki krevet 🙂

...

Nekad su ljudi koji prave dunje isli po vojvodjanskim selima i mogao si da ih cujes kako vicu po sokaku: "PERIJE, PERIJE! KUPUJEMO PERIJE" 🙂

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kod nas nisu isli ti ljudi sto prave dunje, vec "kofe" (kako smo ih mi zvali) romi, koji kupuju perije i onda to verovatno prodaju ovima sto su pravili dunje. 

1 minute ago, koca popovic said:

I sam imam perjani jastuk i jorgan. Ubjedljivo najbolja stvar za krevet i spavanje. Inace sam pristalica prirodnih materijala. Kao sto je npr vuna.

Da, mi smo imali one velike perjane jastuke, jedan jastuk za ceo krevet, debeo, kad spustis glavu ona samo upadne duboko u taj jastuk. Posle su dosli ovi mali moderni jastuci. 

I ja volim vunu, jer sa njom mozes i leti da se pokrivas

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Kod nas nisu isli ti ljudi sto prave dunje, vec "kofe" (kako smo ih mi zvali) romi, koji kupuju perije i onda to verovatno prodaju ovima sto su pravili dunje. 

 

Pa verovatno si u pravu, ne znam bas tacno dal su pravili ili ne, ali je simpaticno bilo cuti to sa greskom: "PERIJE, PERI JEEE...!" 🙂

...

 

Generacije rodjene 80tih (gde sam i ja) i kasnije, pa da kazem i one 70tih, ne znaju sta je pravi muski man cave. Mi slabo sta znamo da napravimo, popravimo, konstruisemo... Nekad je man cave imao stolarski radni sto, stege, alat svih namena i velicina... Danas se to svodi na video igrice. Mene je npr. sramota sto nesto po kuci ne znam da odradim - voda ajde i ok, ali struju nikako ne diram.

 

U planu je selidba u vecu kucu do narednog leta, pa tamo planiram da napravim svoj kutak. Ali - izem ti balkanskog izroda - tu ce najvise prostora zauzimati biblioteka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta se nista ne zna u Srbiji? Oko cena peleta? to nije nista novo pa cak i za mnogo razvijenije drzave od Srbije. Evo npr u Francuskoj je loz ulje za grejanje letos bilo 0.80eur a sada je 1.30eur
E njihova plata 5000 Jura. Bubba, daj nemoj molim te ispade mi šoljica kafe iz ruke.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Sta je dunja?
Perjani jorgan.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sreta-steta said:

Nekako meni men cave mora da bude vezan za kola, da smrdi na ulje i ima poster sa samantom fox negde zalepljen. 

 

 

Pre ces u modernoj man cave da nadjes punjace za elektricni trotinet i mobilne telefone nego postere Samante Fox, Ilone Staler i Sabrine. :default_coffee:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

E njihova plata 5000 Jura. Bubba, daj nemoj molim te ispade mi šoljica kafe iz ruke.
 

Pa nije svima plata 5000eura, pogotovo penzije nisu 5000eura. Ja stvarno ne znam u kakvim vi ubedjenjima zivite, ali zasto bi neko ko prima platu 5000eur zeleo da placa duplu cenu za loz ulje? (platit ce jer mora, ako ne onda ce sedeti u hladnom ). Uostalom nisam hteo da pisem o kupovnoj moci, vec sam hteo da pisem da cena energenta nije ista leti i zimi, bilo gde u svetu. ne samo kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Mali off za drugu temu, pobeg'o bih i ja odavno, nego koj ce im moj tamo preko grane diplomirani filolog za srpski jezik.

da proširim off "kolega"...

Kako je tek meni, sa dva fakulteta.....i ja sam master fililog za srpski jezik odsek Nišlijski i plus imam završen šumarski fakultet, odsek debela ladovina......   jedino da vidim nešto po prestonicu ako ima treba prevodilac za Slagalicu npr. i tako to....

 

end off

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

da proširim off "kolega"...

Kako je tek meni, sa dva fakulteta.....i ja sam master fililog za srpski jezik odsek Nišlijski i plus imam završen šumarski fakultet, odsek debela ladovina......   jedino da vidim nešto po prestonicu ako ima treba prevodilac za Slagalicu npr. i tako to....

 

end off

 

Idemo dalje u off, kolega, i ja sam ti sa "nislijskog odseka" 🙂 

A sa "Slagalicom" jos uvek nemam iskustva...Sa "Poterom" je vec druga stvar 🙂

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Idemo dalje u off, kolega, i ja sam ti sa "nislijskog odseka" 🙂 

A sa "Slagalicom" jos uvek nemam iskustva...Sa "Poterom" je vec druga stvar 🙂

Znam da si "naše kuče"...

A Slagalica....zbog one voditeljke sa krivim nosem, ali priznajem, zgodne, što voli da ispravlja učesnike u kacentovanju....pa rekoh da prevodim, da se ne bune takmičari i valjao bi mi koji dinar...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...